Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad stworzeniem serwera minecraft jednak głównym problemem było wybranie trybu. 

Tak więc wpadł mi pomysł aby stworzyć Freebuild jednak z pewnym nowościami, delikatnie pomieszanymi trybami

Temat został zapoczątkowany na innym forum (Brak reklam :D) jednak pomyślałem ze podzielę się z wami moimi pomysłami. Także chciałbym was zapytać co chcielibyście zobaczyć na serwerze lub czego wam brakuję w aktualnych serwerach (Lub było coś na jakimś serwerze X który już nie istnieje i chcielibyście zagrać jeszcze raz ) Nie jest to żadna forma reklamy. Po prostu stwierdziłem że fajnie było by wypuścić jakiś serwer z dodatkiem mojej dłubaniny. Jedynie co mogę powiedzieć na ten moment to to że prace idą pełną parą cały proces jest bardzo czasochłonny i w pojedynkę trochę zajmie jego zakończenie.

Tak więc co chciałbym stworzyć na serwerze?

- Całkowicie nowe surowce wraz z ich odpowiednikami broni, narzędzi, zbroje

- Dwie mapy (Freebuild oraz mieszana) które były by grywalne 

- Nowe możliwości wydobywania surowców (Bo ileż można kopać...)

- Parę profesji które odgrywały dużą role na cały system surowców (również tych vanilli)

- Każda z profesji była by swego rodzaju unikalną i dawała by graczowi pewne nowe rozwiązania

- Magia, zaklęcia (Tutaj raczej postawie duży znak zapytania)

- Stworzenie całkowicie nowych narzędzi, broni, zbroi, amuletów i wiele wiele więcej, podpięcie do nich nowych statystyk, atrybutów, zaklęć

I ogółem wiele wiele więcej jednak nie chce się wystrzelać 😄

Jak będzie wyglądała rozgrywka?

Rozgrywka toczy się na dwóch mapach (Freebuild, mieszana) Jedna z nich działa na zasadzie typowego, starego i dobrego freebuilda. Gracze budują się gdzie im pasuje (Chociaż mapa będzie raczej ograniczona do 1kx1k) po zbudowaniu jakiegoś konkretnego budynku, domku gracz woła admina a ten nadaje mu cuboid (Tak tak wiem można dostać kota do głowy przy większej liczbie graczy ale jednak ma to swój klimat również dla administracji) Ogółem mapa freebuild będzie działała jako takie duże miasto. Za to mapa mieszana (Tutaj brak nazwy, nie wiem jak ją nazwać) była by wiele większych rozmiarów i dzieliła by się na 3 4 regiony (Typowy region surowcowy oraz 3 regiony przygodowe) Każdy z regionów miałby swoje własne efekty, rudy, przedmioty, budowle, dungeony opuszczone zamki, klasztory i dużo różnych struktur które gracze mogliby odwiedzać, zbierać z nich jakiś lepszy drop, jakieś nie duże questy i ogólna historia serwera była by zależna od graczy (To wy tworzycie historie tego serwera, pewnie będzie jakieś zapoczątkowanie)

Jak już wspomniałem wyżej prace trwają i pozwolę sobie tak na szybko opisać co już mam:

- 3 profesje (Na ten moment) Górnik, Drwal oraz alchemik, Każda z nich ma osobne bonusy, craftingi, nowe przedmioty których tylko one mogą używać (Osobne bonusy od przedmiotów)
-  Miasto będzie typową mapą freebuild gdzie gracze będą budować swoje domostwa, farmy itp po poproszeniu administratora zostanie ustalona tam działka (Cuboid) dla gracza. Będą tam prawdopodobnie wszelkie eventy, areny PVP, PVE, miejsce aukcji (Plugin odpowiadający za aukcje będzie można używać TYLKO w danym budynku dlatego nie da się licytować nigdzie indziej) i wiele wiele więcej ale nie ma co się sprzedać tak na początku 😄 Nowe przedmioty będą grać kluczową role w późniejszym etapach gry.

- Mapa przygodowa będzie miejscem wydobycia oraz dosłownej przygody. Oprócz zwykłego trybu mapy (Budujesz, stawiasz) będą również 2 3 może 4 regiony które będą odpowiedzialne za drop nowych surowców, respawn nowych potworów, po wszystkich regionach będą rozstawione wszelkiego rodzaju struktury (Zamki, wieże, podziemne tunele, opuszczone więzienia itp) w których będzie można spotkać prawdopodobnie nowych przeciwników, niecraftowalne przedmioty i zapewne jeszcze więcej. 

