Skocz do zawartości
pandax

OpenDATA Stats. Jak chcemy ulepszyć serwery Minecraft?

Rekomendowane odpowiedzi

VT2kAlP.png

OpenDATA to ogólnodostępna baza danych statystycznych. Tworzymy dane dla stron internetowych i serwerów Minecraft.

Serwerom Minecraft jest potrzebna usługa OpenDATA

Dane twórcom rozwiniętych serwerów Minecraft nie są jeszcze znane. Jest to całkowita nowość.
Twórcy często zmagają się z trudnymi decyzjami. Często badają, czy na przykład zaimplementowana przez nich nowa funkcja, czy usługa na sprzedaż jest opłacalna.

OpenDATA w całości rozwiązuje wszystkie problemy twórców. Dzięki tej usłudze możemy tworzyć nowe usługi i zarządzać serwerem tak, aby były atrakcyjne dla gracza.

Wejdź na naszą stronę:

https://opendatastats.eu/

Obecnie statystyk jest mało. Obiecujemy, że wkrótce to się zmieni. Kolejne badania już teraz są przeprowadzane na serwerach Minecraft. Doceniamy Twoją cierpliwość.

yvRdn3Z.png

AGjFDwN.png

Edytowane przez pandax
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie na stronie znajduje się tylko jedna, względnie krótka statystyka dot. rang VIP, w której nie ma zbyt dużo informacji oraz krótki (zawierający 5 pozycji) ranking serwerów Minecraft.  

Statystyka dot. rang VIP sprawia wrażenie niedopracowanej i nie zawiera informacji co do, chociażby, średnich cen takich rang. W grafice napisano, że pomogliście znaleźć twórcom przyzwoitą cenę dla rang premium - stąd pytanie: Czy część informacji jest tylko dla grona "wybranych",  po prostu ich nie ma, czy działa to w inny sposób?

Pomimo wszystko, projekt ma duży potencjał i mam nadzieję, że uda mu się coś osiągnąć, ponieważ czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Pomysł, niewątpliwie, świetny. 

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, nikdomi255 napisał:

Obecnie na stronie znajduje się tylko jedna, względnie krótka statystyka dot. rang VIP, w której nie ma zbyt dużo informacji oraz krótki (zawierający 5 pozycji) ranking serwerów Minecraft.  

Statystyka dot. rang VIP sprawia wrażenie niedopracowanej i nie zawiera informacji co do, chociażby, średnich cen takich rang. W grafice napisano, że pomogliście znaleźć twórcom przyzwoitą cenę dla rang premium - stąd pytanie: Czy część informacji jest tylko dla grona "wybranych",  po prostu ich nie ma, czy działa to w inny sposób?

Pomimo wszystko, projekt ma duży potencjał i mam nadzieję, że uda mu się coś osiągnąć, ponieważ czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Pomysł, niewątpliwie, świetny. 

Na stronie jest obecny brak treści, ponieważ prowadzimy w tym samym czasie wiele badań. Mamy nadzieję, że pojawią się do przyszłego tygodnia.

Co do statystyk dot. rangi VIP to tutaj chodziło bardziej jaki wpływ mają rangi premium na serwer, co wskazuje sama nazwa. Rzeczywiście, są niektóre statystyki dla wybranych. Aby osiągnąć takowy dostęp trzeba stale współpracować z OpenDATA.

Dziękujemy za Twoją opinię. Jeżeli masz pytania eg. prywatności proszę pisać, śmiało odpowiem! 🙂

------------------------------------------------

@nikdomi255 Widzę duży popyt na statystyki odnośnie informacji o rangach premium. Momentalnie prace nad statystykami ruszyły. Można się ich dzisiaj spodziewać.

Edytowane przez pandax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, rozumiem. Z chęcią zobaczę więcej statystyk - mogą okazać się przydatne w projektowaniu serwera.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oh boi

Co się stało z SSL? To podstawowy certyfikat 😕

image.png.439feb601580f277198a00e42d7249a6.png

Na jakim serwerze prowadzone były badania, których wyniki opublikowaliście państwo na swojej stronie internetowej?

Jaka była grupa badawcza?

image.png.af050bb9ac0059baeb1e5c8e0f325c74.png

image.thumb.png.436cef8a3c7455f2771bdc7627813f97.png

Jakie jest źródło tych statystyk? Czy nawiązali państwo współpracę z Instytutem Danych z Dupy Polska?

