Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dwa dni temu, na wydarzeniu Build 2019 micro$oft zaprezentował film o minecrafcie w wersji AR na telefonie. AR to skrót od angielskiego Augmented Reality, po polsku rozszerzona rzeczywistość, czyli połączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Film przentuje się fajnie, lecz zbyt wiele nie można z niego wywnioskować.

Czy to będzie tylko i wyłącznie świat wirtualny naniesiony na prawdziwy?
A może klon aplikacji pokemon go, w której będziemy mogli łapać moby?
Tak czy owak 17 maja* micro$oft rozwieje wątpliwości, jak narazie zostało czekać.

Edytowane przez Somka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Popraw marzec na maj bo to chyba błąd ^^

Edytowane przez Chińska Cebulka (McKoxu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Chińska Cebulka (McKoxu) napisał:

Popraw marzec na maj bo to chyba błąd ^^

Yup chyba błąd 😄 Co do samej gry to nie zbyt ciekawie chyba. Szczerze nie rozumiem tego typu gier. Podczas samej rozgrywki można oszukiwać odnośnie własnej lokalizacji i czerpać z tego profity. Pokemon GO jest tyle czasu na rynku a nie wszystkie Fake gps zostały zablokowane 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie że to okropnie zły pomysł. Po pierwsze - jakoś nie widzę potencjału w przenoszeniu MC do AR. No bo jak ? I po co ? Co by się robiło w takiej aplikacji ? Budowało zamki na drogach ? A to nie bezpieczniej siedzieć w domu na komputerze czy konsoli ? Polowało na creepery po lasach ? Co w tym zabawnego ? Pomijając fakt, że to ryzyko dla życia i zdrowia tak jak pokemon go. Zresztą ja podobnie jak @Calem nie przepadam za takimi grami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

image.png.ab39738e8c124937e434ccbcab7fe278.png

Niech sobie wypuszczają, przynajmniej popularność Minecrafta chwilowo podskoczy.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc, też mi się to niezbyt podoba. Trailer jest taki se, pomysł odtwórczy no i też koncept nie za ciekawy. Nie jest to adekwatne do rocznicy :v

Podobał mi się pomysł z trailera Hololens, na którym gościu układał wirtualne klocki na stole, tooo było coś, a nie jakaś apka na smartfony.

Jedyna gra tego typu, która mnie interesuje to geocaching, ale to podchody z wirtualnym kompasem, a nie łapanie stworków...

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...