- Na ten moment jest stworzony jeden nowy surowiec, 4 bronie (W tym łuk) oraz cały komplet zbroi tworzony z tego surowca
Stworzone nowe receptury dla alchemika (Od tego momentu można stworzyć materiały do alchemii)
Górnik oraz drwal mają nowe narzędzia które teoretycznie są mocniejsze i skuteczniejsze niż diamentowe
Wraz z nowymi przedmiotami (Ich craftingi) powstaję txt który odpowiada za każdy z przedmiotów, nadaje mu nowy wygląd

Na razie to bardzo nie wiele jednak prace wciąż trwają więc musicie zaczekać na kolejny update 😄

Tak więc czekam na wasze opinie, komentarze co byście chcieli zobaczyć w takim projekcie, jakieś nostalgie odnośnie starych serwerów? Kiedyś widziałeś coś co cie bardzo interesowało i sprawiało że grało ci się lepiej? Opisz to tutaj 😄 A ja dołożę wszelkich starań abyś mógł wrócić do swoich ulubionych rzeczy (Pomysłów) i poczuł się jeszcze raz jakbyś grał x lat do tyłu na swoim ulubionym serwerze 😄 Każdy komentarz i opinia tylko przybliża mnie do końca projektu 😄 

• Polubienie 2
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczorajsza prezentacja pomysłu (Lub raczej projektu) spowodowała że została podjęta współpraca z Właścicielem serwera Zaplecze.org

Możecie spodziewać się mojego projektu na najbliższej edycji 😄 

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc praca idzie pełną parą i na serwerze pojawiło się wiele nowości 😄 Mam nadzieje że ogrom nowości nie przygniecie was zbyt mocno 🙂 

Nie będę się tu rozpisywał co zostało już ukończone. Podzielę się z wami jedynie screenami z samego serwera 

2019-03-03-20-58-45.png

2019-02-25-22-27-08.png

2019-03-03-20-08-16.png

2019-03-03-20-59-11.png

Bez-tytuu.png

Edytowane przez Calem
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy którzy chcieli by być na bieżąco z pracami na serwerze zapraszam na Discord informacyjny.

https://discord.gg/k8sDuJa

Edytowane przez Calem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-Update

Co robiłem przez ten tydzień? 

- Spawn w praktycznie gotowy (Pozostają dekoracje w samym zamku)
- Królewskie kopalnie w pełni funkcjonalne   

- Nowe surowce otrzymały sposoby ich pozyskiwania, można już z nich tworzyć przedmioty

- Sklep z meblami (Dekoracjami) do waszych domów

- 6 struktur stworzonych na świecie (Będzie ich około 10 12) Każda z nich w późniejszych etapach będzie miała swoją historie (Lore) odwiedzający je będzie miał nie lada wyzwanie aby się do nich dostać

- Nowe potwory, ich umiejętności, wygląd. Będą występować losowo (Na określonym biomie) lub w samych okolicach struktur, podczas jakiś serwerowych wydarzeń

- Dla wyjadaczy PVP osobna arena gdzieś w świecie (Zostaną do niej stworzone zaproszenia po przez które będziemy mogli się teleportować bezpośrednio na nią)

Co jeszcze?

- Ukończenie tworzenia struktur, przygotowanie ich pod względem mechanik
- Ogólne przedmioty (Względem rang) przypisanie odpowiednich komend pod odpowiednie przedmioty

- Uzupełnienie samego spawnu oraz innych lokacji npc'tami, potworami
- Parę dodatkowych rzeczy które wymyśle raczej podczas samych prac 😄 

Jeżeli jesteś zainteresowany samym projektem, chciałbyś otrzymać zaproszenie na betę serwera (Która zbliża się wielkimi krokami) Zapraszam na mój kanał discord:  
Kliknij mnie o tutaj ! 
Na samym discordzie UPDATE wpadają o wiele szybciej, zostają dodane nowe screeny z samych prac (I ich efekty) oraz tak jak wyżej masz możliwość dołączenia do zamkniętej bety serwera 😄 Zapraszam serdecznie 😄 

Screeny:

2019-03-09-00-53-32.png

2019-03-07-13-04-06.png

2019-03-07-17-53-38.png

2019-03-07-14-27-46.png

2019-03-06-23-13-28.png

2019-03-03-20-58-50.png

Edytowane przez Calem
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UPDATE

Tak więc ostatni tydzień przyniósł kolejną dawkę zmian, nowości na samym serwerze. Jako że teraz trochę mniej czasu mogę poświęcić na działania na serwerze updaty będą wpadały rzadko, ich zawartość może się trochę zmniejszyć.

