Skocz do zawartości
PanCake

Wybory - podsumowanie by Jeremiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni państwo - wyborcy, obserwatorzy, kandydaci.

image.png.99906186be1add2ad6e12bd0bae37359.png

Okej, sam tego chciałeś ¯\_(ツ)_/¯

Wczoraj zasnąłem z myślą, że wypełniłem swoje zadanie. Napisałem zgrabne podanie, do którego kontrargumenty mogą kierować moi "rywale" (bo jak wiadomo, to tylko zabawa, ale niektórzy biorą to sobie za bardzo do serduszka). Tak też minął mój poranek, bo do okolic godziny 13:50 nie zajmowałem się moją działalnością internetową. Jakież było moje zdziwienie, gdy wchodząc na discorda około tej właśnie godziny mam na kanale 6 pingów  - zaintrygowany wszedłem i zacząłem czytać - i tutaj śmiech rozświetlił moją buźkę, bo kontrkandydat rzuca jakimiś frazesami na temat nieobecnego konkurenta, kompletnie przy tym nie argumentując swoich wypowiedzi. Polityka to brudna gra, ale czasem wystarczy po prostu pozwolić biegowi wydarzeń działać w swoim tempie, zamiast tworzyć niepotrzebne konflikty.

Nie chciałem pisać tego tematu, bo jakakolwiek analiza jest tu całkowicie zbędna - jak ktoś lubi polityczne przepychanki to niech idzie do prawdziwej polityki, bo "w świecie dorosłych" takie praktyki są na porządku dziennym. Zapraszam do opowieści, zaczniemy od "argumentów" Reedzev_'a.

image.png.d8c352f44a2a62ee7b8162c3cfd894d0.pngimage.png.8ea60d3e2cdd20e2b068a7b3d25ee2fa.png

Przykład polskiego "nie wiem a więc się wypowiem". Specjalnie na potrzeby tego tematu odwiedziłem twój wątek, i hipokryzja to przy tym nic. Dwa pierwsze propozycje to banały, które każdy wkleja w swoje podanie - okej. Trzeci podpunkt w całości da się rozwiązać za pomocą pluginów, kilka z tych rozwiązań działa/działało na Skript, więc z tym też nie będzie problemu bo ten sam właściciel. Stały rozwój stylu na forum - no propsuje, jestem pod wrażeniem XD "etc. etc." czyli chce zapełnić listę ale nie mam pomysłu.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jestem doskonały w kwestiach technicznych - nie jestem alfą i omegą, i są rzeczy których muszę się nauczyć. Dlatego powołam developera, bo zdaję sobie sprawę, że kwestie techniczne to tylko ułamek obowiązków administratora - dominują tutaj przede wszystkim dbanie o społeczność, współpraca z ludźmi oraz po prostu bycie liderem grupy. Tymczasem nasz kandydat będzie tworzył fikcyjne stanowisko tylko po to, aby móc pracować jako developer - przy czym wcześniej zarzuca mi, że będę powoływał tysiące ludzi do administracji. Czyż to nie hipokryzja?

image.png.d4a6c8e0a9b515311498167221b2f8e9.png

Tutaj fajnie zachował się Ixidi, który po prostu nie ocenia nikogo bez wcześniejszego zapoznania, szanuję takie zachowanie i pozdrawiam, bo to sprawiedliwe - jeśli wygram i będziesz chciał dołączyć do ekipy, na pewno coś wymyślimy.

image.png.e56d37782d0d9ed70c7ed37257893270.pngimage.thumb.png.59f388a4e663c9d61b7ee59269922ea0.png

Wisienka na torciku, czyli kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Jasno stawia priorytet w zarządzaniu forum - najpierw ma wychodzić na "plus", bo to jest najważniejsze w tego typu witrynach, które niedawno rozpoczęły działalność i właściwie raczkują na rynku, walcząc z "potworkiem" w postaci CP. Reed (chyba mogę użyć takiego skrótu) chce zrobić tutaj drugie Skript, a to jest kompletnie inna bajka, i takie pomysły po prostu nie mają racji bytu.

---

To tyle z koncertu parodii, czas na "odbicie piłeczki".

