Skocz do zawartości
Somka

#4 Tygodnik CraftSite - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

LeGWrtu.jpg

Tygodnik Craftsite powraca!

Minęły już trzy miesiące od ostatniego tygodnika i co by tu dużo mówić, zapraszam do czytania.

Sens kupywania czasopism o minecrafcie

W większości typowych kiosków możemy znaleźć rozmaite czasopisma/tygodniki/miesięczniki o minecrafcie, które uwielbiają kupować fani minecrafta, w szczególności dzieci. Zawierają dużo informacji od upraw roślin do strategii przetrwania. Jednak obecnie wielu ludzi uważa, że nie warto kupować czasopism, gdyż wszystko co znajduje się w owym piśmie można łatwo znaleźć w internecie.

I tak oto wziąłem pod uwagę pierwsze znalezione wydanie pewnego magazynu, to jego okładka:

QrXYscK.jpg

Na dole okładki mamy trzy poradniki, pierwszy "pierwszy dom" zawiera najprawdopodobniej porady jak mieszkać cytując "bezpiecznie i wygodnie" w pierwszym domie, taki poradnik łatwo można znaleźć w internecie: https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Do_zrobienia_w_Twoim_schronie i to za darmo!

Drugi poradnik zawiera zapewne opis jakiegoś losowego moda, ale jeśli ktoś chce znaleźć dla siebie jakiś ciekawy mod, to go po prostu wyszukuje w necie. Jest wiele angielskich stron i filmów prezentujących mody o mc, a jeśli ktoś nie zna angielskiego to wujek mu pomoże.

Trzeci poradnik "pierwsza noc", który można zobaczyć tutaj zawiera opis m.in menu, eq. Są tu oczywiste rzeczy dla każdego gracza, przecież każdy chyba wie, że w pierwszej kolejności najlepiej zdobyć drewno, aby stworzyć crafting. Jak dla mnie ten poradnik jest tylko, aby zapchać magazyn. Na wiki jest pięknie wyjaśnione co robić i to również za free! https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Pierwsza_noc

Z okładki można wywnioskować, że magazyn zawiera opis wrogich mobów i to też jest łatwo dostępne w internecie.

Wszytko co jest w tym magazynie możemy znaleźć łatwo w internecie, najczęściej na darmowej wiki, gdzie jest więcej informacji. Widać, że magazyn celuje dzieci ze względu na komiksy i plakaty, które są jedyną przydatną rzeczą dla której można go kupić.

Modny minecraft

SevTech jest to popularna paczka modów dodająca do gry dziesiątki mechanizmów, bloków i receptur craftingu. Celem gracza jest zdobywanie kolejnych epok, a wraz z następnymi epokami gracz zdobywa coraz więcej możliwości, pojawiają się też nowe moby. SevTech działa również na serwerach multiplayer, każdy gracz zdobywa osobno epoki. Paczka jest na bieżąco rozwijana.

0BuomcH_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

BMbpD6rCZ1qoniF20u7H2A_img_31.jpg

Notch już nie pojawi się w splashu

W snapshocie 19w13a usunięto trzy splashy zawierające pseudonim twórcy minecrafta - notcha. Obecnie notch jest znany ze swoich nietypowych poglądów, zarzuca mu się rasizm (napisał kiedyś "Dobrze jest być białym") oraz za popieranie parad heteroseksualnych. Jak narazie notch nie odniósł się do tej wiadomości, mimo że w ciągu doby wspominał parę razy o minecrafcie na swoim twitterze.

Ciekawy minecraft

• Moby które podniosły item nigdy się nie odrespią
  • Po zabiciu smoka endu, gracze słyszą jego ryk we wszystkich wymiarach
  • W sklepie google pod koniec roku 2018 istniało 23 gier, które były niemal identycznie co minecraft
  • Za pomocą dozownika można założyć zbroję npc

Forum jeszcze nie umarło póki my żyjemy, naprawdę.

• Polubienie 1
  • Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Somka napisał:

Minęły już trzy miesiące od ostatniego tygodnika

To niezły ten wasz """""tygodnik"""""... xD

Na wiki jest pięknie wyjaśnione co robić i to również za free! https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Pierwsza_noc

Z ciekawości zetknąłem na ten poradnik i natrafiłem na coś takiego.

Przepraszam, ale da się bardzo łatwo można przeżyć pierwszą noc bez posiadania drzwi czy jakiegokolwiek schronienia!

aARCDiK.jpg

Forum jeszcze nie umarło póki my żyjemy, n a p r a w d ę .

Z przykrością muszę napisać, że forum umarło już dawno. Jak sam najpewniej zauważyłeś reszta redaktorów przestała wypełniać swoją rolę od długiego czasu. Nawet sam Janeczek olał CraftSite i prawie o nim zapomniał. Ten sam Janeczek, któremu Libter dał głównego admina, po czym szybciutko zwiał, ponieważ zauważył, że to forum nie ma przyszłości. 🙂

Edytowane przez HelloDoggo
Głupia autokorekta...
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oh boi, czy ty kupiłeś chociaż tą gazetę i poczytałeś, czy próbujesz recenzować dzieło bez jego znajomosci? XDDD

^up

Forum żyje, post klepnięty

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, PanCake napisał:

Oh boi, czy ty kupiłeś chociaż tą gazetę i poczytałeś, czy próbujesz recenzować dzieło bez jego znajomosci? XDDD

Nie mam zamiaru na to marnować pieniędzy.