Co zostało wprowadzone? 

- Stworzyłem 3 całkowicie nowe moby (Ich wygląd, atrybuty, umiejętności itp)

- Wszystkie konstrukcje na serwerze, różne miejsca do odkrywania zostały zabezpieczone

- Rozpocząłem prace nad systemem nauczania tworzenia nowych przedmiotów (Osobne menu, Craftingi przedstawione w menu)

- Stworzony system drzwi = klucz. Od teraz możemy zamknąć swoje drzwi kluczem i jeżeli go zgubimy nie otworzymy ich (Można kopiować klucze, tworzyć pęki kluczy)

- Rozłożone 13 struktur sporych rozmiarów (Jak widać na niektórych screenach) Prawdopodobnie na tym się nie skończy

No i oczywiście fix tego co już było.

Co dalej? 

- Mam zamiar rozwinąć samą rozgrywkę o kolejne craftingi, nowe surowce, narzędzia, bronie i wiele innych.

- Ponad to skompletowanie wszystkiego w jednym menu do łatwego używania dla graczy.

- Sama w sobie arena będzie miejscem gdzie można przeprowadzić walki PVP oraz PVE z mistrzami areny (Potężne npcety, dokładny opis pewnie w kolejnym update).

- Ogarnąć same wnętrza struktur meblami, spawnerami i skrzyniami z samym skarbem. Kto wie może uda się skręcić jakieś lore dla poszczególnych miejsc.

Przypominam również o zaproszeniu na sam kanał informacyjny  Klik klik

Na sam koniec kolejna dawka screenów 😄 

2019-03-10-13-29-08.png

2019-03-10-13-29-17.png

2019-03-10-17-40-21.png

2019-03-10-17-41-28.png

2019-03-10-17-42-24.png

2019-03-11-00-34-01.png

2019-03-11-00-33-35.png

Edytowane przez Calem
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez ten weekend udało mi się wprowadzić pare nowych rzeczy. Ogólnie mam bardzo dużo pomysłów które nie mogą zostać pominięte a co za tym idzie praca się wydłuża jednak daje świetne efekty. Co zostało wprowadzone?

Wioska w okolicach areny. Będzie tam można sprzedać oraz kupić niektóre rodzaje broni, zbroji, bilety na arenę, dobrze zjeść a także się napić (Brewery)

Legendarne miasto Tamadia (Kto widział historie o Alchemiku to wie o co chodzi) Miasto będzie miastem portowym, skupuje ono rośliny, warzywa, owoce jednak będzie można kupić u nich przedmioty spotykane w oceanie.

Mała wioska w okolicach górniczej doliny będzie miastem typowo nastawionym na surowce mineralne. Skupują oni rudy różnych surowców a można u nich kupic materiały budowlane wydobywane bezpośrednio z ziemi (Cobblestone, stone, gładkie kamienie, dirt itp) Prawdopodobnie znajdą się tam też narzędzia.

Latające księstwo całkowicie jest pochłonięte przez magie oraz alchemie. Można znaleźć u nich wszelkiego rodzaju zaklęcia dla przedmiotów, miksturki. Skupują oni materiały do alchemii oraz magiczne przedmioty.

Obóz łowców głów interesują się przedmiotami wypadającymi z potworów oraz zwierząt jednak najbardziej są zainteresowani ich głowami. Prowadzą oni wyłącznie skup. Nie korzystne jest spotkanie ich gdzieś na szlaku bo potrafią zabić dla waszej głowy!

Ponad to stworzyłem drogi które łączą ze sobą poszczególne miejsca ze sobą (Spawn - miasto koło areny - Arena itp) Wśród tych dróg będzie można spotkać ruiny różnych domostw, stare skrzynie i rozwalone powozy pełne skarbów.