Jeśli reklamujecie państwo swoje usługi, jako profesjonaliści takie informacje powinny być wrzucone od razu - to podstawa jakiekolwiek analityki - i mówi to laik, który ma tyle wspólnego z analityką biznesową, co, jak wnioskuje, państwo.

image.png.19a773f3461b6230fda0649532056058.png

Czy możemy, jako niedoszli konsumenci, uzyskać informację o sposobach zabezpieczeń państwa serwerów, które są reklamowane jako lepsze od profesjonalnych firm działających na rynku od kilku/kilkunastu lat? Czy dane nie są przetrzymywane na dysku serwera dedykowanego/vps/cokolwiek a nie na stronie internetowej?

image.thumb.png.6737bb2bec365a30ba1b129c98182172.png

Ja też cię cieszę że tu zajrzałem, bo może "prdlnków" pańśtwo nie dodajecie, ale nazwy divów pół po angielsku pół po polsku to już grzech 🤠

Swoją drogą:

co to prdink xdd

image.thumb.png.a0c1b4c21b2f2d757a0e774b3ec5fd3e.png

• Polubienie 1
  • Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć @PanCake!

Cytat

Oh boi

Co się stało z SSL? To podstawowy certyfikat 😕

Okej! Już się za to bierzemy.

Cytat

Na jakim serwerze prowadzone były badania, których wyniki opublikowaliście państwo na swojej stronie internetowej?

Nie możemy jawnie przedstawić listy serwerów. Dodam, że wchodząc na serwer gracz jest o tym informowany. Zostaje wtedy włączony minutnik, jeżeli gracz nie zgodzi się w ciągu podstawionego mu czasu - dla nas oznacza to jako zielone światło do pobierania danych. Nie przetwarzamy danych osobowych.

Szanowny Panie @PanCake, jeżeli nie uświadczyłeś powyższej sytuacji, oznacza to że dane nie zostały od Ciebie pobierane.

Cytat

Czy możemy, jako niedoszli konsumenci, uzyskać informację o sposobach zabezpieczeń państwa serwerów, które są reklamowane jako lepsze od profesjonalnych firm działających na rynku od kilku/kilkunastu lat? Czy dane nie są przetrzymywane na dysku serwera dedykowanego/vps/cokolwiek a nie na stronie internetowej?

Dane przetrzymywane na osobnych serwerach. Obecnie na stronie znajdują się tylko dane o ilości wyświetleń. Najważniejsze dane przetrzymujemy fizycznie.

Chronimy nasze dane przed wszelkiego rodzaju wyciekami, czy atakami. Jak można przeczytać z naszej Polityki Prywatności (kliknij):

Cytat

Twój identyfikator trafia do nas w postaci złożonego kodu i IP. Nie pobieramy Twoich danych osobowych (np. imię, nazwisko)

Nie przetrzymujemy danych jako wartości, które można łatwo rozszyfrować i od razu zidentyfikować serwer, lub gracza z którego zostały pobrane dane. Zapisujemy unikalne ID w zamian nickname'u gracza. Wszystkie dane zostają ujawnione na stronie. Zgodnie z definicją (kliknij) tworzymy swojego rodzaju Big Data.

Cytat

Ja też cię cieszę że tu zajrzałem, bo może "prdlnków" pańśtwo nie dodajecie, ale nazwy divów pół po angielsku pół po polsku to już grzech 🤠

Oh, śmieszna sytuacja. Po prostu mi się przejęzyczyło (albo coś innego, uh).

Widzę, że już drugiej osobie przeszkadzają nazwy "divów". Dzisiaj zostaną one zmienione.

Mamy nadzieję @PanCake, że pomogłem w rozwiązaniu Twojego problemu.

~pndx z OpenData

@Edit:

Zdecydowaliśmy przedstawić Tobie źródła, z których skorzystaliśmy (dot. punktu ósmego i piątego)

1.

Dane z punktu ósmego zostały ustalone przy pomocy list serwerów Minecraft. Wszystkie dane przeanalizowaliśmy i doszliśmy do jasnego wniosku. Aktywnych serwerów mniej więcej jest 1560. Liczba może się różnić ze względu na informacje zawarte w listach.

2.

Tak, dane zostały przedstawione szacunkowo zwracając uwagę na liczbę ostatnich serwerów, które upadły. Nie mogę szczegółowo wyjaśnić tego punktu. Jak dodałem - dane są szacunkowe i mogą okazać się nieprawdą.

Edytowane przez pandax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, pandax napisał:

Dodam, że wchodząc na serwer gracz jest o tym informowany. Zostaje wtedy włączony minutnik, jeżeli gracz nie zgodzi się w ciągu podstawionego mu czasu - dla nas oznacza to jako zielone światło do pobierania danych. Nie przetwarzamy danych osobowych.

