Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy!
Patrzę na obecnych kandydatów do administracji i stwierdzam tyle: wybór któregokolwiek z nich byłby po prostu wyborem mniejszego zła.

Niektórzy, tak jak Reedzev_ mają nawet racjonalne podejście, ale reszta startuje w wyborach „dla beki”. A jeśli nie, to dostajemy od nich kolesiostwo i same slogany. 😞

Jednakże, Reedzev_ skupia się przede wszystkim na aspektach technicznych. A najważniejsza przecież, jak powszechnie wiadomo, jest społeczność graczy, twórców, jak i legend craftsite.

Nie podoba mi się również podejście kandydatów do moderatorów jako osób, którym zależy przede wszystkim na randze. Wręcz przeciwnie - ten „kolorek” w rzeczywistości kosztuje moderatorów bardzo dużo wolnego czasu. Powinniśmy docenić to, że moderatorzy w ogóle chcą kandydować za darmo i coś robić. Bo to, a nie przywileje są najważniejsze.

Aby zachować kompromis między rozwojem społeczności a rozwojem technicznym forum - proponuję siebie jako kandydata na administratora. Jestem obecnie moderatorem forum skript.pl, redaktorem craftportalu, byłem redaktorem pluginymc.pl, toteż bardzo dużo miałem okazji do kontaktów ze społecznością. Jeśli zostanę wybrany, zrezygnuję z rangi na skript.pl na rzecz pracy tutaj, a na craftportal dawno nic nie pisałem, ale ranga mi magicznie została.

Wiem, że społeczności trzeba czegoś więcej niż zwykłych konkursów. Więcej niż tylko poszanowania jej opinii. Otóż potrzebuje ona, by ekipa się z nią integrowała. Na większości forów w dzisiejszych czasach, niestety, administratorzy i moderatorzy są bardzo źle postrzegani. Właśnie z tego powodu. Czas to zmienić - zadbam o to, by ekipa forum się integrowała z resztą społeczności. Żebyście po prostu przestali myśleć, że my wszyscy patrzymy na Was z góry. Oczywiście nikogo do niczego nie zmuszam.

Jeśli chodzi o rozwój techniczny forum - mam pewne doświadczenie, jeśli chodzi o podstawowe czynności administracyjne, takie jak edycja stylu czy też poprawianie języku. Planuję w ekipie umieścić dwie osoby zajmujące się rozwojem technicznym społeczności. Jedną - zajmującą się przede wszystkim forum. Drugą - przede wszystkim rzeczami na zewnątrz forum, np. Discord, aspektami technicznymi organizacji eventów (Minecraft) itd.

Stawiam przede wszystkim na społeczność, ale dodatków technicznych zabraknąć nie może 🙂

Mam pewien wkład finansowy w to forum. Jednak chcę być Waszym administratorem - z Waszej woli, a nie z woli Libtera.

Dziękuję za każdy głos w następnych wyborach. Dla dobra społeczności, z woli społeczności.
JanekJaran

• Polubienie 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dokładnie to, czego temu forum trzeba. Masz mój głos ❤️

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh, Janek lepszy, niż Jeremiasz. Niech będzie.

Wybaczę nawet nazwanie mnie "mniejszym złem"

Edytowane przez Hevbis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze Janek się nie skompromitował, więc jest jak na razie najlepszym kandydatem

Ale coś odczuwam, że szybko to się zmieni. 😉

Edytowane przez Tosteł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, JanekJaran napisał:

wybór któregokolwiek z nich byłby po prostu wyborem mniejszego zła.

Niektórzy, tak jak Reedzev_ mają nawet racjonalne podejście, ale reszta startuje w wyborach „dla beki”.

😠

Nie widziałam cie w sumie nigdzie na żadnej pozycji, ale dobrze gadasz, przekonałeś mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, JanekJaran napisał:

Patrzę na obecnych kandydatów do administracji i stwierdzam tyle: wybór któregokolwiek z nich byłby po prostu wyborem mniejszego zła.

