Skocz do zawartości
PanCake

Preludium do epitafium craftsite.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Preludium:

Epitafium: "sztukę umierania odziedziczył po matce, społeczność po ojcu, chęć do życia po Stanisławie Narutowiczu"

Epilog

Szanowni Panowie, miłe Panie i ty biedny myśliwcu, dumo brytyjskiego lotnictwa okresu drugiej wojny światowej.

Dzisiaj opowiem Wam o czymś niezwykłym, pierwszym przypadku portalu internetowego posiadającego chromosomy, ba, nawet z ilością wskazującą upośledzenie w stopniu poważnym. O zmarnowanym potencjale, uciekaniu z tonącego okrętu i błędnym określaniu priorytetów, stawiając na nieodpowiednie ficzery. Będą to rozważania pełne goryczy, bowiem tylko w ten sposób taki smutny człowiek jak ja może się uzewnętrznić.

Geneza forum, CE-PE, poprzednik, konkurencja

Temat rzeka, który rozwlekany i przekręcany przez osoby kompletnie niezwiązane z tematem przerabiają na swoją korzyść. Polska scena Minecrafta lata swojej świetności ma już za sobą, w tym momencie w Internecie istnieje kilka for dyskusyjnych, których główną tematyką jest Minecraft: craftsite.pl, kłaftpołtał.pl, <nazwagry>.pl, mykraft.pl, czy <nazwagry>.org.pl, po drodze kilka blogów (w tym pisany przez użytkownika tego forum, będąc szczerym nie chce mi się szukać ale pozdrawiam - zawsze to błysk świeżości na tej smutnej scenie). W praktyce liczą się cztery: ten na którym jesteś, kłaftpołtał, emce.org.pl czy emce.pl. Trzeci i czwarty ma forum, ale to żart a nie forum (zerowa aktywność, udział w rynku w zasadzie dzięki głównej (emce.org.pl) lub doskonałej domenie (emce.pl)). Więc z prostej matematyki zostają nam dwa. Kłaftpołtał ma martwą główną... i forum - bez zarządzania, bez aktualizowania od kilku lat, bez jakiegokolwiek działania administracji, bez wprowadzania propozycji społeczności, która zmęczona hegemonią tegoż jest w stanie oddać wiele za promyk nadziei co do przyszłości polskiej sceny. Dla nowego forum, taka sytuacja jest trudna - to prawda, dominacja kilku dużych graczy jest problemem. Ależ my nie zaczynamy od zera - mamy wysławianego przez wielu gracza, mamy zaplecze w postaci szkripta, mamy fundusze na silnik, mamy społeczność zdolną zrobić dobrze za sprawnie działające forum i... co?

Jajco, forum zostało zjedzone i wyplute przez portal, który nie zrobił kompletnie nic na myśl o rozwijającej się konkurencji. Jak to możliwe, zapytacie - to banalne: brak społeczności, złe zarządzanie, narracja rewolucji zamiast nowej jakości. I tutaj mógłbym skończyć, postrzelać w niebo i wyjść, bo i tak nic tu się nie zmieni. Ludzie nie wrócą od tak, administracja nadal będzie obojętna i pełna tych samych twarzy, których skądś już znam.

Narracja rewolucji zamiast nowej jakości

Wiecie co jest najbardziej męczące? Ta buntownicza bańka, w której żyli tutaj niemal wszyscy w pierwszych miesiącach istnienia forum. Śmieszny manifest, który w zasadzie jest odą do masturbowania się do posiadania domeny z pewną historią i prężeniem muskułów jak po pierwszym dniu siłowni będąc anorektykiem z długim stażem. Ten śmieszny temat zniechęcał i nakręcał spiralę nienawiści, brudnej konkurencji - forum stało się miejscem kojarzonym z cp, który jest żartem a nie portalem. To podstawowy błąd, i nie wiem kogo chcieliście przekonać do przyjścia tutaj, oprócz połowy skripta (czyli jakieś dziesięć osób) liczące na rangę od impełatoła, czy bardziej 3/4 ce-pe, czyli jakieś 15 osób. Jesteście (wy jako administracja) dorośli (no dobra, przesadziłem xDDDDDDDDDDDDDDD), a zachowywaliście się jak przedszkolaki, które dostają nową zabawkę, pokazują ją przyjaciołom, ale nie dają się pobawić. Bardziej zepsuć forum można było tylko biernie obserwować rajdy userów na konkurencję (o, poczekaj), czy opierać działanie forum na dodatkowym module wnioskowym, który później zostanie porzucony, później znaleziony, później zostawiony sam sobie (O, POCZEKAJ). Niech powadze klęski świadczy fakt, że główna głowa projektu REBELII zrezygnowała po kilku miesiącach xD! Stwierdzając, że to przez społeczność, a w rzeczywistości uciekając z tonącego okrętu, zostawiając jedynie sternika z ambicjami na admirała floty. Umówmy się, piszecie o pomysłach nawiązania współpracy z cp, mając manifest wylewający na nich pomyje w ogłoszeniach! XDD

