Skocz do zawartości
Nelson

nostalgiczny serwer freebuild

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, ostatnio z ziomkami wspominalismy sobie stary serwer freebuild no i chcemy dowiedziec jaki to był serwer i czy dalej istnieje. To co pamiętamy/mogło tam być:

• przede wszystkim był plugin, który pozwalał na przywoływanie konia do siebie (był chyba limit na x kratek) oraz zmiane właściciela konia, przez co popularny był tam handel końmi/hodowle koni, co ciekawe małe konie dało się zabić na czyjejś działce, a duże gdy już sie je zajeło to nie, bylo mozna im dawac nazwy chyba
  • jedna osoba z administracji miała nick HugoikPL lub coś takiego, w nicku miał hugoik
  • była chyba piaskowa arena PvP
  • kiedyś był event OX, który wygrał KubicaPL
  • poza tym to nie był to serwer z hub, tylko freebuild, ale możliwe ze ip miał fb.cośtam.pl
  • ziomek kojarzy w nazwie cos w rodzaju 'freebuildzi' lub 'fribuldzi' ale może po prostu pomyłka
  • serwer stał na wersji 1.5.2/1.6 (wersja na której były już konie)

będę wdzieczny za każdą poszlakę, wątpie żeby serwer istniał, ale fajnie jakby udało sie znaleźć forum, właściciela czy chociaż nazwę, a poza tym fajnie jakby ktoś podrzucił serwer tego typu, głównie handel końmi nas interesuje xD zapamiętaliśmy to jako główny motyw tego serwera, może dlatego ze jeden z nas mial sporą hodowle koni, które sprzedawał, ale raczej bylo to dosc popularne na calym serwerze. Warto też dodać, że ceny koni różniły się w zależności od ich kolory, najdroższe bywały te w jednolitym kolorze (białe i czarne).

dzięki z góry za poszlaki, jak i za propozycje serwerków w tym klimacie. Ważny jest klimat, handel końmi też, ale jak serwer jest naprawdę git to można sobie odpuścić

no i sorki też że troche chaotycznie opisane, ale raczej sie da odnaleźć

Edytowane przez Nelson
więcej info o pluginie na konie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HugoikPL  ostatnio grał na skyblocku lecraft w 2013 r. więc to raczej nie ten nick.

KubicaPL nie wykazuje zbyt długiej gry ogółem, raptem około 5-10h w zależności od szacunków, gral ktoś z takim nickiem na 3 serwerach, 1 to skyblock, 2 to pocket edition, 3 to masówka xpiration. Ostatnio grał w 2017 r. w maju.

Dobrze by było gdybyście znali jeszcze kogoś, dobre nicki, albo podaj nick kumpla. Jeśli grał rzadko to można w mozolnych poszukiwaniach namierzyć najczęściej spotykanych przez danego gracza innych graczy.

EDYTOWANE:

Znalazłem jeden serwer z owymi końmi, ostatnio ,,żywy'' w 2016 roku, może to ten. https://www.minecraft-list.pl/?page=list&id=5915

Edytowane przez Fegorath

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Fegorath napisał:

Dobrze by było gdybyście znali jeszcze kogoś, dobre nicki, albo podaj nick kumpla. Jeśli grał rzadko to można w mozolnych poszukiwaniach namierzyć najczęściej spotykanych przez danego gracza innych graczy.

nicki to ProroQPL i maras12pl, które pamiętam

skad masz to info jaki nick kiedy gral?

Edytowane przez Nelson
nicki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CraftbBoard.pl   , LeCraft.pl wersja 1.7.2 , gry-skyware.pl , MineCrew.pl wersja 1.6 , MCtitanpokemine . 

Gry- skyware odpada, znam ten serwer i  nic takiego tam nie było w ostatnich 3 latach. Pluginy na reszcie serwerów nie maja zadnego przynajmniej nazwa nawiazujaca do koni. Ale moge nie miec widoku na wszystkie uzyte.

Co do nickow prorok wydawał mi sie nawet znajomy teraz juz chyba wiem skad. U niego znalazłem te serwery jako te na ktorych gral co najmniej 10 min. 

Drugi nick nic nie pokazal. Zero zwiazków z jakimkolwiek serwerem. Tak jakby taki nick wręcz nie istniał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Fegorath napisał:

Non-premium też

to powinno byc, ale to stare dane, to bylo nawet i  6 lat temu ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety , ciężko coś znaleźć jeśli nazwy czegokolwiek już umknęły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czego używasz do szukania? Spróbowałbym na własną rękę.

próbowałem szukac na swoim starym koncie skype, ale wszystkie rozmowy poznikały stare ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale tez dziwne ze drugi nick nie pokazywal. Moze to byl po prostu maras12, to tez warto sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukałem za maras12 , pokazało to:  [1.6.4] IceCrafters [Survival / Frakcje], oraz  znów LeCraft na 1.7.2 

Za to na nicku Nelson sporo ludzi wchodziło, sporo serwerów od 2013 r. na które wchodzili się nazbierało, ale do ogarnięcia. No cóż, jutro czyli dziś może się pokopie trochę.

Edytowane przez Fegorath

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Fegorath napisał:

Poszukałem za maras12 , pokazało to:  [1.6.4] IceCrafters [Survival / Frakcje], oraz  znów LeCraft na 1.7.2 

Za to na nicku Nelson sporo ludzi wchodziło, sporo serwerów od 2013 r. na które wchodzili się nazbierało, ale do ogarnięcia. No cóż, jutro czyli dziś może się pokopie trochę.

na nicku nelson nigdy ja w minecrafta nie grałem ;v

ja postaram się jeszcze przypomnieć coś co tam mogło być

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam tak. Jeżeli sprawdzacie nicki non-premium + wersje mniejsze niż 1.7.10 to może wam to troszku dużo zająć. Od 1.8 dopiero wprowadzono UUID a co za tym idzie każdy mógł grać na nicku każdej osoby 😛 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Calem wiem, stąd choćby na owym nelsonie trzy czwarte wejść na serwery romańsko-języczne. Nelson to podaj ten nick pod jakim grasz, może tym razem wyskoczy ten serwer którego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

image.png

To jest screen z serwera prohajty.pl i z tego co pamiętam tam coś było z końmi (zbroje końskie nazwane qń dawały chyba efekty)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Fegorath napisał:

Calem wiem, stąd choćby na owym nelsonie trzy czwarte wejść na serwery romańsko-języczne. Nelson to podaj ten nick pod jakim grasz, może tym razem wyskoczy ten serwer którego szukasz.

no grałem tam właśnie pod nickiem KubicaPL. To było tak dawno, że ja pełnych nicków nie pamiętam, zresztą juz wiekszosc pozapominałem.

3 godziny temu, Patbox napisał:

image.png

To jest screen z serwera prohajty.pl i z tego co pamiętam tam coś było z końmi (zbroje końskie nazwane qń dawały chyba efekty)

tam nie było takich zbrojek chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem jeszcze na jednym z wcześniej podanych serwerow plugin MyHorse. Mial ten plugin w opisie podobne funkcje o ktorych wspominales na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Fegorath napisał:

Widziałem jeszcze na jednym z wcześniej podanych serwerow plugin MyHorse. Mial ten plugin w opisie podobne funkcje o ktorych wspominales na poczatku.

bardziej jak narazie pasuje mi chyba horsekeep, bo z tego co pamiętam to nie bylo mozliwosci tepania siebie do konia, a w Myhorse taka opcja jest. Który serwer mial ten plugin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...