Jako że sama mapa jest dość spora postanowiłem stworzyć możliwość transportu dla bogatszych graczy w postaci powietrznej (Jeździec na endersmoku zabierze was w 3 określone miejsca) Oraz lądowej (Woźnica będzie zawozić was tylko do określonych tawern, miejsc które będą oznaczone na dynmapie)

Jako ostatnią informację dodam że pracuję nad dialogami takimi jak są w tibii (Gracz pisze jakieś słowo np. "Hi" a npc mu odpowiada danym tekstem. W tekście znajduję się słowo które prowadzi do następnej części rozmowy, jest zaznaczone kolorkiem) 

Jak zwykle dawka screenów 😄

2019-03-22-21-13-32.png
2019-03-22-21-14-20.png
2019-03-22-21-15-03.png
2019-03-23-13-09-53.png
2019-03-23-13-09-58.png
2019-03-23-13-10-04.png
2019-03-23-15-49-05.png
2019-03-24-11-45-59.png

2019-03-24-15-06-44.png

Edytowane przez Calem
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po całym tygodniu czas chyba na update Jenak raczej są to informacje kosmetyczne dla samego serwera. Co do mechaniki to będzie prawdopodobnie zrobiona i może ukończona w najbliższym tygodniu. Stworzyłem dwa rodzaje dróg pomiędzy strukturami:

- Drogi czynne, można po nich przebiec bez żadnego problemu, łączoną one najbliższe struktury koło siebie 

- Drogi "Zatarte" przez czas, raczej ciężko je znaleźć a jak już to nie wszystkie muszą prowadzić do jakieś struktury, lokalizacji. Tak mi utkwiły w serduszku że pewnie ktoś je będzie musiał kiedyś odtworzyć xD (Takie lore będzie jo?)

Zaznaczyłem wstępnie gdzie będą miejsca transportowe (Porty, karczmy, lądowiska dla smoków) Teraz pozostaje budowa samych miejsc + konfiguracja wszystkiego. Raczej to będzie działać że im dalej jest do punktu docelowego z miejsca skąd wyruszamy tym cena za podróż jest większa względem innych miejsc.

Pomału również kończę sam resorucepack. Jak można zauważyć w screenach poniżej od teraz można spotkać różne potwory, zwierzęta jednak różnią się one tylko wyglądem.

Ponad to przygotowałem też parę "Randomowych" broni które raczej nie będą do craftowania a do kupienia w określonych miejscach.

Na sam koniec przypomnę o tych ruinach królestw w których będzie można zasiąść na tronie i poprowadzić swoją frakcje ku zwycięstwu. Myślę że sam zarys, jakieś podstawy samego pomysłu już powstaną. Na ten moment mam pomysł aby podzielić oba królestwa na dobre i złe a każde z nich będzie miało swoją unikatową surkę (Złe - Mrok Dobre - ?) W danym królestwie będą znajdować się npc z którymi będziemy mogli handlować, sprzedawać oraz kupować swój surowiec lub już gotowe rzeczy. Prawdopodobnie wygraną nie będzie podbicie drugiej frakcji. Raczej znalezienie skarbu który skrywany jest gdzieś między dwoma królestwami. Magia? Nowa profesja? Jakaś broń op? Może właśnie sam op? (Stanie się bogiem) kto tam wie

2019-03-31-21-57-56.png
2019-03-31-12-43-45.png
2019-03-31-20-37-34.png
2019-03-31-20-37-42.png
2019-03-31-20-37-49.png
2019-03-31-21-00-30.png
2019-03-31-12-44-06.png
2019-03-31-12-45-45.png
2019-03-31-12-46-05.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UPDATE

Tak więc ruszamy z betą projektu! Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na serwer discord oraz na serwer mc! Linki poniżej!:

klik klik - Zaproszenie na discorda

Zaplecze.org - Ip serwera 

Wersja : 1.13.2

Link do dynmapy: http://185.38.248.209:8123

Link do paczki txt : https://drive.google.com/file/d/1Ko06CoV0cZAXu6A1tfJwfrhMjLtCYBPF/view?usp=sharing

Edytowane przez Calem
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby spoko, ale zdaje się, że dla ciebie edytor tekstowy to jak zabawka dla dziecka, to jest twoje posty wyglądają fatalnie, wyrównanie tekstu do środka to masakra, niepotrzebne pogrubienia również, highlight na zwykły tekst jest tylko utrudnieniem w czytaniu, a przez niekonsekwencje w powiększaniu tekstu wygląda to wszystko jak tandeta. Ponadto połączenie kolorów niebieskiego i czerwonego jest niezbyt dobrym pomysłem.

Edytowane przez krzmaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...