Społeczność

Społeczność naszej gry jest trudna, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Współcześnie w zasadzie mamy dwie grupy - dzieci, skupione wokół grupek na FB oraz my, POTĘŻNI WETERANI, którzy będąc w mniejszości, rozbici między fora trwają w uśpieniu. Nikt nie mówi, że pogodzenie tych grup będzie łatwe - przecież trolling (który sam swego czasu namiętnie uprawiałem, teraz trochę wyrosłem ale nadal czasem się zdarzy),  shitpost to tylko niektóre mankmamenty naszej drużyny pierścienia. Ironią losu jest to, że miłośnik herbaty odszedł w niebyt z naszego powodu, skoro zarządza już pewnym portalem na s który ma społeczność złożoną z tych samych ludzi xD

Błędy zarządzania

Próbując rozchodzić patrzenie co tu się dzieje musiałbym zapewne kilka razy okrążyć kulę ziemską. Etymologii klęski forum w rozumieniu nie słowa, lecz tworu doszukuję się właśnie w zarządzaniu. Nawiązując do metafory okrętu, mam wrażenie, że wśród ekipy admirał bez mrugnięcia okiem skierował wszystkich na górę lodową. Swój statek napędzaliście paliwem nienawiści, czym przyciągneliście jedynie ciekawskich i osoby powiązane z pierwowzorem, bądz szkriptem. Nie ma tu nowej jakości, nie ma nowych twarzy - połowa ludzi jest mi znana bądź przynajmniej kojarzona, a druga połowa zapewne by była, gdybym siedział w społeczności regularnie i czynnie. Serio, największym waszym problemem jest to, że nie macie nic do zaoferowania. Cepe ma potężna, kilkuletnią bibliotekę wpisów i postów na forum, więc ma nad wami przewagę - co więc robicie, by zniwelować tą złą wróźbę? Tak, robicie system wniosków,  tworzycie śmieszne grupy dla serwerów licząc, że partnerzy sami przyjdą do POTĘŻNEGO FORUM Z POZYCJĄ LIDERA... nie, to nie działa - w biznesie to wy musicie być krok do przodu, i radzi wam to nastolatek, który kontakt z biznesem ma jak gra w monopoly. System wniosków? Fajny bajer, naprawdę - wpiszcie to sobie do listy zalet na pierwszym miejscu, bo to najbardziej imponująca mechanika, która jednocześnie jest najbardziej useless ze wszystkich - wnioski wiszą, nikt nic z nimi nie robi, po głosowaniu chcąc przejrzeć dyskusję i tak przerzuca nas do wątku w nieuporządkowanym dziale. Jeśli ogromnym problemem jest nawet wysłuchanie społeczności w kwestii belek, które były ostre jak perspektywy rozwoju pod obecnym zarządem, twierdząc, że to była "wizja artystyczna" XD. Ekipa? OCZYWIŚCIE ŻE WIĘKSZA NIŻ ILOŚĆ AKTYWNYCH USERÓW. Przykro mi, ale nie widać żadnych efektów powołania rady - nie czuć powiewu świeżości, nie czuć nawet tej początkowej ekscytacji po objęciu nowego stanowiska, nie zmieniło się nic od kilku miesięcy, czym powoli doganiacie konkurencję. Forum nawet tło ma ze szkripta, ale na każdą wzmiankę o tym forum plujecie ogniem BO PSZECIESZ TO INNY PROJEKT - tak tak. Zamiast rozwijać forum, dodawać jakieś ficzery które wybiłyby was na scenie, odróżniły od pierwowzoru, wy tracicie czas na wojenki (czym kilku bojowników o wolność straciło konta na pierwowzorze, a sam właściciel kreował się na męczennika xD), skupiacie uwagę programistów systemie wniosków, który powinien się pojawić dopiero w momencie, gdy będzie potrzebny, czyli zapewne dopiero w poważnym poziomie rozwoju forum. Stworzyliście forum, które będzie świecić pustkami, daliście władzę kreatywnym ludziom (nie mnie oceniać ich umiejętności), ale skierowaliście ich w stronę zupełnie błędną. Dziwi mnie to zwłaszcza z tego powodu, że akurat po Libterze nie spodziewałbym się tak infaltylnego prowadzenia biznesu. Szczytem była sytuacja z wczoraj, która natchnęła mnie do "poplucia jadem" - może następcy się czegoś nauczą.