• Polubienie 1
  • Smutne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Somka napisał:

Na dole okładki mamy trzy poradniki, pierwszy "pierwszy dom" zawiera najprawdopodobniej porady jak mieszkać cytując "bezpiecznie i wygodnie" w pierwszym domie, taki poradnik łatwo można znaleźć w internecie: https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Do_zrobienia_w_Twoim_schronie i to za darmo!

Drugi poradnik zawiera zapewne opis jakiegoś losowego moda, ale jeśli ktoś chce znaleźć dla siebie jakiś ciekawy mod, to go po prostu wyszukuje w necie. Jest wiele angielskich stron i filmów prezentujących mody o mc, a jeśli ktoś nie zna angielskiego to wujek mu pomoże.

Trzeci poradnik "pierwsza noc", który można zobaczyć tutaj zawiera opis m.in menu, eq. Są tu oczywiste rzeczy dla każdego gracza, przecież każdy chyba wie, że w pierwszej kolejności najlepiej zdobyć drewno, aby stworzyć crafting. Jak dla mnie ten poradnik jest tylko, aby zapchać magazyn. Na wiki jest pięknie wyjaśnione co robić i to również za free! https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Pierwsza_noc

Z okładki można wywnioskować, że magazyn zawiera opis wrogich mobów i to też jest łatwo dostępne w internecie.

Wszytko co jest w tym magazynie możemy znaleźć łatwo w internecie, najczęściej na darmowej wiki, gdzie jest więcej informacji. Widać, że magazyn celuje dzieci ze względu na komiksy i plakaty, które są jedyną przydatną rzeczą dla której można go kupić.

Powiedz mi człowieku, czego ty oczekujesz w jakiejś gazetce o minecraftach?Jakiejś nigdy dotąd niespotykane porady czy ciekawostki do gry, która ma 10 lat? W ogóle zdajesz sobie sprawę, że te magazynki nie mają nic sobą reprezentować, tylko po prostu zwrócić na siebie uwagę dzieciaków, które z zachwytu poproszą rodziców o to 10 złotych? 

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Somka napisał:

No to nie bierz się za recenzowanie czegokolwiek, bo to nie ma najmniejszej wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, PanCake napisał:

Forum żyje, post klepnięty

Nie do końca, to że paru użytkowników przegląda forum i czasem napiszą jakiegoś posta wcale nie oznacza, że forum ma się bardzo dobrze, wręcz przeciwnie.

3FPIHph.jpg

zJ1gSvZr.jpg

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, zeber napisał:

Powiedz mi człowieku, czego ty oczekujesz w jakiejś gazetce o minecraftach?Jakiejś nigdy dotąd niespotykane porady czy ciekawostki do gry, która ma 10 lat? W ogóle zdajesz sobie sprawę, że te magazynki nie mają nic sobą reprezentować, tylko po prostu zwrócić na siebie uwagę dzieciaków, które z zachwytu poproszą rodziców o to 10 złotych? 

Właśnie udowodniłem, że nic sobą nie reprezentują.

@PanCake

Czemu nie ma wartości?

Jak co to możesz sam kupić magazyn i sprawdzić czy piszę prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Somka napisał:

Właśnie udowodniłem, że nic sobą nie reprezentują.

No to teraz zacznij udowadniać, że woda jest mokra, a olej tłusty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie te gazetki są lepsze niż jakieś poradniki w internecie, niby można wszystko znaleźć w sieci, ale wyczytać coś w gazetce jakoś tak lepiej, przypominają mi się stare czasy ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moja pierwsza wypowiedź, ba - nawet logowanie tutaj od lutego, bo dotarły mnie słuchy, że ktoś stworzył parafrazę stworzonego przeze mnie projektu, który tutaj miałem okazję tworzyć.
Ten tekst i grafika to kwintesencja tego, z kim na tym forum miałem okazję współpracować. 

Cytat

Sens kupywania czasopism o minecrafcie

Mnie zastanawia sens, "czytynia" takich wypocin. Kolega zobaczył okładkę w internecie i streścił nam jej wygląd - ciekawe podejście do dziennikarstwa. 

Cytat

Drugi poradnik zawiera zapewne opis jakiegoś losowego moda, ale jeśli ktoś chce znaleźć dla siebie jakiś ciekawy mod, to go po prostu wyszukuje w necie. Jest wiele angielskich stron i filmów prezentujących mody o mc, a jeśli ktoś nie zna angielskiego to wujek mu pomoże . Trzeci poradnik "pierwsza noc", który można zobaczyć tutaj zawiera opis m.in menu, eq.