MOIM ZDANIEM, bo to powinno być sedno każdej argumentacji, gdzie zamiast pustych frazesów używa się racjonalnych argumentów. Będziesz świetnym Developerem, jesteś jak najbardziej kompetentny na to stanowisko, i stanowiłbyś świetne wsparcie techniczne. Swoją kampanię opierasz na sprawach technicznych, które w gruncie rzeczy mają drugorzędną rolę w obliczu tego, że administrator jest dla ludzi nie dla "ficzerów". Piszesz pod każdą propozycją, że to zrealizujesz - doskonale, jestem dumny - ale po co? Jak się dostaniesz to będziesz miał pole do popisu, póki co to tworzenie sztucznych obietnic bez pokrycia, bo nie masz realnej władzy. Pniesz się do władzy, a boisz się "słabego" kandydata, rzucając puste frazesy, o których nadużywanie mnie osądzasz. Hipokryzja, po prostu. Zależy ci na władzy, a gdy stanie racjonalny kandydat to zaczynasz go oczerniać, ale tylko wśród potencjalnych wyborców i z argumentacją "nie bo nie". Twoje podanie to właściwie podanie na developera, i na tym stanowisku cię widzę - to nie jest jakieś umniejszenie twojej roli, bo czasem developer ratuje to, czego admin nie może.

Wszystkie zdjęcia, jeśli ktoś chce - https://imgur.com/a/Jm4pJ1s

Nie polecam również zarzutów o wycinanie z kontekstu, bo na screenach są godziny i można to łatwo sprawdzić - no chyba, że usuniesz wiadomości, ale nie wiem co gorsze 🙂

unknown.png

Ps nie bijcie się, ja się tylko bronie przed oskarżeniami. Pozdrawiam

Edytowane przez Jeremiasz
  • Wygryw 1
  • Dziwne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę wspierał forum pod Twoją wodzą. Nie zamierzam się pod tym podpisywać. Poza tym, to nie będzie drugi skript.pl - chcę zrobić coś zupełnie innego, nadać temu forum świeży wizerunek.

Poza tym nie piszę, że zrealizuję propozycję, tylko że jest ona możliwa technicznie do zrealizowania.

Edytowane przez Reedzev_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Reedzev_ napisał:

Nie będę wspierał forum pod Twoją wodzą. Nie zamierzam się pod tym podpisywać. Poza tym, to nie będzie drugi skript.pl - chcę zrobić coś zupełnie innego, nadać temu forum świeży wizerunek.

Poza tym nie piszę, że zrealizuję propozycję, tylko że jest ona możliwa technicznie do zrealizowania.

W związku z tym, to jest konflikt osobisty - okej, nie każdy musi mnie lubić i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Mówię, że jesteś najlepszym kandydatem na Developera - jeśli nie chcesz, to wychodzi hipokryzja, bo pokazujesz, że startujesz po rangę i władzę a nie w imię dobra forum. Ciężko jest sobie wyobrazić zarządcę który strzela focha gdy przegra wybory (które właściwie nie są nawet przesądzone XD!) i stwierdza, że bez admina to on nic nie będzie robił bo tak.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę wspomagał osób których nie popieram. Jako administrator będę dodatkowo mógł wykorzystać swoje doświadczenie w zarządzaniu.

EDIT: Poza tym, wspominasz o doświadczonej ekipie w swojej kampanii, a sam nie chcesz się pochwalić swoim.

Edytowane przez Reedzev_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Reedzev_ napisał:

Nie będę wspomagał osób których nie popieram. Jako administrator będę dodatkowo mógł wykorzystać swoje doświadczenie w zarządzaniu.

Jednocześnie powołując "Community menagera" bo nie wiesz jak się zarządza forum, przykro mi - po prostu tak jest. Jeśli nie chcesz pomóc, to spoko - jestem pewien że Libter coś na to zaradzi, nie będzie to koniec świata. Tymi postami pokazujesz tylko swoją niedojrzałość, co jako Administrator nie powinno mieć miejsca. Odmawiasz rangi, bo ktoś kogo "nie popierasz" będzie wyżej, okej - pokazujesz w ten sposób że twoim jedynym celem jest władza i to poczucie że jesteś "królem", a nie rzeczywiste działanie na dobro forum. Jeśli chcesz zachowywać się jak księżniczka, proszę bardzo - na moje to po prostu brak profesjonalizmu i szczerych intencji.

Moim sukcesem na dzisiaj jest argumentacyjna polemika z tobą, a nie tylko "strzelanie" na discordzie gdy główny zainteresowany jest nieobecny. Dziękuję za poświęcony czas 🙂

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło, że te forum tak ożywa. Brakowało mi tych dramek, niech się dzieje xD

A propos nieczystych zagrywek. 

unknown.png

Ktoś tu chyba nie rozumie jak to działa.

• Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Hevbis napisał:

Miło, że te forum tak ożywa. Brakowało mi tych dramek, niech się dzieje xD

A propos nieczystych zagrywek. 

unknown.png

Ktoś tu chyba nie rozumie jak to działa.

Argument za argumentem, dzięki - można coś popisać.