No nie ukrywam, troszkę mnie to ukuło w serduszko. No i nie rozumiem właściwie, o co ci chodzi. To forum to nie kraj, którego nieodpowiedzialny rząd może doprowadzić go do klęski. Administracja ma wyznaczone zadania, które ma wykonywać. W teorii możliwe jest, że rangę dostanie ktoś nieodpowiedzialny, mogący narobić szkodę (mówię tutaj stricte o kandydatach na administratora, bo panel moderatora nie ma aż tylu funkcji, żeby można w nim było coś specjalnie popsuć), aczkolwiek patrząc na obecnych kandydatów nikt nie sprawia takiego wrażenia.

Niektórzy, tak jak Reedzev_ mają nawet racjonalne podejście, ale reszta startuje w wyborach „dla beki”. A jeśli nie, to dostajemy od nich kolesiostwo i same slogany.

No nie. Tylko nie kandydat, który nie stara się wywyższać i używać jakiegoś nadnaturalnego języka w tak ważnym podaniu. Come on. To nie wybory prezydenckie, gdzie pokazujemy się przed milionem ludzi, a wybory do administracji forum na którym praktycznie każdy się zna.

Nie podoba mi się również podejście kandydatów do moderatorów jako osób, którym zależy przede wszystkim na randze.

Po raz kolejny nie mam pojęcia, o co ci chodzi. Skąd wyciągnąłeś taki wniosek? Według mnie jest wręcz przeciwnie. Każdy kandydat ma jakieś pomysły na urozmaicenie forum, czy też chęci do pomocy.

Wręcz przeciwnie - ten „kolorek” w rzeczywistości kosztuje moderatorów bardzo dużo wolnego czasu. Powinniśmy docenić to, że moderatorzy w ogóle chcą kandydować za darmo i coś robić. Bo to, a nie przywileje są najważniejsze.

Z tym zdaniem ciężko mi się nie zgodzić. Każdy powinien wkładać w swoją pracę odrobinę serducha i musi czerpać z tego radość. W przeciwnym wypadku staje się po prostu małoefektywny.

Jestem obecnie moderatorem forum skript.pl, redaktorem craftportalu, byłem redaktorem pluginymc.pl, toteż bardzo dużo miałem okazji do kontaktów ze społecznością.

Wyprostuję. Nie jesteś. Chlitto nie pozabierał wszystkim rang. Ot cała tajemnica.

Co do twoich planowanych działań, to są jak najbardziej okej.  Powiedzmy, że możesz mieć mój głos. 

#Edit

Faktycznie jest parę podań napisanych czysto dla beki. Aczkolwiek z tego co widzę na 1 rzut oka, to są one mniejszością.

Edytowane przez zeber
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zeber napisał:

Po raz kolejny nie mam pojęcia, o co ci chodzi. Skąd wyciągnąłeś taki wniosek?

Myślę, że chodzi o tą wypowiedź:

22 godziny temu, PanCake napisał:

Brak przerw na kawę dla moderacji, forum musi być pod nadzorem cały dzień 🙂

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Haskell napisał:

Myślę, że chodzi o tą wypowiedź:

Chyba ktoś tu nie do końca zrozumiał żart XD

@topic

Jaran propsuje, wiadomo.

Edytowane przez PanCake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.12.2018 o 20:39, JanekJaran napisał:

Wręcz przeciwnie - ten „kolorek” w rzeczywistości kosztuje moderatorów bardzo dużo wolnego czasu. 

No, a potem Libter zabiera ten kolorek bo ktoś wskazuje błędy jakie robi, a on teto nie przyjmuje do wiadomości. Dużo wolnego czasu? Prosze Cię, dostaniesz jakąś rangę typu zasłużony i po kilku miesiącach ją stracisz.

"Wiem, że społeczności trzeba czegoś więcej niż zwykłych konkursów" chciałeś powiedzieć "autorskich corów" i większej ilości serwerów na 1.8?

"Na większości forów w dzisiejszych czasach, niestety, administratorzy i moderatorzy są bardzo źle postrzegani" ciekawe dlaczego? hmmm... może dlatego, że zachowują się jak na skript.pl?

edit: o, cześć @PanCake

Edytowane przez boleknowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...