Cytat

Są tu oczywiste rzeczy dla każdego gracza, przecież każdy chyba wie, że w pierwszej kolejności najlepiej zdobyć drewno, aby stworzyć crafting . Jak dla mnie ten poradnik jest tylko, aby zapchać magazyn. Na wiki jest pięknie wyjaśnione co robić i to również za free! https://minecraft-pl.gamepedia.com/Poradniki/Pierwsza_noc

Już nie wspomnę o nieudolnym skopiowaniu działów "Modny Minecraft" oraz "Ciekawy Minecraft". Na przyszłość, jeśli chcesz pisać takie pseudo-artykuły to wymyśl sobie nowy format, a nie bazuj na wartościowej treści, którą napisałem w celu rozwoju tego forum, miejsca, które stało się istną farsą, prowadzoną przez grupę nieumiejętnych osób.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, nie wszystko dobrze potrafię napisać, ale ten tygodnik nie zaliczam do nieudanych. Damian fajnie że odwiedzileś craftsite, co do tego "dziennikarstwa" to jak wyżej napisałem - kup magazyn i potem oceniaj,  podczas oceny kierowałem się też dwoma stronami. Nie mam pojęcia dlaczego piszesz, że mój tygodnik jest pseudo-artykułem. Bliżej do pseudo-artykułu ma twój propagandowy wpis na innej stronie o mc, w której piszesz jak to doskonały jest bedrock, praktycznie nie podając wad. Każdy po przeczytaniu twojego ehem... pseudo-arytykułu powinien czuć się oszukany, ale co ja tam wiem, przecież zawsze pisalełem słabe artykuły. Ja na tym miejscu kończę dyskusję, bo nw czy ma jakiekolwiek sens, przynajmniej teraz w pełni zrozumiałem dlaczego libter oddał craftsite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oh, okej.

Szczerze mówiąc...

Bardzo, bardzo źle.

Jak ma być "tygodnik" z kosza, to lepiej żeby go nie było. To tylko pogrąża to i tak martwe forum.

Recenzowanie czegokolwiek bez kupienia tego... To jak ci ludzie co hejtują GNU/Linuxa, mimo że go nigdy nie używali. Prawda, magazyny o MC to tak naprawdę dojenie kasy z dzieci - ale jednak.

Poza tym czyta się to tak trochę jak blogi Majstersztyka. W sensie składnia, niewielkie błędy itd. Jakby pisane na kolanie.

SavTech, nie SevTech. Na tą paczkę to raczej kilka zdań nie wystarczy. Jest tak rozbudowana, że można by napisać książkę.

Apo splashy, czytałem już to wcześniej, tak czy siak - jest to trochę smutne. Tak jak spychanie Javy na margines.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2019 o 06:07, Somka napisał:

Cóż, nie wszystko dobrze potrafię napisać, ale ten tygodnik nie zaliczam do nieudanych. Damian fajnie że odwiedzileś craftsite, co do tego "dziennikarstwa" to jak wyżej napisałem - kup magazyn i potem oceniaj,  podczas oceny kierowałem się też dwoma stronami. Nie mam pojęcia dlaczego piszesz, że mój tygodnik jest pseudo-artykułem. Bliżej do pseudo-artykułu ma twój propagandowy wpis na innej stronie o mc, w której piszesz jak to doskonały jest bedrock, praktycznie nie podając wad. Każdy po przeczytaniu twojego ehem... pseudo-arytykułu powinien czuć się oszukany, ale co ja tam wiem, przecież zawsze pisalełem słabe artykuły. Ja na tym miejscu kończę dyskusję, bo nw czy ma jakiekolwiek sens, przynajmniej teraz w pełni zrozumiałem dlaczego libter oddał craftsite.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera

• Polubienie 1
  • Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2019 o 06:07, Somka napisał:

Cóż, nie wszystko dobrze potrafię napisać, ale ten tygodnik nie zaliczam do nieudanych. Damian fajnie że odwiedzileś craftsite, co do tego "dziennikarstwa" to jak wyżej napisałem - kup magazyn i potem oceniaj

W dniu 29.03.2019 o 22:36, Somka napisał:

• Polubienie 2
  • Wygryw 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieńcie to w miesięcznik przynajmniej nazwa będzie dobra :v 

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuł jak artykuł, raz będzie jakiś lepszy raz gorszy. Jeszcze te teksty o umieraniu forum - siejcie propagandę dalej to pewnie tak się stanie. Forum ma potencjał i jest dość aktywne.

Co do samej serii, wystarczy zmienić tygodnik na czasopismo, względnie miesięcznik.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.05.2019 o 15:00, Fegorath napisał:

Artykuł jak artykuł, raz będzie jakiś lepszy raz gorszy. Jeszcze te teksty o umieraniu forum - siejcie propagandę dalej to pewnie tak się stanie. Forum ma potencjał i jest dość aktywne.

Co do samej serii, wystarczy zmienić tygodnik na czasopismo, względnie miesięcznik.

Czytając takie rzeczy zaczynam się zastanawiać, czy zarząd nie ma przypadkiem jakiś podkręconych tabelek.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A już na pewno Janek jest po mefedronie 24/h bo chce mu się to jeszcze finansować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...