Skocz do zawartości
Somka

Notch nie dostał zaproszenia :(

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo minecraft będzie obchodził 10-lecie, z tej okazji 17 marca w Sztokholmie micro$oft i mojang zorganizują wydarzenie, w którym będzie wspominiany minecraft z 2009-2019 roku, zostanie też poruszona przyszłość gry. Niestety notch nie dostał zaproszenia na wydarzenie, niejaki Variety - przedstawiciel micro$oftu wydał oświadczenie w którym powodem tego są jego wypowiedzi m.in na twitterze, treść oświadczenia: "His comments and opinions do not reflect those of Microsoft or Mojang and are not representative of Minecraft”

Po polsku: „Jego komentarze i opinie nie odzwierciedlają komentarzy Microsoftu, ani Mojanga i nie są reprezentatywne dla Minecrafta”

Warto przypomnieć też, że w marcu usunięto splashy o notchu, mimo to nadal możemy go znaleźć w napisach końcowych. Notch w sprawie splashów i do braku zaproszenia jeszcze się nie odniósł.

Edytowane przez Somka
  • Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się dziwić? Sam Notch sprzedał tą grę, więc zasadniczo nie ma z jej obecną formą ani przyszłością nic wspólnego. Nic smutnego w tej informacji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Notch aktualnie ma tyle związanego z Minecraftem, że szok xD
Microsoft oraz Mojang nie chcą Notcha, ponieważ jest to zbyt kontrowersyjna osoba jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś tam słyszałem, że lubi teorie spiskowe i oskarża się go rasizm, homofobię i antyfeminizm.

Nic dziwnego, że Microsoft nie chce być z nim kojarzony.
Nie wiem dlaczego miałaby być to smutna wiadomość (nie twierdzę, że jest dobra, ale zwyczajnie niespecjalnie zaskakująca i znacząca).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Jest to smutne ponieważ jakby nie patrzeć Notch jest twórcą gry i na zawsze będzie kojarzony z minecraftem. Dla mnie jest on ikoną i za jego czasów minecraft był o wiele lepszy. Szkoda że tak sprawy się potoczyły...

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest idiotyzm. Z jednej strony wolność słowa, z drugiej zamykają komuś usta.

Co do tego rasizmu, to polecam świeżą sprawę z Twitcha, gdzie wystarczył makijaż jako przejaw rasizmu.  Cała ta poprawność polityczna jest idiotyczna.  Rasizm, bo w filmie nie ma czarnych, rasizm że pomalujesz się na czarno w ramach cosplaya. To wszystko jest tak idiotyczne, że szkoda komentować. Nie inaczej jest w przypadku Notcha. Równo dobrze, możemy powiedzieć że Micheal Jackson był rasistą bo z powodu choroby robił się biały .... tak to ta sama logika co w przypadku tej streamerki i pewnie Notcha.

Homofob? Bo co? Bo wyraził się na temat tego, że Heteroseksualni też powinni mieć swój dzień? 

Bo powiedział, że transwestyci to nie kobiety? Przecież to prawda .... Udawać za wszelka cenę, że to nie jest prawdą?

Wali mnie ta poprawność polityczna. Mogą mnie banować wszędzie nawet na Facebookach, Twitterach itd.

Powiedźmy sobie szczerze : Microsoft zepsuł Minecrafta ....

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, XNT napisał:

To jest idiotyzm. Z jednej strony wolność słowa, z drugiej zamykają komuś usta.

Oni nikomu ust nie zamykają. Takie imprezy nie mają nic wspólnego z poglądami politycznymi. nie zaprosili go i nie musza bo nie jest ich pracownikiem.

Co prawda, zaproszenie twórcy gry na 10 rocznicę jej istnienia byłoby sensownym ruchem, ale to Microsoft decyduje.

3 godziny temu, XNT napisał:

Powiedźmy sobie szczerze : Microsoft zepsuł Minecrafta ....

Niby jak? Jeżeli chodzi o nowe wersje, to nikt nie zabrania grać na starych... Ja widzę sporo pozytywów tej zmiany. Zrobić wszystkiego idealnie i wszystkich zadowolić się nie da.

A Notchowi jakoś na obronie Minecrafta nie zależało - wziął pieniądze i tyle. Podejrzewam, że on nawet zbytnio nie dba o to, co się z tą grą dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprzedał grę- nie chce jej, on nawet pewnie nie płacze ze go nie zaprosili, wiekszosc dzieci <czyli de facto targetu minecrafta> nie wie kim on jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Evoken napisał:

...

Jest to smutne ponieważ jakby nie patrzeć Notch jest twórcą gry i na zawsze będzie kojarzony z minecraftem. Dla mnie jest on ikoną i za jego czasów minecraft był o wiele lepszy. Szkoda że tak sprawy się potoczyły...

Popieram.

Notch: przejście od 1.0 do wciąż popularnej w niektórych kręgach 1.7 zajęło niecałe 3 lata, ilość zmian jest ogromna

MikroMiękki: aktualizacja co rok + tylko dwie wersje (1.10.2, 1.11.2 itd.), ilość zmian jest dużo mniejsza

I może ten pierwszy Szwed nie jest najlepszym człowiekiem na świecie (w dzisiejszych czasach na pewno nie), ale rozwinął tę grę. A Microsoft? U nich zastój, ilość zmian dużo mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, MrDanieh napisał:

Niby jak? Jeżeli chodzi o nowe wersje, to nikt nie zabrania grać na starych... Ja widzę sporo pozytywów tej zmiany. Zrobić wszystkiego idealnie i wszystkich zadowolić się nie da.

