Skocz do zawartości
Calem

Terraria - Z czym się to je?

Rekomendowane odpowiedzi

 

image.jpeg.de85ccefd9f2de0f6e98e116f56c3b67.jpeg

Pewnie nie którzy z was słyszeli o Terrari. Co to za gra? O co w tym chodzi? 
Terraria jest grą 2d przez nie których nazywaną "Minecraftem w 2d". Teoretycznie te właśnie osoby miały by racje... Jednak że w praktyczne Terraria zawiera sama w sobie o wiele więcej przedmiotów, bossów, wszelakiej maści potworów a sam świat jest również o wiele okazalszy w surowce, trawy, drzewa etc. 


Podobny obraz
Odwiedzając podziemia możemy natrafić na różne struktury, stare pokoje z różnymi figurkami oraz meblami, stare tory prowadzące po setki klocków w mrok podziemi, pułapki z zatrutymi strzałami, kamiennymi wielkimi kulami które są dla nas śmiertelne a nawet podłożony dynamit który rozszarpie nas na strzępy!
Sama rozgrywka rozpoczyna się w losowo wygenerowanym świecie. Otrzymujemy podstawowe przedmioty i ruszamy w świat. Tak samo, jak w minecrafcie może nas noc podczas której pojawiają nas całe chmary potworów. A więc przydałoby się zbudować jakiekolwiek schronienie. 


Znalezione obrazy dla zapytania terraria start

Głównym aspektem gry są npc - osoby, które po spełnieniu wyżej postawionych warunków postanawiają u nas zamieszkać. Można u nich kupić nie kiedy unikatowe przedmioty, których nie da się normalnie zdobyć w grze (Poprzez crafting, drop z potworów)


Znalezione obrazy dla zapytania terraria npc

Sama rozgrywka jest z góry ustalona przez twórców i jeżeli nie zabijemy pierwszego bossa nie odnajdziemy, nie stworzymy nowych przedmiotów oraz nie wykopiemy nowych surowców. Jednak dopiero gdy dotrzemy do piekła i zniszczymy mieszkającego tam bossa rozpoczyna się prawdziwa rozgrywka. Sam świat staje się o wiele bardziej agresywny (Możemy umrzeć również w dzień), noce są o jeszcze cięższe do przetrwania. Jednak są również pozytywy tego procesu. W świecie generują się nowe surowce, których wcześniej nie można było spotkać a co za tym idzie możemy otrzymać lepszy ekwipunek, ładniejsze materiały na budowę dla naszego domku a tym samym rozbudować go i czekać na nowych gości w naszym domostwie.

Eager-Boiling-Americanalligator-size-res
Screen pokazujący moment wrzucenia lalki przewodnika do lawy. To tak właśnie przywołujemy Ścianę mięsa. Bossa zamieszkującego piekło.

To tylko bardzo duży skrót rozgrywki. Jesteś zainteresowany grą ? Chciałbyś spróbować swoich sił w Terrari? 

Terraria w steam: https://store.steampowered.com/app/105600/Terraria/?l=polish

 

Więcej zdjęć z terrari:

 

Znalezione obrazy dla zapytania terraria

Możemy wybudować dowolnej wielkości, kształtu oraz z dowolnych materiałów dom. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia!

Znalezione obrazy dla zapytania terraria

Odwiedzające nas postacie nie są zwykłymi AI jak w minecrafcie. Mogą np. pokłucić się z innym mieszkańcem, mieć jakieś wymagania względem swojego pokoju lub nawet obchodzić urodziny! Patrz screen i czapeczki u każdej z postaci.

Znalezione obrazy dla zapytania terraria epic

Jeżeli któraś z naszych postaci umrze (Zostanie zabita przez potwory, wyjdzie z domu i utopi się w pobliskim jeziorku itp) musimy poczekać aż znajdzie się chętny aby zająć jego miejsce (Nie musi być to ten sam rodzaj postaci co poprzednia!)

Edytowane przez Calem
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za to polecę taki kanał, który bardziej dogłębnie opowie wam o świecie tej gry

Jeśli ktoś chciałby przeczytać o Terrari zamiast oglądać o niej filmiki to polecam https://terraria-pl.gamepedia.com/Terraria_Wiki:Poradniki i http://www.gikz.pl/artykuly/wpisy/poradnik-mlodego-terrarysty/ 

Edytowane przez krzmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Calem napisał:

Terraria jest grą 2d przez nie których nazywaną "Minecraftem w 2d". 

Nie prawda! Minecraft to "Terraria 3D" :kappa:

Edytowane przez Chińska Cebulka (McKoxu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft i Terraria to zupełnie inne gry i porównywanie ich mija się z celem. Jedna to adventure RPG z destrukcją otoczenia, drugie to rozbudowany sandbox. 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...