Skocz do zawartości
XNT

[Zakończony] Strajk przeciw Botowi! Obalmy bota! Rewolucja Vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

AKTUALIZACJA 13 Maja 2019 godz. 21:20 ! WYGRALIŚMY! Bot przestaje oficjalnie istnieć. Strajk zakończony.

Bot jest zbyteczny, bot jest nie potrzebny. Bot Wnioskowy musi umrzeć! Kurczowo trzymamy się systemu, który w ogóle nie ma sensu.

Argumenty za obaleniem bota

• Utrudnia całą procedurę złożenia propozycji, bo musimy logować się w oddzielnym serwisie powiązanym z forum, ale jednak musimy się tam logować....
  • Bot nic nie ułatwia, bo i tak realizujecie wnioski jak chcecie (Okey dzisiaj pokazaliście wszystkim, że niby rozpatrujecie wnioski, ale po ilu miesiącach ruszyliście wnioski z Lutego, a nawet z Grudnia? No wlaśnie ...)
  • Brak zasady kiedy wniosek jest uznany za przegłosowany (Wniosek może mieć przez kilka miesięcy poparcie nawet 5  głosowe i zostać usunięty, bo jest niezgodny z wizją administracji)
  • No to co wyżej. Wniosek może być skasowany bez powodu, bo mówienie o dublowaniu wniosków, gdy poprzednie skasowano jest niepoważne
  • Wniosek może mieć nawet +1 głos a i tak administracja go przepuści
  • Wniosek może zostać przegłosowany przez Radę CraftSite, która nie powinna brać udziału w głosowaniu użytkowników forum.

W związku z powyższym ogłaszam strajk przeciw botowi!

Zasada strajku jest prosta - Pod każdym wnioskiem i tematem piszemy: Bot musi odejść! Precz z systemem wniosków!

Ewentualnie ustawiamy ten tekst "Bot musi odejść! Precz z systemem wniosków!" jako sygnatura! Poniższe zasady zostały przekreślone ze względu na zbyt dużą radykalność.

1. Przez miesiąc osoby, które dołączą do strajku nie mogą zagłosować na ani jeden wniosek
  2. Przez miesiąc osoby, które dołączą do strajku nie mogą odpowiedzieć na ani jeden wniosek

Te 3 proste zasady sprawią, że system wniosków będzie bezużyteczny, skoro nikt z niego nie skorzysta!

Strajk trwa od 5 Maja 2019 do 6 Czerwca 2019 roku!

Osoby popierające strajk: @XNT, @Ewald, @hsky, @Grzesiek11 [Lista będzie aktualizowana]

Edytowane przez XNT
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja i tak nie zamierzam dodawać tych wniosków bo to jest żenada jak ten sam system jest w IPSie XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No spoko, tylko co jak się trafi fajny wniosek? Nie zagłosuję i odrzucą...

Na razie jestem sceptyczny.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram, @Libter odłącz im to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Grzesiek11 napisał:

No spoko, tylko co jak się trafi fajny wniosek? Nie zagłosuję i odrzucą...

Na razie jestem sceptyczny.

Tylko wiele było fajnych wniosków i odrzucili, więc wątpię xd Jak oni w sprawie motywu napisali, że to za dużo roboty xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wniosek może zostać przegłosowany przez Radę CraftSite, która nie powinna brać udziału w głosowaniu użytkowników forum." 

Czemu?

Rada też może tworzyć wnioski, w których użytkownicy głosują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poglądy właściciela wpływają na poglądy osób w radzie, więc zagłosują zgodnie z linią Partii JankaJarana ;v

Edit: Zmiana zasad strajku - Jest jedna zasada : W każdym temacie i wniosku piszemy: Bot musi odejść! Precz z systemem wniosków!

Edytowane przez XNT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie sobie strajkować, by skasować ten system wniosków, ale Bota oszczędźcie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@HelloDoggo Bota można używać do oznaczania wniosków, chociaż jest funkcja gdzie oznaczamy coś za rozwiązane ... wiec w sumie też nie.