Screenshot_20190427_152150.png

Przyszłość

Widzę w czarnych barwach, ale to nie tak, że nic nie da się zrobić. Kluczem jest tutaj właśnie słowo zrobić - trzeba działać, a tego coraz mniej wśród szumnych zapowiedzi o nowym początku. Jasne, wciąż czekamy na mowę headadmina o przyszłości forum, patrząc z zażenowaniem na rotacje kadrowe, które w zasadzie opierają się na dymaniu sposób zarządzania ze szkripta na wszystkie strony - bo sama rada również w jakiejś formie tam istniała, czy źle pamiętam? 🙂 Co bym zrobił na waszym miejscu? Na pewno rozpoczął dyskusję z jakimś portalem o MC, problem w tym, że nie wiem czy kogoś zainteresuje oferta craftsite.pl - nie ma tu zbyt wielu perspektyw. W związku z tym, priorytetem powinno być jak najszybsze uzyskanie ruchu ze współpracowników, oferując cokolwiek zechcą, aczkolwiek w jakichkolwiek granicach rozsądku. Macie jakieś tam zaplecze redakcyjne, więc możecie zaoferować pracę redaktorów dla ichniejszego bloga czy coś - z pewnością potężna rada w skali nieporównywalnie większej co do potrzeby coś wymyśli. Później zoorganizowałbym programistów i wymyślał ficzery, rozwijając forum, dodając nowe gry, reklamując się gdzie się da, może jakiś duży serwer partnerski? Zaplecze jest ciekawym projektem, który mając wasze wsparcie mógłby wyewoluować w coś pięknego, a wam dając niezbędne oparcie bezpośrednio w grze, co jest konieczne. Ekipa? Do wymiany, wrzućcie osoby, którym zależy, a nie takie które będą was całować w pucowate policzki z radością akceptując jakąkolwiek decyzję góry, bez słów krytyki 😘

 

 • Polubienie 3
 • Super 4
 • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ładnie sformatowane
może nawet przeczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, a jednak prawdziwe.

Pamiętam, jak sam liczyłem na to, że ta "rewolucja" coś zmieni, ba, byłem pierwszym userem-nieadminem i założyłem temat "Rewolucja cośtam". Naiwny, młody ja. Jednak im dalej to szło, tym bardziej przestawałem wierzyć że ta metoda ma jakiś sens.

Mam nikłą nadzieję że coś się zmieni, na razie jedyne co mogę zrobić to minimalna aktywność.

PS: Lubię takie długie teksty, naprawdę :')

 • Polubienie 2
 • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titanic - Historia Prawdziwa

Był 6 Grudnia 2018 roku Libter wypływa w rejs dookoła świata. Wśród załogi znajdują się Ewald, JanekJaran i Vylence, w trakcie rejsu załoga zmieniła się parę razy. Nikt tak naprawdę nie wie do czego tam doszło. Po drodze nie wszystko szło po myśli kapitana i gdy tylko nadarzyła się okazja rzucił klątwę wiecznej żeglugi na JankaJarana, a sam skierował statek na górę lodową i uciekł szalupą z tonącego okrętu. Od tego dnia JanekJaran kieruje przerażajacym okrętem widmo pełnym nieumarłych sługusów. Legenda głosi, że kiedyś odwróci klątwę, a inna legenda że każdy zapomni, że kiedykolwiek był jakikolwiek plan na to wszystko.

