Skocz do zawartości
Bot Wnioskowy

Zmiany w motywie strony.

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @Hevbis dodał nowy wniosek:
Zmiany w motywie strony.

Aktualnie wszystkie elementy składające się na motyw strony są białe, brakuje im kontrastu np. main zlewa się z wszelkimi zakładkami lub wpisami na forum a oddziela je jedynie cienka, szara linia. Fajnie jakby znalazły się tu jakieś minecraftowe elementy np. tekstura kamienia lub wełny w tle tytułów zakładek. Może trochę więcej kolorów?

OTWÓRZ WNIOSEK
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

• Polubienie 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś o wniosku zrobiła się cisza. Jestem za tym, aby wprowadzić pewne zmiany w wyglądzie strony, aby odróżnić ją od Skripta oraz innych for dyskusyjnych opartych na tym silniku. Trochę tu sterylnie, można by było wprowadzić różne Minecraftowe akcenty, zmienić lekko kolorystykę. 

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również jestem za wprowadzeniem większej ilości kontrastów oraz minecraftowych elementów.

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakich dokładnie? Jakieś konkrety?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ixidi

Jak już nie robienie/kupienie/modyfikacja całkowicie ciemnego motywu to chociaż przyciemnienie aktualnych elementów. Google i Facebook będzie celował w tym roku w ciemniejsze interfejsy i raczej w ten trend pójdzie wiele innych serwisów.

j78aQ0W.png

• Dodanie zakładek: artykuły oraz czat, obok wniosków
  • Zmienienie standardowych ikonek działów na te, związane z Minecraftem (np. jedna kategoria ma dirt, druga kamień, itd.)
  • Usunięcie zimowego wyglądu (to jest niepotrzebne, a na prawdę kuje w oczy, głównie wieczorem)
  • Na głównej stronie: połączenie statystyk użytkowników oraz statystyk forum w jedno
  • Najaktywniejsi dzisiaj na prawą belkę 
  • Usunięcie "ostatnie tematy", na belce są już "ostatnie posty", niepotrzebnie tam tego tyle
  • Zmniejszenie widgetu Discorda, ew. zamiana go na inny - nie pasuje do wyglądu strony. Postawiłbym na mały kwadratowy z liczbą osób online.
  • Dodanie na samej górze galerii trzech ostatnich artykułów w redakcji.
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele można by mówić o tym stylu i wiele rzeczy jest tu do zmiany. Jest to forum minecraftowe bez jakichkolwiek akcentów poza belkami ... to nie powinno tak wyglądać. Te forum poza belkami nie odróżnia się wcale od skripta.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z drugiej strony czy to aż tak źle? :V W czym to przeszkadza, liczy się content.

• Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Ixidi napisał:

Z drugiej strony czy to aż tak źle? :V W czym to przeszkadza, liczy się content.

Kontentu nie ma, więc chociaż mogłoby to jakoś wyglądać. Domyślny styl nie wygląda, ani nie kojarzy się dobrze. To tło też wypadałoby zmienić.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontent? Ale to nie ma żadnego kontentu póki co, nawet nie wyróżniacie pracy @Damian i @Somka, jak oni mają robić jako redakcja jak ich wsadziliście do działu jak zwykłych userów. Jaki problem zrobić im widget, przecież wgranie i ustawienie takiego to pewnie chwila, a tymczasem dajecie redaktorów bez gotowego systemu pod redakcje ....

Po drugie kluby i tu będę dalej niezgodny z tym co zrobiono z ich zakładką ... skoro się zawiera partnerstwa, to się tych partnerów promuje, a nie chowa w menu Forum, przycisk Kluby obok Forum był dobrym rozwiązaniem i nie przemawia do mnie mówienie, że to część forum i ma być w dziale forum :P. Może i to należy do forum, ale powinno być lepiej promowane. W każdym razie typowy user bardziej dostrzeże większy przycisk do klubów niż ten mały schowany ....  Sorry, nie kupuje tłumaczenia Libtera i nie przekonał mnie, że to ma sens. Skoro robią Wam te kluby ruch i tematy, to wyróżniajcie je jakoś, a nie robicie współpracę i nikt nie widzi że jakieś współprace są, gdyby nie Tygodnik CraftSite nikt by się nie dowiedział o współpracach ... I liczę, że krytyka w tym temacie jest akceptowalna dla kogoś z ekipy i liczy się z moim zdaniem choć współpracuję z wami. Wystarczyłby nawet widget Współprace dajemy tam listę klubów wszystkich i tyle, ale Wy ukrywacie, że w ogóle z kimś współpracujecie, tego się tak nie robi i raczej nie będzie to dobrze odbierane przez większe serwery😛

Samo menu zrobione tak se, białe belki albo ich brak i  żadnego tła pod nimi .... nie ma tu prawie wcale akcentów minecrafta poza logo i belkami i tak to jest złe, bo forum MC powinno mieć wiele tych akcentów. Skopiowano szablon ze skripta, ba .... ucięto go w wielu miejscach tworząc bardziej minimalistycznym co raczej na dobre nie wyszło. Logo też dziwnie zrobione ... dlaczego Site jest osobną czcionką, nie lepiej dać wspólną dla Craft i Site? Owszem z tych propozycji było to najlepsze logo, ale te Site mnie gryzie i razi w oczy.