W żaden sposób nie było to konsultowane ze mną, ale obserwowałem Ciebie więc jak najbardziej, jeśli będziesz chciał możesz zostać moderatorem. To naturalny element polityki - układy i koalicje, wyrażone w dziwny, ale w sumie oczywisty sposób - prosty deal. Z tego co widzę nic z tego nie wynikło tak btw. xD

Zapraszam do dyskusji, na wszystkie zarzuty i niejasności odpowiem 🙂

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Jeremiasz napisał:

Jednocześnie powołując "Community menagera" bo nie wiesz jak się zarządza forum, przykro mi - po prostu tak jest. Jeśli nie chcesz pomóc, to spoko - jestem pewien że Libter coś na to zaradzi, nie będzie to koniec świata. Tymi postami pokazujesz tylko swoją niedojrzałość, co jako Administrator nie powinno mieć miejsca. Odmawiasz rangi, bo ktoś kogo "nie popierasz" będzie wyżej, okej - pokazujesz w ten sposób że twoim jedynym celem jest władza i to poczucie że jesteś "królem", a nie rzeczywiste działanie na dobro forum. Jeśli chcesz zachowywać się jak księżniczka, proszę bardzo - na moje to po prostu brak profesjonalizmu i szczerych intencji.

Moim sukcesem na dzisiaj jest argumentacyjna polemika z tobą, a nie tylko "strzelanie" na discordzie gdy główny zainteresowany jest nieobecny. Dziękuję za poświęcony czas 🙂

Sorry, ale po prostu miałem do czynienia z wieloma takimi ludźmi jak Ty i wiem jak to się kończyło. Dlatego nie zamierzam Ci jeszcze dodatkowo w tym pomagać.
Menedżer społeczności jest po to, by utrzymać kontakt między ekipą a użytkownikami w odpowiedni sposób. Dzięki temu reszta ekipy może się skupić na swoich konkretnych zadaniach, a nie na robieniu PR'u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Jeremiasz napisał:

W żaden sposób nie było to konsultowane ze mną, ale obserwowałem Ciebie więc jak najbardziej, jeśli będziesz chciał możesz zostać moderatorem. To naturalny element polityki - układy i koalicje, wyrażone w dziwny, ale w sumie oczywisty sposób - prosty deal. Z tego co widzę nic z tego nie wynikło tak btw. xD

Właśnie dlatego jestem przeciwny twojej kandydaturze. Oferowanie posady w zamian za poparcie, jest czymś, czego nie mam zamiaru tolerować i chyba jako tako kłóci się z twoimi zapewnieniami na temat "braku kolesiostwa". Jesteśmy na forum o grze, nie w sejmie, więc takie stwierdzenia wydają mi się tym bardziej obrzydliwe.

Reedzev również zdążył już pokazać się z tej gorszej strony, ale nadal jest dla mnie lepszym kandydatem na administratora.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Hevbis napisał:

Właśnie dlatego jestem przeciwny twojej kandydaturze. Oferowanie posady w zamian za poparcie, jest czymś, czego nie mam zamiaru tolerować i chyba jako tako kłóci się z twoimi zapewnieniami na temat "braku kolesiostwa". Jesteśmy na forum o grze, nie w sejmie, więc takie stwierdzenia wydają mi się tym bardziej obrzydliwe.

Reedzev również zdążył już pokazać się z tej gorszej strony, ale nadal jest dla mnie lepszym kandydatem na administratora.

Tak jak wspomniałem wyżej, ta wiadomość nie wyszła ode mnie i nie była ze mną konsultowana. Wybieram najlepszych ludzi, idąc "kolesiostwem" w administracji siedziałby @jahumen i kilka innych osób, którzy jawnie mnie popierają i nie będą "protestować" wobec moich decyzji a wręcz przyklaskiwać bo przecież dałem im stanowisko. Gdyby mi zależało na samych pochwałach i lizaniu tyłka to nie zaproponowałbym @Reedzev_ stanowiska, bo prawdopodobnie będzie patrzył mi na ręce od początku - i słusznie, bo taka jest rola społeczności, aby pilnowała ruchów administracji.

Głupio się zachował, ale to była propozycja @jahumen a nie moja. Ja zrobiłbym to inaczej, po prostu oferując ci posadę i spoko warunki, bez jakiegoś buldupienia o głosy - jeśli mam być wybrany to chcę wygrać uczciwie, i tyle.

Cieszę się, że masz swoje zdanie - jakiekolwiek by ono nie było.

• Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja naprawdę nie wiem, ale to nie wiem, jak kandydatura osoby, która korzysta z niepoprawnej interpunkcji, może być w ogóle rozpatrywana. Jako administrator polskiego forum internetowego jest Pan winny posługiwać się językiem ojczystym kompetentnie, a ja widzę, że Pan nie potrafi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...