 • Polubienie 3
 • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próżność, lenistwo, brak jakichkolwiek perspektyw na rozwój, brak profesjonalizmu, brak zmian, fuszerka - od lat te same problemy oraz zarzuty, bez względu na domenę. Nie uważacie, że poklepywanie się po plecach i mówienie "masz rację, to forum zdycha", "masz rację, kompletnie nic się nie zmienia", jest już trochę męczące? Ten temat w sumie niczego nie wnosi, jest jedynie ładnym podsumowaniem oraz obrazem nikłych nadziei społeczności na poprawę sytuacji. Może lepiej po prostu biernie obserwować poczynania ekipy? Być może coś się tutaj ciekawego wydarzy, chociaż patrząc na skład oraz samego właściciela nie liczyłbym na wiele, a tym bardziej na jakąś tego jakość. Może czas po prostu sobie odpuścić lub wziąć sprawy w swoje ręce?

Co za strata czasu. Nawet Bartora tu nie mają, z kim ja mam się kłócić? Kurwa, co za dno. Bywały lepsze dramy, zawiodłeś mnie Dominik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda, takie rzeczy powinien prowadzić ktoś z werwą i pomysłem. 🙂

 

Tak pomyślałem, może pare osób było by tez zainteresowane wsparciem mojego projektu (ten ze stopki). 🙂

Edytowane przez hsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Hevbis napisał:

Próżność, lenistwo, brak jakichkolwiek perspektyw na rozwój, brak profesjonalizmu, brak zmian, fuszerka - od lat te same problemy oraz zarzuty, bez względu na domenę. Nie uważacie, że poklepywanie się po plecach i mówienie "masz rację, to forum zdycha", "masz rację, kompletnie nic się nie zmienia", jest już trochę męczące? Ten temat w sumie niczego nie wnosi, jest jedynie ładnym podsumowaniem oraz obrazem nikłych nadziei społeczności na poprawę sytuacji. Może lepiej po prostu biernie obserwować poczynania ekipy? Być może coś się tutaj ciekawego wydarzy, chociaż patrząc na skład oraz samego właściciela nie liczyłbym na wiele, a tym bardziej na jakąś tego jakość. Może czas po prostu sobie odpuścić lub wziąć sprawy w swoje ręce?

Co za strata czasu. Nawet Bartora tu nie mają, z kim ja mam się kłócić? Kurwa, co za dno. Bywały lepsze dramy, zawiodłeś mnie Dominik. 

Nie rozumiem, przecież Bartor zrobił to samo na CP xD. Skończyło się tym, że wszedł do ekipy i nie zmieniło się kompletnie nic. Nie wiem czego oczekiwałeś, nasze kłótnie nie są tutaj realne, bo stoimy po tej samej stronie, a w samej treści kilka razy wspominam, że szansa na zmianę jest znikoma, i to tylko zbiór żali wobec wszystkiego w polskim mc i tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PanCake napisał:

Nie rozumiem, przecież Bartor zrobił to samo na CP xD. Skończyło się tym, że wszedł do ekipy i nie zmieniło się kompletnie nic. Nie wiem czego oczekiwałeś, nasze kłótnie nie są tutaj realne, bo stoimy po tej samej stronie

Pisząc o tym, że nie ma tu Bartora i nie ma się z kim kłócić, miałem na myśli, że nie ma tu Bartora z którym mógłbym się kłócić.

 

1 godzinę temu, PanCake napisał:

w samej treści kilka razy wspominam, że szansa na zmianę jest znikoma, i to tylko zbiór żali wobec wszystkiego w polskim mc i tym forum.

No jasne, bardzo ładny zbiór żali, tylko ile już było takich zbiorów żali na obu portalach? Nie mają one żadnego wpływu na stan forów, jedynie punktują to, co wszyscy wiemy. Piszcie sobie takie zażalenia, ale moim zdaniem są one jedynie stratą czasu.

Edytowane przez Hevbis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2019 o 13:04, Hevbis napisał:

No jasne, bardzo ładny zbiór żali, tylko ile już było takich zbiorów żali na obu portalach? Nie mają one żadnego wpływu na stan forów, jedynie punktują to, co wszyscy wiemy. Piszcie sobie takie zażalenia, ale moim zdaniem są one jedynie stratą czasu.

Sam fakt pojawienia się tych "żali" świadczy o fakcie, że są użytkownicy których nadal interesuje sytuacja na forum i chcą coś zaradzić. Co do twojego "brania spraw w swoje ręce" to nie jest to takie proste, tym bardziej jak dołączasz do ekipy która jest okropnie słabo zorganizowana. Tutaj potrzebna jest interwencja Właściciela, tego co może decydować o wszystkim i tylko on tak naprawdę może popchnąć wszystko w dobrą stronę.