1. Wolne aktualizacje
  2. Mimo tej wolności aktualizacje nie są w ogóle przetestowane na statystycznych komputerach graczy - Lagują, tak jakby nikt ich nie testował na słabszych komputerach.
  3. W wyniku EULA Bukkit musiał postawić na inny system dystrybucji aktualizacji, przez co serwerów i osób pasjonujących się tym jest mniej, bo nie każdy ogarnia aktualizacje w ten sposób.
  4. Do tej pory nie istnieje API, które zapowiadano od wielu lat
  5. Gra w wyniku wolnych aktualizacji zaczęła się nudzić przez co np. w Polsce niemal znikła z Youtuba i przestała interesować graczy stając się dla nich synonimem obciachu.
  6. Gra zbyt daleko poszła w RPG

Teraz porównaj aktualizacje za czasów Notcha. Wychodziły często i to nawet dużo stabilniejsze.

Edytowane przez XNT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do samych aktualizacji MC to za rządów Notcha wcale nie było tak kolorowo. Parę jakiś "Pseudo" nowych bloków, jakieś struktury które jako tak nadają tylko i wyłącznie lepszy wygląd świata. Ogólnie to więcej było bugfixów aniżeli samych dosłownych updatów. Co do samego RPG w grze to ja się bardzo ciesze że mamy jakiś zalążek innego trybu aniżeli survival, open world gdzie możesz robić wszystko o ile masz jakikolwiek pomysł na grę. Co do samej stabilizacji to Microsoft i tak nie radzi sobie najgorzej z optymalizacją samej gry. Co prawda również są wymagane bug fix wersje (1.13.*) jednak ostatecznie sama rozgrywka jest nadal płynna (Chyba że gramy na tosterze).

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli komuś nie podobają się nowe aktualizacje to nikt go nie zmusza. Minecraft ma ten plus, że nielubiana aktualizacja nie psuje gry, bo zawsze można grać na starszej wersji.

W dniu 30.04.2019 o 22:57, Calem napisał:

Co do samych aktualizacji MC to za rządów Notcha wcale nie było tak kolorowo

Dokładnie, mam wrażenie że to teraz tak naprawdę coś się dzieje, chociaż rozumiem ludzi który cenią sobie dawny klimat który w nowych wersjach MC się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.04.2019 o 19:03, MrDanieh napisał:

TL;DR psują Java Edition.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekka zmiana tematu, minecraft na twitterze: IOjC5Ee.png

"Ten years", pozdro dla spostrzegawczych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2019 o 22:57, Calem napisał:

Co do samej stabilizacji to Microsoft i tak nie radzi sobie najgorzej z optymalizacją samej gry. Co prawda również są wymagane bug fix wersje (1.13.*) jednak ostatecznie sama rozgrywka jest nadal płynna (Chyba że gramy na tosterze).

No nie wiem... W wersjach do 1.14 faktycznie nie było źle, bo mój piec do testów radził sobie w ~30FPS,  czasem nawet 40. Na 1.14 mam koło 20-30. Jednak pamiętam go jako główny sprzęt i granie na nim w 60FPS na 1.7 bodajże. Mój aktualny rig radzi sobie w ~600FPS z większością wersji, ale w 1.14 mam spadek do 300FPS. Jej! Tak, wiem że mój biedny monitor ma tylko 60Hz, ale jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będę miał 30FPS w klockach xD Tym bardziej, że nawet teraz odczuwam delikatne spadki poniżej 60, choć licznik tego nie zauważa - zobaczymy co powie lagometr z OptiFine jak w końcu wyjdzie.

Co do Minecrafta i RPG... Te elementy nie przeszkadzają mi póki Minecraft pozostaje w większości sandboxem. Koncepcja sandbox + RPG wcale nie jest zła.

W rządach M$ nie podoba mi się też Bedrock. Ale odsyłałem do osobnego tematu, jeśli ktoś chce podyskutować.

Edytowane przez Grzesiek11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.05.2019 o 22:56, Grzesiek11 napisał:

No nie wiem... W wersjach do 1.14 faktycznie nie było źle, bo mój piec do testów radził sobie w ~30FPS,  czasem nawet 40. Na 1.14 mam koło 20-30. Jednak pamiętam go jako główny sprzęt i granie na nim w 60FPS na 1.7 bodajże. Mój aktualny rig radzi sobie w ~600FPS z większością wersji, ale w 1.14 mam spadek do 300FPS. Jej! Tak, wiem że mój biedny monitor ma tylko 60Hz, ale jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będę miał 30FPS w klockach xD Tym bardziej, że nawet teraz odczuwam delikatne spadki poniżej 60, choć licznik tego nie zauważa - zobaczymy co powie lagometr z OptiFine jak w końcu wyjdzie.

Co do Minecrafta i RPG... Te elementy nie przeszkadzają mi póki Minecraft pozostaje w większości sandboxem. Koncepcja sandbox + RPG wcale nie jest zła.

W rządach M$ nie podoba mi się też Bedrock. Ale odsyłałem do osobnego tematu, jeśli ktoś chce podyskutować.

Miałbym 800, ale na stockowym chłodzeniu i5-4670 dobija mi do 100 stopni i zrzuca zegary :c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...