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, XNT napisał:

Jaki problem zrobić im widget, przecież wgranie i ustawienie takiego to pewnie chwila, a tymczasem dajecie redaktorów bez gotowego systemu pod redakcje ....

Nie ma nic do wgrania - trzeba stworzyć swój plugin.

20 minut temu, XNT napisał:

Po drugie kluby i tu będę dalej niezgodny z tym co zrobiono z ich zakładką ... skoro się zawiera partnerstwa, to się tych partnerów promuje, a nie chowa w menu Forum, przycisk Kluby obok Forum był dobrym rozwiązaniem i nie przemawia do mnie mówienie, że to część forum i ma być w dziale forum :P. Może i to należy do forum, ale powinno być lepiej promowane. W każdym razie typowy user bardziej dostrzeże większy przycisk do klubów niż ten mały schowany ....

Ok - będzie więcej zakładek w menu w tym "Serwery".

23 minuty temu, XNT napisał:

Samo menu zrobione tak se, białe belki albo ich brak i  żadnego tła pod nimi .... nie ma tu prawie wcale akcentów minecrafta poza logo i belkami i tak to jest złe, bo forum MC powinno mieć wiele tych akcentów. 

Jak ktoś ma pomysły gdzie konkretnie można dodać akcenty to chętnie rozpatrzę.

23 minuty temu, XNT napisał:

Skopiowano szablon ze skripta, ba .... ucięto go w wielu miejscach tworząc bardziej minimalistycznym co raczej na dobre nie wyszło.

Odczepicie się wreszcie od skripta? Ile można w kółko wypisywać te same bzdury? Nic nie było kopiowane - tak wygląda menu i cała reszta na tym silniku i można albo się z tym pogodzić, albo zaproponować swoje zmiany (chociaż z ich realizacją może być ciężko - całego silnika się nie przeora), ale na pewno nie czynić ciągłe zarzuty.

W spoilerze parę linków do stron z "szablonem skopiowanym ze skripta":

Spoiler

https://forum.minecraft.pl/
https://forum.invisionize.pl/
A jak ktoś dalej nie wierzy to może wziąć https://invisioncommunity.com/demo/ i się pobawić, tylko starczy już żalenia się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Ixidi napisał:

XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociażby dać tło pod zakładkami takie minecraftowe i o tyle głównie chodzi a może aż tyle. Głównie chodzi o to, że źle się komponuje brak tła pod zakładkami z logo nie ma tego połączenia w ogóle i źle to wygląda. Nie mówię, że ma być takie czarne tło jak na skripcie, ma być tlo jakieś z dirtem czy coś by to wyglądało jak należy!  Pisano to nawet wcześniej by tam było tło🙂image.thumb.png.f8c69ea7bdbd20660c5307b12e2ed28c.png

• Wprowadzono zakładkę Serwery i to jest teraz tak jak należy, wiec tu już nie mam zastrzeżeń. Tak to powinno nawet nazywać się od początku
  • Proponuję przemianować Redakcja na Blog, bo lepiej to brzmi i od razu jest kojarzone z treścią tam zawartą
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Libter napisał:

Odczepicie się wreszcie od skripta? Ile można w kółko wypisywać te same bzdury?

image.png.3f09760a9e12a2f15650bac8c47ebe2c.png

xD

Z mojej perspektywy wszystko jest tu robione na odczepnego, a przynajmniej ze względu graficznego. Doceniam wkład prac w zapewnienie dobrego stanu technicznego forum, nie mogę narzekać na brak wprowadzanych zmian. Mimo to strona nadal wygląda kiepsko. Niczym nie przypomina portalu na temat gry komputerowej.

W dniu 9.12.2018 o 14:55, Bot Wnioskowy napisał:

Aktualnie wszystkie elementy składające się na motyw strony są białe, brakuje im kontrastu np. main zlewa się z wszelkimi zakładkami lub wpisami na forum a oddziela je jedynie cienka, szara linia. Fajnie jakby znalazły się tu jakieś minecraftowe elementy np. tekstura kamienia lub wełny w tle tytułów zakładek. Może trochę więcej kolorów?

Pytasz o propozycje, czy to nie wygląda na jedną z nich? Mógłbym zacytować każdego, ale mija się to z celem, bo wszystko jest przecież w tym temacie. Powiedzieliśmy jasno co nam nie styka. Mamy wykonać styl za ciebie? Czy nie od tego jest administracja? Przypomina mi się pewien buc z pseudonimem zaczynającym się na literę "A", który nieprzerwanie twierdzi, że zły stan Craftportalu jest winą użytkowników i to oni powinni zabrać się za jego naprawę xD

Jeśli jednak nie macie żadnej artystycznej wizji zawsze możemy sporządzić wam jakiś model w paintcie, bo przecież nie będziemy pobierać całej strony, lub męczyć się w narzędziach chrome'a dla kilku ccsów.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Hevbis napisał:

image.png.3f09760a9e12a2f15650bac8c47ebe2c.png

xD

Tak, tło jest to samo. Jest bardzo ładne i automatycznie się zmienia w zależności od pór roku, więc w czym problem? 

