Skocz do zawartości
Hesen

Zakładanie serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Co musiałbym zrobić, żeby założyć serwer minecraft, na którym chciałbym zarobić? Musiałbym się gdzieś zarejestrować? Chodzi mi o stronę prawną. Uważacie za fajny pomysł założenie serwera, który byłby oparty na pomyśle przeżycia w komunistycznej Rosji. Mianowicie powstałoby główne miasto, gdzie gracze mogliby sobie wykupować mieszkania, chodziliby do kopalni na roboty i niektóre czynności byłyby zakazane a łamanie przepisów skutkowałoby uwięzieniem w więzieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Musisz sobie wszystko dokładnie rozplanować
2. Na początku nie musisz kupować maszyny, chyba że cię stać i możesz od początku utrzymywać
3. Serwer minecraft najlepiej postawić na vps.
4. W ciągu miesiąca nie rejestrując firmy możesz zarobić do 1000zł. Powyżej oczywiście też, ale jak ktoś Cię zgłosi, to będziesz miał nieprzyjemności.

Nie jestem jakimś specem od tego, więc mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli mogę założyć mały serwer bez zarabiania pieniędzy bez jakiegoś rejestrowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Hesen napisał:

Czyli mogę założyć mały serwer bez zarabiania pieniędzy bez jakiegoś rejestrowania?

Nie widzę przeszkód.
Jakieś problemy by mogły być gdyby serwer generował znaczne dochody. Tu sprawa wygląda podobnie jak z innymi dochodami.
Małe serwery nie są jednak maszynkami do tworzenia pieniędzy i raczej się do nich dopłaca.

Jeszcze sprawa EULA. Warto się z nią zapoznać. Chamskie P2W jako sposób opłacania serwera jest przez eule niezbyt dopuszczalne, jeśli dobrze pamiętam.
Jakbyś szukał hostingu może znajdziesz np. tutaj jakieś porady 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Craftserve jeszcze działa? Bo już dawno nic o nich nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Hesen napisał:

A Craftserve jeszcze działa? Bo już dawno nic o nich nie słyszałem.

Tak, działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...