Pomimo faktu iż należę do rady forum, to muszę przyznać rację @PanCake. Obecnie wszystko to jeden wielki burdel, a ja pomimo dołączenia do "Rady" nie odczuwam żadnych obowiązków ze strony administracji, gdyż takich nie otrzymałem. Byłem świadkiem bardzo nieprofesjonalnego zachowania, z którego mam nadzieje pewne osoby wyniosły lekcję, jednak nadal nie jestem zadowolony z zakończenia całej sprawy (nie będę mówił dokładnie o co chodzi, szanuję tutaj decyzje pewnych osób, mam nadzieje że same się na ten temat wypowiedzą). Jak wszyscy mogą odczuć, nadal nic nie ruszyło w poprawnym kierunku. Nadal brzydzę się manifestem rewolucyjnym. Już raz tutaj wspominałem, że trzeba tutaj działać jako coś nowego, oferować coś dla społeczności, a nie się żalić jak to pewna społeczność miała źle i nadal ma źle. Od założenia tego forum spodziewałem się powstania nowej społeczności, a sama rewolucja przypomina mi kolejny temat na CP.

Nie będę wypowiadał się na temat tego co tutaj zmienić, poprawić, gdyż PanCake tutaj dobrze ilustruje sytuację, więc nie ma co tutaj się powtarzać. Chciałbym jednak, aby wypowiedziały się tutaj inne osoby z ekipy, a przede wszystkim @JanekJaran. Dziwi mnie fakt, że nadal tutaj takich nie ma, a powinny. Tutaj nie ma co uciekać od problemu, trzeba stawić mu czoła, przemyśleć 3 razy sprawy, które zostały tutaj poruszone, przyznać się do błędu i zacząć działać. Brak odpowiedzi ze strony szanownej rady uznam za całkowitą bierność, wtedy niestety ani ja nic nie poradzę, ani wy.

 • Polubienie 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, temat rewolucji, wojen itd. odłóżcie w niebyt. Wiadomo iż po ,,rewolucji'' spora część ludzi myślała że będzie ładnie pięknie, setki postów, artykuły na najwyższym poziomie a wszystko technicznie będzie śmigało. A kiedy okazało się że tak nie jest i są jednak problemy, to zamiast wesprzeć forum w wielu wiadomościach pojawia się ,,forum umarło'' . Kiedy pojawia się np. jakiś artykuł o mało nie dochodzi do wyzwisk pod adresem osoby która go napisała tylko dlatego iż zdarzyło się napisać coś słabszego. Jak tak dalej będzie to w końcu wszyscy uwierzą w tę ,,propagandę'' i forum rzeczywiście umrze. Wielu tu niestety żyje fałszywym i nostalgicznym wizerunkiem dawnych serwerów nie chcąc lub nie potrafiąc zrozumieć że jest tu i teraz, jest przyszłość i wiele spraw wygląda inaczej.

To forum ma potencjał i jest aktywne, owszem nie wszystko jest idealne, czasem wręcz nieprzemyślane. Dajcie jednak temu forum szansę gdyż tak na dobrą sprawę ono jest nadal w fazie przebudowy i budowy. Z czasem wszystko powinno się unormować a potem zacząć naprawdę rozwijać.  Mam też nadzieję iż to forum zapoczątkuje pozytywny wpływ na sporą część minecraftowej (i nie tylko) społeczności.

 

 • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy użytkownik, który wejdzie na forum, zobaczy że craftsite jest spoko, jednak kiedy wejdzie w ten temat, to bardzo prawdopodobne że ucieknie z tego forum i już mamy straconego użytkownika. Na całym forum znajduje się niezliczona ilość żali, to źle oddziałuje na każdego gościa. Byli tacy którzy już przed powstaniem craftsite wylewali tony żali pisząc, że forum szybko umrze, albo że wcale nie powstanie. No a patrzcie powstało, i niedługo minie pół roku od powstania (za 35 dni). Ja uważałem od początku, że forum powstanie, bo robił je libter i że nie umrze, gdyż mamy dużo użytkowników z cp itd. Potem zaciągnąłem się do redakcji, bo chciałem uczestniczyć w rozwoju forum, pamiętam jak jeszcze parę raków atakowało mnie i mówili że jestem poyebany, gdyż robię to za darmo, a forum i zdechnie(xD). Administracji jest miło gdy ktoś zrobi dla forum coś wartościowego, każdy tutaj użytkownik mógł i może pomóc w rozwoju forum, czy to może napisać wpis, stworzyć grafikę... nie no, ale po co tworzyć tło dla forum, lepiej jest narzekać. Jestem od początku w ekipie i ciągle widzę jak ktoś wylewa żale, uwierzcie mi że to naprawdę dołuje nas, szczególnie jak czytamy tematy takie jak te, na które ktoś poświecił dużo czasu, aby jak najbardziej wyśmiać forum.  Jasne, najlepiej nic nie zrobić dla forum, od początku narzekać, napisać preludium do epitafium craftsite i łoooo zobaczcie co ja napisałem łooooooo, ale jest fajnie łoooo łoooo xddddddd!!! I pomyśleć, że lepiej tworzyć taką twórczość, niż napisać jakiś porządny artykuł.

Edytowane przez Somka
 • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Somka napisał:

Każdy nowy użytkownik, który wejdzie na forum, zobaczy że craftsite jest spoko, jednak kiedy wejdzie w ten temat, to bardzo prawdopodobne że ucieknie z tego forum i już mamy straconego użytkownika. Na całym forum znajduje się niezliczona ilość żali, to źle oddziałuje na każdego gościa. Byli tacy którzy już przed powstaniem craftsite wylewali tony żali pisząc, że forum szybko umrze, albo że wcale nie powstanie. No a patrzcie powstało, i niedługo minie pół roku od powstania (za 35 dni). Ja uważałem od początku, że forum powstanie, bo robił je libter i że nie umrze, gdyż mamy dużo użytkowników z cp itd. Potem zaciągnąłem się do redakcji, bo chciałem uczestniczyć w rozwoju forum, pamiętam jak jeszcze parę raków atakowało mnie i mówili że jestem poyebany, gdyż robię to za darmo, a forum i zdechnie(xD). Administracji jest miło gdy ktoś zrobi dla forum coś wartościowego, każdy tutaj użytkownik mógł i może pomóc w rozwoju forum, czy to może napisać wpis, stworzyć grafikę... nie no, ale po co tworzyć tło dla forum, lepiej jest narzekać. Jestem od początku w ekipie i ciągle widzę jak ktoś wylewa żale, uwierzcie mi że to naprawdę dołuje nas, szczególnie jak czytamy tematy takie jak te, na które ktoś poświecił dużo czasu, aby jak najbardziej wyśmiać forum.  Jasne, najlepiej nic nie zrobić dla forum, od początku narzekać, napisać preludium do epitafium craftsite i łoooo zobaczcie co ja napisałem łooooooo, ale jest fajnie łoooo łoooo xddddddd!!! I pomyśleć, że lepiej tworzyć taką twórczość, niż napisać jakiś porządny artykuł.

Moim skromnym zdaniem, jesteś ostatnim w kolejce przykładem altruisty, bo przez ostatnie dwa tygodnie stękałeś że jako jedyny nie jesteś w radzie, well... xDDD Z tym rakowiskiem to bym zwolnił, bo problemem jest tutaj pewna arogancja i bezkrytyczne podejście do swojej twórczości, ale to temat na inny odcinek naszej sagi o rycerzu sprawiedliwości walczącemu ku obronie niewinności biednej, uciśnionej administracji przez tych złych użytkowników robiących niemal całą aktywność. "zobaczcie co ja napisałem łooooooo, ale jest fajnie łoooo łoooo xddddddd!!! " doceniam opinię kolegi z branży, liczę, że miesięczniki będą lepsze dzięki natchnieniu moim tekstem. Myślę, że zamiast dryfowania w tym morzu goryczy, ocierając się o skały zdołowania przez biednego użytkownika administracja mogłaby pomiędzy śpiewaniem szant i poszukiwaniem wiatru po prostu zacząć coś robić, serio - jak możecie bronić się przed zarzutami argumentacją w stylu "NO WY NIC NIE ROBICIE TO CZEMU MY MAMY COŚ ROBIĆ?" - to nieprofesjonalne, po prostu. Ciekawą sprawą jest to, że zarzucasz mi odstraszanie użytkowników, gdy zaledwie godzinę przed tobą manifest rewolucyjny został... no właśnie - nie usunięty, jedynie zamknięty z dopiskiem - jego treść nadal jest dostępna, do tego  w dziale z ogłoszeniami, które jest znacznie wyżej w dziale priorytetów większości użytkowników niż położony znacznie niżej dział "Petycje, skargi, wnioski" który nomen omen nawet z nazwy służy do tego typu wątków. "pamiętam jak jeszcze parę raków atakowało mnie i mówili że jestem poyebany, gdyż robię to za darmo, a forum i zdechnie(xD)" - znam ten ból, byłem naczelnym w pewnym portalu przez ponad rok, nie sądziłem że mogę być takim kretynem xD.

