Skocz do zawartości
XNT

10 Lecie Minecrafta według Mojang

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

10 Lat minęło jak jeden dzień .... nasza ulubiona gra skończyła 10 lat! Podczas tych 10 lat doczekaliśmy się wiele poważnych zmian i nowości, które zmieniły sens nie tylko całej gry, ale także rozgrywki. Jak 10 lecie podsumowuje Mojang? Miejscami poważnie, a miejscami pozwolił sobie na śmieszkowanie . Zachowam oryginalną treść z ich strony przy okazji podsumowania ^^

2009 - Notch tworzy grę zwaną Minecraftem 😛 . Docinek w stronę CS GO czy Fortnite zawsze spoko 😉 

nZodL7r.png

2010 - Mine bez Craft? Tak, bo do 2010 nie istniało coś takiego jak craftowanie (?!) . Po raz pierwszy w grze pojawiają się wagonetki, lochy, cegły, szlam, kompas, kurczaki i płyty z muzyką! Okazuje się także,że Minecon na początku był MinecraftIconem, prawda że ta nowa nazwa jest dużo lepsza? 😉 . 

zuTB0V1.png

2011 -  Tu zaczęła się moja historia z Minecraftem, dokładnie w Lipcu 2011 roku, ale co tam o mnie, to nie ten wpis 😉 . iOS doczekał się w 2011 roku premiery Minecrafta, tymczasem w Las Vegas odbywa się drugi w historii MineCon!

uOosT5F.png

2012 - Powstaje ostateczny projekt klocków Lego związanych z Minecraftem 😄. Minecraft wychodzi na XBOX 360, a w aktualizacji  Pretty Scare dochodzi dobrze Wam znany wither, wiedźmy, nietoperze, a także wieśniakowe zombie 😛 

YaOdiPH.png

2013 - Koniki! A jak radziliśmy sobie bez nich? 😉 Oczywiście, że świnka była idealna jako koń, ale koniem jednak nie była, ale co tam chciała tylko marchewkę za podwózkę 😀. Premiera Minecrafta na PlayStation 3. Oprócz tego dochodzą nowe biomy i funkcje 😀 

XJbbNmr.png

2014 - Czy mało znany, to bym nie powiedział, ale ze szczególnym dystansem do siebie, to na pewno 😄 . Wychodzi Minecraft na PlayStation 4 i XBOX One, a także na PS Vita. W aktualizacji Bountiful wchodzi wiele nowości związanych ze światem i przetrwaniem 😀

CZ4r5Kd.png

2015 - Wychodzi Minecraft na konsolę Wii U, premierę ma także Minecraft: Story Mode

A5o3oiG.png

2016 - Wychodzi Minecraft : Education Edition stworzony specjalnie pod szkoły, tak dobrze slyszycie i tu ciekawostka ... istnieją szkoły, które naukę prowadzą poprzez Minecrafta, a czy wy chcielibyście chodzić do takiej szkoły? Pewnie tak, bo kto z nas by nie chciał grać w klocki na lekcjach 😄 . Pojawiają się niedźwiedzie polarne oraz  tułacze i posuchy! 😀

5W1Wm7H.png

2017 - W sumie jest to najważniejszy moment od przejęcia studia Mojang przez Microsoft. Dlaczego zapytacie? Otóż pierwszy raz w historii Minecrafta umożliwiono grę pomiędzy graczami XBOX One, PC, iOS i Android! Niestety java nie wspiera tej funkcji do dnia dzisiejszego i chyba nigdy się jej nie doczekamy ☹️ . Poza tym Minecraft wychodzi na Nintendo Switch. Premierę ma także pierwsza książka osadzona w świecie Minecrafta!

N4lMcEA.png

2018 - Coraz bliżej końca podsumowania ... Aktualizacja Better Together wchodzi na Nintendo Switch. Umożliwiono zabawę na obu ekranach. Premierę miała także aktualizacja 1.13 zwana też aktualizacją wodną!

cjztPsE.png

2019 - I tu dochodzimy do końca tego wszystkiego. Premierę miała kolejna najważniejsza aktualizacja gry zwana Village & Pillage wprowadzająca nowe bloki, nowe rodzaje craftingów, nowych wrogów, wędrownego handlarza, a także odświeżony wygląd wieśniaków odpowiedni do danego biomu 😀

mOn73Du.png

2029 - A jednak nie koniec? Mojang niczym Nostradamus przewiduje, że 10 lat później...Minecraft został opublikowany na marsie 🙂racOJwq.png

No i teraz to by było oficjalnie na tyle. Jakie są wasze odczucia po 10 latach istnienia naszej ulubionej gry? Jak dalej wyobrażacie sobie jej rozwój? 🙂 Dajcie znać w komentarzach 🙂 Mogłem to wszystko opisać tekstowo, ale wtedy zabrakłoby Wam śmieszkowania Mojangu, a trudno je pominąć 😄

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło się czytało, oby tak dalej!

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, XNT napisał:

2017 - W sumie jest to najważniejszy moment od przejęcia studia Mojang przez Microsoft. Dlaczego zapytacie? Otóż pierwszy raz w historii Minecrafta umożliwiono grę pomiędzy graczami XBOX One, PC, iOS i Android! Niestety java nie wspiera tej funkcji do dnia dzisiejszego i chyba nigdy się jej nie doczekamy 😞

Microsoft Windows 10 Edition stracił by swój sens, niestety java edition musiała by umrzeć bo raczej trudno byłoby połączyć 2 gry napisane w 2 różnych językach :V No i też zostały by wprowadzone mikropłatności w płatnej grze (jak ja kocham microsoft i EA) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Chińska Cebulka (McKoxu) napisał:

Microsoft Windows 10 Edition stracił by swój sens, niestety java edition musiała by umrzeć bo raczej trudno byłoby połączyć 2 gry napisane w 2 różnych językach :V No i też zostały by wprowadzone mikropłatności w płatnej grze (jak ja kocham microsoft i EA) 

Zapewne tak, ale czy kiedyś tak się właśnie nie stanie? Wydaje się, że Java już swoje maximum osiągnęła 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...