Skocz do zawartości
crafter

WorldGuard - expand nie działa poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

Na serwerze z Spigot dla wersji 1.14.1 mam WorldGuard 7.0 (WorldEdit 7.0.0 Release Candidate 2 (1.13.2/1.14.1)) i WorldEdit 7.0. (WorldGuard 7.0.0 Release Candidate 1 (MC 1.13.2)) Zaznaczam dany obszar //wand, tworzę działkę, dodaję właściciela lecz polecenie //expand nie działa do końca poprawnie. Przykładowo po poszerzeniu obszaru w ten sposób //expand 100 100 up, gracz który nie jest przypisany do  działki nie może niszczyć budowli do 2 bloków w górę. Od 3+ bloku w górę może niszczyć wszystko. Czy to może być spowodowane niekompatybilnością wersji WorldGuard z Spigotem? Może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Spróbuj użyć //expand 100 up wtedy region zaznaczony jest 100 bloków w góre. Poza tym jezeli wbijasz //expand 100 100 sprawdź czy nie wywala ci jakiś błędów w konsoli. Jeżeli oba rozwiązania zawodzą polecam //expand vert 

//EDIT Jeżeli oba sposoby zawodzą spróbuj zmienić wersje Worldedita (On jest odpowiedzialny za zaznaczanie terenu)

🙂

Edytowane przez Calem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaznaczenie działa poprawnie, po zaznaczeniu i wpisaniu //expand 100 up lub //expand 100 100 up czy z vert w konsoli nie ma błędów. Wyświetla się, że "expandował" ileś tam bloków a efektu nie ma. Gracz do którego nie jest przypisana działka kończy się 2 bloki w górę - wchodzę trochę wyżej i pojawia się komunikat który ustawiłem przy wyjściu z działki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli tak to będzie na 99% wersja worldguard (Nie stabilna) Lub samo nie dogranie silnika 1.14.1 wraz z silnikiem. Musisz poczekać na inną wersje samego Worldguarda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszedłem co robiłem źle. Należy wykonać w odpowiedniej kolejności wszystkie czynności: zaznaczenie po przekątnej (WorldEdit), //expand <wartość> <wartość> up i dopiero /rg define... Ja robiłem najpierw zaznaczenie, później /rg define i //expand na końcu, przekonamy byłem, że powiększyć wysokość expandem można zmienić po przypisaniu działki. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...