Grafiki są tworzone przez społeczność, widziałem kilka propozycji już chociażby na chacie, a kolejne mają się pojawić jeszcze dzisiaj, więc nie stękaj na bierność użytkowników, bo to hipokryzja. Co do redakcji:

image.png.7a892de9d66d85fa1693c9656cecad5c.png

Prawdopodobnie któregoś dnia stworzyłbym wpis, gdyby istniała tutaj jakakolwiek możliwość stworzenia wpisu, nie wiem - jakaś poczekalnia czy coś, nie widzę ryzyka zaspamienia działu, aktywność jest taka średnia bym powiedział.

W dniu 3.05.2019 o 03:07, Nicku napisał:

Sam fakt pojawienia się tych "żali" świadczy o fakcie, że są użytkownicy których nadal interesuje sytuacja na forum i chcą coś zaradzić. Co do twojego "brania spraw w swoje ręce" to nie jest to takie proste, tym bardziej jak dołączasz do ekipy która jest okropnie słabo zorganizowana. Tutaj potrzebna jest interwencja Właściciela, tego co może decydować o wszystkim i tylko on tak naprawdę może popchnąć wszystko w dobrą stronę.

Pomimo faktu iż należę do rady forum, to muszę przyznać rację @PanCake. Obecnie wszystko to jeden wielki burdel, a ja pomimo dołączenia do "Rady" nie odczuwam żadnych obowiązków ze strony administracji, gdyż takich nie otrzymałem. Byłem świadkiem bardzo nieprofesjonalnego zachowania, z którego mam nadzieje pewne osoby wyniosły lekcję, jednak nadal nie jestem zadowolony z zakończenia całej sprawy (nie będę mówił dokładnie o co chodzi, szanuję tutaj decyzje pewnych osób, mam nadzieje że same się na ten temat wypowiedzą). Jak wszyscy mogą odczuć, nadal nic nie ruszyło w poprawnym kierunku. Nadal brzydzę się manifestem rewolucyjnym. Już raz tutaj wspominałem, że trzeba tutaj działać jako coś nowego, oferować coś dla społeczności, a nie się żalić jak to pewna społeczność miała źle i nadal ma źle. Od założenia tego forum spodziewałem się powstania nowej społeczności, a sama rewolucja przypomina mi kolejny temat na CP.

Nie będę wypowiadał się na temat tego co tutaj zmienić, poprawić, gdyż PanCake tutaj dobrze ilustruje sytuację, więc nie ma co tutaj się powtarzać. Chciałbym jednak, aby wypowiedziały się tutaj inne osoby z ekipy, a przede wszystkim @JanekJaran. Dziwi mnie fakt, że nadal tutaj takich nie ma, a powinny. Tutaj nie ma co uciekać od problemu, trzeba stawić mu czoła, przemyśleć 3 razy sprawy, które zostały tutaj poruszone, przyznać się do błędu i zacząć działać. Brak odpowiedzi ze strony szanownej rady uznam za całkowitą bierność, wtedy niestety ani ja nic nie poradzę, ani wy.

Dziękuje za słowa poparcia, to miłe że wśród rady również są ludzie dostrzegający problem - miła odmiana 🙂 Pozdrawiam, miłego dnia.

 

 • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek lajkujący byle bełkot, broniący jego niemalże biernej postawy, od osoby, która nie rozumie sedna sprawy i posiada nikłą na jej temat wiedzę. Nieważne co piszą, ważne że na moją korzyść, c'nie? xD

 • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jack-rose-titanic.jpg.9617dd6d477ebd963cd44b9c850d1109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...