3 minuty temu, Hevbis napisał:

Z mojej perspektywy wszystko jest tu robione na odczepnego, a przynajmniej ze względu graficznego. Doceniam wkład prac w zapewnienie dobrego stanu technicznego forum, nie mogę narzekać na brak wprowadzanych zmian. Mimo to strona nadal wygląda kiepsko. Niczym nie przypomina portalu na temat gry komputerowej.

Graficznie panuje minimalizm. Osobiście bardzo mi się taki styl podoba i prawdopodobnie wielu użytkowników też, bo póki co propozycje zmian w motywie nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Trzeba pamiętać że każda zmiana wymaga utrzymania zarówno przy aktualizacji silnika jak i dodawaniu nowych wtyczek, dlatego im ich mniej tym lepiej - domyślny styl który tylko lekko przerobiłem jest bardzo zadbany, pozbawiony błędów i zawsze aktualny. 

Więcek argumentów za minimalizmem znajdziesz na https://motherfuckingwebsite.com😉 Nie psujmy tego co działa dobrze. 

9 minut temu, Hevbis napisał:

Pytasz o propozycje, czy to nie wygląda na jedną z nich? Mógłbym zacytować każdego, ale mija się to z celem, bo wszystko jest przecież w tym temacie. Powiedzieliśmy jasno co nam nie styka. Mamy wykonać styl za ciebie? Czy nie od tego jest administracja? Przypomina mi się pewien buc z pseudonimem zaczynającym się na literę "A", który nieprzerwanie twierdzi, że zły stan Craftportalu jest winą użytkowników i to oni powinni zabrać się za jego naprawę xD

Jest to jedna z propozycji, ale niestety nie ma za dużo konkretów i prezentacji jakby to wyglądało. Powiedzieliście, zgadza się ale dopóki będzie to głos dwóch czy trzech osób a nie kilkunastu to ciężko żebym myślał o realizacji 😛 Czy macie wykonać styl za mnie? Już jest wykonany, aczkolwiek grafikiem nie jestem i dlatego czekam na konkrety.

11 minut temu, Hevbis napisał:

Jeśli jednak nie macie żadnej artystycznej wizji zawsze możemy sporządzić wam jakiś model w paintcie, bo przecież nie będziemy pobierać całej strony, lub męczyć się w narzędziach chrome'a dla kilku ccsów.

Możecie. Albo napisać CSSa w Stylishu bez męczenia się z narzędziami chrome. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja powiem, że ta biała stylistyka nawet trochę pasuje do zimy, ale w sumie to można by dodać coś dla kontrastu, żeby nie biło tak po oczach tą "sterylnością" 

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiło się tu trochę pomysłów zasługujących na osobne wnioski, ale odniosę się do tego co zaproponował @Hevbis i co było w tym przypadku przedmiotem głosowania.

Fajnie jakby znalazły się tu jakieś minecraftowe elementy np. tekstura kamienia lub wełny w tle tytułów zakładek.

Tytułów zakładek czyli tam gdzie obecnie jest śnieg czy w jeszcze innych miejscach?

Może trochę więcej kolorów?

Jakieś pomysły? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Libter napisał:

Pojawiło się tu trochę pomysłów zasługujących na osobne wnioski, ale odniosę się do tego co zaproponował @Hevbis i co było w tym przypadku przedmiotem głosowania.

Tytułów zakładek czyli tam gdzie obecnie jest śnieg czy w jeszcze innych miejscach?

Jakieś pomysły? 😉

Na stronie dominuje biel, brakuje jakiegokolwiek kontrastującego elementu. Sekcja główna, którą nazwałem "main" mogłaby być ciemniejsza, znacznie ciemniejsza. Może być to barwa lub przyciemniona tekstura. Post, który jest tu oznaczony  jako article, powinien pozostać biały, natomiast tło dla bocznego segmentu, na którym umieszczony jest awatar, pseudonim itd. byłby lekko przyciemniony, by oddzielić go od treści. Nie musi być to konkretnie szary, ale jakikolwiek inny kolor, byle ciemny, chociażby brąz, który komponowałby się z logo. Zwiększyłoby to przejrzystość strony. Analogicznie dla strony głównej i innych podstron.

Co do tytułów zakładek, nie mam żadnego pomysłu, ale z pewnością śnieg nie wygląda tam najlepiej.

IMG_20190113_181332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Hevbis napisał:

Co do tytułów zakładek, nie mam żadnego pomysłu, ale z pewnością śnieg nie wygląda tam najlepiej.

Hmm... Dirt ze śniegiem? Musiałby ktoś zrobić wizualizację, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zablokowane bo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, XNT napisał:

Zablokowane bo?

Wymaga dużo pracy, którą wolimy poświęcić realizacji innych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpotrzebniejsza i najsensowniejsza zmiana, a wy ją blokujecie xD

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...