• Smutne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem wielkim fanem Bota Wnioskowego. Jednak tylko jako użytkownika, a nie jako system.
Odnoszę wrażenie, że uważacie system wniosków za zły bo i tak to administracja decyduje, więc chcecie usunięcia systemu wniosków by wtedy już całkiem tylko administracja decydowała 🤔

Osobiście nie chciałbym, żeby np. 10 głosów za z automatu oznaczało przyjęcie wniosku. To by mogło doprowadzić do wprowadzenia bardzo głupich zmian.
Zbyt łatwo manipulować głosami.

Zgadzam się z  tym argumentem:

Cytat

Utrudnia całą procedurę złożenia propozycji, bo musimy logować się w oddzielnym serwisie powiązanym z forum, ale jednak musimy się tam logować....

Reszta to takie rewolucyjne krzyki.
Sama forma strajku nie podoba mi się.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ersanek dlatego wprowadziłem inną zasadę, a tamte skreśliłem, bo były zbyt radykalne xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam sobie odejdź jak ci się nie podoba 😮

• Dziwne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak jak wspomniał @Ersanek, cała problematyka systemu została ukazana tu w krzywym zwierciadle. Usunięcie go nie sprawi, że administracja zacznie inaczej postrzegać wnioski. System jest najzwyczajniej w świecie bezużyteczny. Znacznie lepiej i łatwiej jest założyć temat w formie wniosku, zamiast logować się do zewnętrznego portalu. Forum jest znacznie lepiej napisane, bogatsze we wszelkie funkcje i uboższe w błędy. System wniosków nie ma żadnych zalet, jest jedynie utrudnieniem, którego kurczowo trzyma się zarząd. Nie każdy ficzer jest dobry.

Edytowane przez Hevbis
  • Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodajmy tu jeszcze, że do tej pory nawet nie ma załączników w systemie wniosków, a to utrudnia jeszcze mocniej zgłoszenie błędu bo wymaga wgrywania obrazków na oddzielny hosting ...

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Według mnie umożliwienie normalnego zakładania tematów w dziale wnioski przez użytkownika i wywalenie tworzenia tematów przez pośrednictwo bota wystarczy.

Edytowane przez Ersanek
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest też ten głupi problem, że tematy pisane przez bota trzeba oddzielnie subskrybować, żeby mieć podgląd na dyskusję. Przy pisaniu tematów przez siebie można obserwować od razu.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem zbyt leniwy na pisanie pod każdym wnioskiem na fonie, więc dałem do sygnaturki. Też się liczy?

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak, w związku z powyższym zagłębiamy strukturę strajku i rozszerzamy jego formę działania o sygnatury!

Wystarczy wstawić sygnaturę z tekstem Bot musi odejść! Precz z systemem wniosków! 

I ewentualnie podlinkować w sygnaturze do tego tematu 😛

Edytowane przez XNT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z zatwierdzaniem wniosków jest problemem administracji, nie bota.

Nie jestem za . Kolejna pseudo przepychanka o nic. 

System wniosków jest dobry, tylko źle respektowany przez zarządców (i skonfigurowany).

Bot robi świetną robotę,niech zostanie.

#niepopieram

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra tak oficjalnie: Strajk może być przerwany, a nawet zakończony, ale musi być ten system ulepszony w zgodzie z tym co wymieniłem :

• Brak załączników - Trzeba wgrywać obrazek na osobny hosting nieważne czy dany obrazek jest propozycją czegoś czy błędem 😕
  • Niewygodne składanie wniosków - Specjalnie trzeba się logować w osobnym serwisie i dopiero wtedy można dodać wniosek po kliknięciu w stwórz wniosek
  • Trzeba się logować - Choć to w sumie nie byłby taki problem, gdyby na forum powstała zakładka dodaj wniosek zintegrowana z tym systemem czyli klikamy w "Dodaj wniosek" wyświetla nam okienko w formie POP-Upa/Modala i dodajemy wniosek przez forum nie wchodząc specjalnie w system wniosków by stworzyć dany wniosek.
  • Nie ma sortowania od najnowszych i najstarszych itd.
  • Brak automatycznego segregowania tematów na forum, trzeba to robić ręcznie.

Na ten wniosek o te zmiany można dodatkowo zagłosować tutaj --> https://wnioski.craftsite.pl/mHtGdYLT

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...