Skocz do zawartości
Lethal

Jak zmienić kolor wiadomości publicznej? - Essentialsx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zastanawiam się, jak zmienić kolor wiadomości prywatnej na serwerze. Domyślam się, że jest to zawarte w pliku messages_pl ale nie mogę nigdzie tego dostrzec. Ktoś coś wie? Z góry dziękuję 😛 

Edytowane przez Lethal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem to już bardzo dawno, więc niedokładnie pamiętam ale korzystało się mniej więcej w ten sposób:

Należy przed słowem/zdaniem/równoważnikiem zdań, wiadomości jaką chcesz ustawić itp.   postawić znak &.

Następnie wybrać kolor. 

Kolory do wybrania (pamiętaj nie może być duża litera musi być mała)

2iqi69.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak to wiem. Chodziło mi bardziej o ustawienie stałego koloru czatu wiadomości prywatnych by odróżniały się one od normalnych wiadomości na czacie. Np każdy na czacie pisze na biało lecz kiedy otrzymam wiadomość prywatną ona jest np różowa by łatwo można było odróżnić czaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba już wiem jak

W configu essentials powinno być chyba zakładka Essentials Chat

Tam masz coś takiego:

format: '&7[{GROUP}]&r{DISPLAYNAME}: {MESSAGE}' #format: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

Jest tam coś takiego jak "&r"

Zamiast "r" wybierz inny kolor w zależności od uznania 

Kolory według tabeli powyżej

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale niestety są to ustawienia czatu głównego a nie ma w configu zawartej opcji edycji czatu prywatnego 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukałem dalej rozwiązania tego, ale zazwyczaj były to pluginy od kolorów na chat (ale za pomocą osobnych komend najczęściej), albo próby załatwienia tego pisaniem skryptu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki znalazłem rozwiązanie. W pliku messages_pl, który znajduje się w pliku Essentialsx.jar (trzeba otworzyć Winrarem) znajduje się linijka msgFormat=\u00A76[\u00A7c{0}\u00A76 -> \u00A7c{1}\u00A76] \u00A7r{2} Wystarczy zmienić kolory na jakie chcemy, np. \u00A7r na \u00A76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...