Po zapoznaniu się z najnowszą statystyką zastanawia mnie, skąd, że tak to ujmę, "wytrzasnęliście" wiek graczy (śmiem wątpić, żeby te informacje "trzymane" były na serwerach):

unknown.png

Btw. Zdecydowanie lepiej brzmiałoby "Rangę VIP najczęściej kupują gracze w wieku od 7 do 15 lat".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, nikdomi255 napisał:

Po zapoznaniu się z najnowszą statystyką zastanawia mnie, skąd, że tak to ujmę, "wytrzasnęliście" wiek graczy (śmiem wątpić, żeby te informacje "trzymane" były na serwerach):

unknown.png

Btw. Zdecydowanie lepiej brzmiałoby "Rangę VIP najczęściej kupują gracze w wieku od 7 do 15 lat".

Aby dowiedzieć się więcej dodaj mnie na Discordzie: pnx#8943

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc dane dotyczące pozyskiwania wieku graczy są hmm... utajone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, nikdomi255 napisał:

Tak więc dane dotyczące pozyskiwania wieku graczy są hmm... utajone?

Nie, ale nie chcemy ujawniać naszych operacji w których pozyskujemy dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, nikdomi255 napisał:

Dlaczego tak?

Ze względów bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ummmm... Ale czym dyktowane są wspomniane "względy bezpieczeństwa"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, nikdomi255 napisał:

Ummmm... Ale czym dyktowane są wspomniane "względy bezpieczeństwa"?

Dokładamy wszelkich starań, aby nic nie szkodziło danym które przechowujemy. Czy można przeczytać cel powyższej dyskusji? Nie wiem do czego dążysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie pochodzenie danych typu "wiek", a teraz zastanawia mnie dlaczego publicznie uchylacie się od odpowiedzi na pytanie, skąd wzięliście takie informacje. Cóż mogę rzec - najwyraźniej przypuszczenia PanCake'a: 

23 godziny temu, PanCake napisał:

Jakie jest źródło tych statystyk? Czy nawiązali państwo współpracę z Instytutem Danych z Dupy Polska?

się sprawdziły.

Nie widzę żadnego logicznego powiązania, dlaczego informacja o sposobie pozyskiwania informacji dot. wieku miałaby jakkolwiek szkodzić danym, które państwo przechowują. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że najprawdopodobniej na swoją stronę wpisujecie przypadkowe liczby, które mniej więcej zgadzałyby się ze stereotypami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, nikdomi255 napisał:

Zastanawia mnie pochodzenie danych typu "wiek", a teraz zastanawia mnie dlaczego publicznie uchylacie się od odpowiedzi na pytanie, skąd wzięliście takie informacje. Cóż mogę rzec - najwyraźniej przypuszczenia PanCake'a: 

się sprawdziły.

Nie widzę żadnego logicznego powiązania, dlaczego informacja o sposobie pozyskiwania informacji dot. wieku miałaby jakkolwiek szkodzić danym, które państwo przechowują. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że najprawdopodobniej na swoją stronę wpisujecie przypadkowe liczby, które mniej więcej zgadzałyby się ze stereotypami. 

Pozwolę sobie wstawić fragment tekstu z jednej z moich wypowiedzi:

Cytat

Dane dot. „WIEK GRACZY NA SERWERACH #1” zostaną zdobyte przez formularze na SMS shopach. Przed każdym zakupem będzie wymagane wypełnienie danych przez gracza, który chciałby zakupić rangę. Również będziemy prowadzić ankiety pozwalające na jednoznaczne ustalenie wieku gracza (np. na Facebook'u). Plugin 2ndstepChat, który pobiera dane z czatu będzie analizował wszystkie elementy ze słowami kluczowymi dot. wieku i zapisywał.

Tak jak pisze powyżej nie chcielibyśmy ujawniać tejże informacji ze względów bezpieczeństwa. Możliwe, że jakaś osoba skapnie się czytając regulamin serwera i będzie zapisywała dane oraz je analizowała. Nie wiadomo co się może zdarzyć. Próbujemy naszych całych sił, aby dane nie zostały przejęte przez inne osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie jakoś tak że open data daje dostęp do źródeł w nieprzetworzonym formacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Grzesiek11 napisał:

A to nie jakoś tak że open data daje dostęp do źródeł w nieprzetworzonym formacie?

Jest warunek, aby były one przedstawione w wygodnej formie dostępnej dla wszystkich. Jakoś nam się to udaje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi