Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @XNT dodał nowy wniosek:
Usunięcie systemu wniosków

Tak jak wspominał Hevbis w pewnym temacie na forum https://craftsite.pl/temat/355-usunięcie-możliwości-lajkowania-postów-bota-wnioskowego/?tab=comments#comment-2507 bot wnioskowy tylko utrudnia składanie wniosków i cały proces składania propozycji zmian. Jest tu on całkowicie zbyteczny.

Minusy obecnego rozwiązania:
- Trzeba szukać wniosków na stronie. W dziale wnioski panuje nieziemski bałagan i wnioski otwarte, zamknięte i zablokowane są w jednym miejscu.
- Ludzie wolą głosować w tematach na forum. Wiele jest przypadków, że zamiast zagłosować na stronie wniosku, to głosują w temacie na forum i wtedy jest ciekawa rozbieżność 6 lajków tematu i 2 polubienia wniosku na dedykowanej do tego stronie. Przy czym Libter uznaje tylko wyniki z wnioski.craftsite.pl przy wprowadzaniu zmian.
- Ludzie się gubią, nikt nie chce szukać wniosków na dedykowanej do tego stronie, co skutkuje duplikacją wniosków o tym samym. Jestem zdania, że dział na forum podzielony na Zrealizowane, Odrzucone/Zablokowane miałby lepszy sens niż stosowanie do tego bota.

Plusy:
- Nie widzę żadnego poza listą tych wniosków posegregowaną, ale szczerze? Wolę mieć podzielony po prostu dział na forum, bo szybciej tak dojdę do wniosku i nie będę duplikować go.

Idea rozwiązania była dobra, ale nie sprawdza się.

Co w zamian? Tematy z obowiązkową ankietą, to dużo lepsze rozwiązanie!

OTWÓRZ WNIOSEK
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

• Polubienie 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście się z tym zgadzam.
Ja jak mu to mówiłem w przypadku skript.pl to jedyne co zrobił to powiedział, że narzekam, obraził mnie no i potem zbanował na skript.pl za coś podobnego.
Tak samo było w przypadku usunięcia zbędnych ikonek
y0TP9Tx.png
to nic nie zrobił, a jak ktoś inny to zaproponował to od razu to zrobił.

Jestem za propozycją, ale wątpię że to się uda.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba mieć nadzieję 😛 

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bot Wnioskowy napisał:

Ludzie wolą głosować w tematach na forum. Wiele jest przypadków, że zamiast zagłosować na stronie wniosku, to głosują w temacie na forum i wtedy jest ciekawa rozbieżność 6 lajków tematu i 2 polubienia wniosku na dedykowanej do tego stronie.

Ty serio myślisz, że polubienia pod postami bota są głosem za? W ogromnej części, jak nie w całości polubienia przez bota są w ramach akcji polubień dla bota.

A jak nie będzie bota, to kto będzie miał flow?

• Polubienie 2
  • Dziwne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@JanekJaran Nawet jak cię wywalili, to dalej trzymasz stronę Libtera? xDDD Jeszcze nie widziałem byś kiedykolwiek skrytykował cokolwiek z jego pomysłów. Zawsze trzymasz jego stronę, a jego pomysły są dla Ciebie jak wyrocznia. Unikasz jak ognia krytyki jego pomysłów, z czego te obawy? Nie wszystko co zrobi Libter jest idealne i potrzebne. Serio, ale wazelina weszła u ciebie trochę za mocno 😛

System wniosków nie ma sensu i to moje zdanie. O wiele lepiej od botów na stronach funkcjonują specjalne działy, ale komu to muszę tłumaczyć. Widać to od dawna, że ten system nie ma sensu. Jakieś akcje polubień na botach, robicie z tego forum cyrk dla 10 letnich dzieci. Jak nie będzie bota, to świat się nie zawali, a życie będzie lepsze niż ten rozpierdziel w dziale wnioski nad którym nikt nie panuje. Gdyby ten system chociaż wykrywał czy podobny wniosek był i sugerował to podczas wpisywania treści wniosku, ale ten system nie wykrywa czegoś takiego jak duplikacja w efekcie czasem są 2-3 wnioski dotyczące tego samego.

Jak to wydłuża proces? Jeśli nie jesteś zalogowany na wnioskach to musisz się zalogować, potem kontynuować logowanie przez aplikację, następnie kliknąć dodaj wniosek, teraz musisz dać tytuł wniosku, opisać go, wybrać kategorię zgłoszenia i dopiero teraz dodajesz go.

A jak by to było na forum? Loguję się ---> Wchodzę do działu wnioski daję tytuł, opisuję wniosek, dodaję  i tyle. Po co komplikować sobie życie? Po co coś co jest tylko zbędnym bajerem?

To jest głównie po to by być, ale cały proces wydłuża, ba nawet w niektórych przypadkach utrudnia, przecież do dzisiaj nie istnieje coś takiego jak załącznik do wniosku, a w temacie wyjaśnisz wszystko nawet obrazkowo.

Jedynie to @Ewald  z tych wywalonych ma jaja by mówić co myśli bez względu na konsekwencje i za to go szanuję.

Edytowane przez XNT
  • Super 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, XNT napisał:

@JanekJaran Nawet jak cię wywalili, to dalej trzymasz stronę Libtera? xDDD Jeszcze nie widziałem byś kiedykolwiek skrytykował cokolwiek z jego pomysłów. Zawsze trzymasz jego stronę, a jego pomysły są dla Ciebie jak wyrocznia. Unikasz jak ognia krytyki jego pomysłów, z czego te obawy? Nie wszystko co zrobi Libter jest idealne i potrzebne. Serio, ale wazelina weszła u ciebie trochę za mocno 😛

Stwierdził fakt, że nie wszystkie polubienia pod postami bota są głosami "za" to od razu (za przeproszeniem) pierdolenie na cały akapit o trzymaniu mojej strony, i tak dalej i tak dalej. Chyba pora trochę przyhamować, to jest zwykła dyskusja nad propozycją a nie sprawa życia i śmierci.

A co do samego wniosku to:

15 godzin temu, Bot Wnioskowy napisał:

Minusy obecnego rozwiązania:
(1) Trzeba szukać wniosków na stronie. W dziale wnioski panuje nieziemski bałagan i wnioski otwarte, zamknięte i zablokowane są w jednym miejscu. 
(2) Ludzie wolą głosować w tematach na forum. Wiele jest przypadków, że zamiast zagłosować na stronie wniosku, to głosują w temacie na forum i wtedy jest ciekawa rozbieżność 6 lajków tematu i 2 polubienia wniosku na dedykowanej do tego stronie. Przy czym Libter uznaje tylko wyniki z wnioski.craftsite.pl przy wprowadzaniu zmian.
(3) Ludzie się gubią, nikt nie chce szukać wniosków na dedykowanej do tego stronie, co skutkuje duplikacją wniosków o tym samym. Jestem zdania, że dział na forum podzielony na Zrealizowane, Odrzucone/Zablokowane miałby lepszy sens niż stosowanie do tego bota.

Ad 1. To akurat zwykła cecha serwisu - po to jest, żeby szukać na nim wniosków, a dział jest jedynie kontenerem na dyskusje.

Ad 2. Po pierwsze przynajmniej połowa tych polubień jest udawana, po drugie na stronie zliczana jest suma głosów pozytywnych i negatywnych (czyli przykładowo 6 za i 4 przeciw = 2 punkty).

Ad 3. Może po prostu brakuje wyszukiwarki 😛 Ale ogólnie duplikacja była jest i będzie niezależnie od formy trzymania wniosków (miałem okazję przez długi czas testować systemu propozycji z zastosowaniem samego forum, ale o tym zaraz).

15 godzin temu, Bot Wnioskowy napisał:

Plusy:
- Nie widzę żadnego poza listą tych wniosków posegregowaną, ale szczerze? Wolę mieć podzielony po prostu dział na forum, bo szybciej tak dojdę do wniosku i nie będę duplikować go.

Plusy:

• Widać wyraźnie czego najbardziej chcą użytkownicy, a czego nie. W przypadku tematów nie widać tego zupełnie zwłaszcza jak sporo piszących zapomina o ankietach.
  • Przed napisaniem wniosku serwis pokazuje pewne wskazówki dzięki czemu propozycje mają znacznie większą wartość merytoryczną.

Tylko tyle i aż tyle. Może wymaga to trochę więcej energii ze strony użytkowników, ale znacząco ułatwia zarządzanie i sądząc po ilości wniosków zgłoszonych i zrealizowanych na tym forum system (przynajmniej na początku) okazał się strzałem w dziesiątkę.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za. Jak chcecie się bić z Libterem na argumenty, to trzymam kciuki, mi trochę szkoda energii. 

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@XNT mówiłem, @Hevbis ma racje. Nie warto, co z tego że będziemy chcieli usunięcia tego - Libter i tak tego nie zrobi.
Dałbym pewnego screena na to, ale nie chce wojny - mogę dać Ci @XNT na pw jeśli chcesz.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@boleknowak Możesz dać, żaden problem.  Co do wypowiedzi Libtera, sorry widać to na każdym kroku i nie jest to "pierdolenie na cały akapit o trzymaniu mojej strony", to są moje wnioski na ten temat i zauważyłem to już dawno.  Wam można by było podać 200 argumentów przeciw czemuś, ale i tak byście uznali, że jest ok jak jest xD Co z tego, że prawie nikt tych wniosków nie pisze, co z tego że czat jest martwy zostawmy to, przecież czat miało stare forum, to te też musi mieć. Spójrzmy prawdzie w oczy takie coś jak czat i wnioski nie ma tu sensu. Zresztą popatrzmy na aktywność na forum i wy serio chcieliście osobną Wikipedię? Te forum po miesiącu jest jak Zombi i tylko serwery partnerskie robią wam tu ruch tematami.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry wieczór!
Ja widzę to tak:

System wniosków może być-  jest to jakoś posegregowane, do tego się nie mogę przyczepić. Ale to co się dzieje w dziale  https://craftsite.pl/forum/3-wnioski/ to już lekka przesada. Nikt nie wpadł na pomysł, aby posegregować to i stworzyć poddziały "Otwarte", "w trakcie realizacji" itd? Serio? Nie wiem, jak tam statystyki z wejściami na wnioski.cs.pl ale pewnie mniej niż do działu wnioski, więc może warto powoli pozbywać się tego? 

W dniu 3.02.2019 o 19:22, Bot Wnioskowy napisał:

Co w zamian? Tematy z obowiązkową ankietą, to dużo lepsze rozwiązanie!

Plusuję mocno! 

W dniu 3.02.2019 o 22:23, JanekJaran napisał:

Ty serio myślisz, że polubienia pod postami bota są głosem za? W ogromnej części, jak nie w całości polubienia przez bota są w ramach akcji polubień dla bota.

W ramach (za przeproszeniem pls nie banuj Libter) zjebanej akcji polubień dla bota, w której brałeś udział bedąc w ekipie. Wymyślił to jakiś cwierćinteligent człowiek, dla którego taka akcja jest śmieszna bo hehe bot moze lajki dostawac XD.

Od siebie dodam, ze pisałem Libterowi na discordzie zeby wylaczyc lajkowanie odpowiedź "a po co" coś w tym stylu.

W dniu 3.02.2019 o 22:23, JanekJaran napisał:

A jak nie będzie bota, to kto będzie miał flow?

Puknij się w głowę i pomyśl zanim coś tutaj napiszesz, widać, że w tyłku masz tą sytuacje i próbujesz być smieszny.

22 godziny temu, XNT napisał:

Wiesz jak to jest, lepiej popierać zdanie właściciela i nie mieć swojego, bo jak znajdzie się wolne miejsce w ekipie to będzie dla mnie. 😉

12 godzin temu, Libter napisał:

Ad 2. Po pierwsze przynajmniej połowa tych polubień jest udawana, po drugie na stronie zliczana jest suma głosów pozytywnych i negatywnych (czyli przykładowo 6 za i 4 przeciw = 2 punkty).

A Ty pozwalasz na to,  żeby była udawana i nic sobie z tego nie robisz, mimo, że wygląda to komicznie.

Widać wyraźnie czego najbardziej chcą użytkownicy, a czego nie. W przypadku tematów nie widać tego zupełnie zwłaszcza jak sporo piszących zapomina o ankietach.

W takim przypadku wywalamy post, albo sami dodajemy ankiete, korona z głowy nie spadnie a użytkownikom pomożemy. Napis przy dodawaniu wątku o tym, że trzeba dodać ankietę. Albo, piszemy plugin, to "kwestia kilku linijek". 

Przed napisaniem wniosku serwis pokazuje pewne wskazówki dzięki czemu propozycje mają znacznie większą wartość merytoryczną.

zZc4qG0.png
UH1Xgch.png

tubARRS.png 

To są te pewne wskazówki? To samo można napisać w regulaminie działu- jeśli ktoś się nie dostosuje; napisać post, żeby się zapoznał z regulaminem i poprawił, jeśli nie poprawi- kosz a następnym razem się nauczy ^^

Tylko tyle i aż tyle. Może wymaga to trochę więcej energii ze strony użytkowników, ale znacząco ułatwia zarządzanie i sądząc po ilości wniosków zgłoszonych i zrealizowanych na tym forum system (przynajmniej na początku) okazał się strzałem w dziesiątkę.

Okazał się strzałem w dziesiątkę, bo tylko ten sposób nie był "ignorowany" przez ekipę. Pisałem jakieś propozycje na discordzie- odsyłałeś do wniosków, gdybyś zamiast tego serwisu zrobił dział wyszłoby na to samo.

10 godzin temu, boleknowak napisał:

Dałbym pewnego screena na to, ale nie chce wojny - mogę dać Ci @XNT na pw jeśli chcesz.

Poproszę również ;> 

10 godzin temu, XNT napisał:

Wam można by było podać 200 argumentów przeciw czemuś, ale i tak byście uznali, że jest ok jak jest xD

Niestety, ale muszę się zgodzić 😞

22 godziny temu, XNT napisał:

Jedynie to @Ewald  z tych wywalonych ma jaja by mówić co myśli bez względu na konsekwencje i za to go szanuję.

🖤

To chyba tyle, do dalszych dyskusji zapraszam ale nie namawiam.

Dobranoc.

• Polubienie 1
  • Dziwne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Ewald napisał:

A Ty pozwalasz na to,  żeby była udawana i nic sobie z tego nie robisz, mimo, że wygląda to komicznie.

To nie jest żaden priorytet zwłaszcza że propozycje uniemozliwienia lajkowania postów bota nie mają znaczącego poparcia. 

To są te pewne wskazówki? To samo można napisać w regulaminie działu- jeśli ktoś się nie dostosuje; napisać post, żeby się zapoznał z regulaminem i poprawił, jeśli nie poprawi- kosz a następnym razem się nauczy ^^

Przecież system z regulaminami działu testowałem latami. Ludzie nie czytają ich jeśli nie są podane na tacy zaraz przy poście i robi się syf, a z drugiej strony ciężko wrzucać do kosza temat z jakąś dyskusją i poparciem. 

Okazał się strzałem w dziesiątkę, bo tylko ten sposób nie był "ignorowany" przez ekipę. Pisałem jakieś propozycje na discordzie- odsyłałeś do wniosków, gdybyś zamiast tego serwisu zrobił dział wyszłoby na to samo.

Pisanie propozycji na discordzie pomimo upomnień jest wyjątkowym przykładem olewania jakichkolwiek zasad - nie obchodzi cię czy ktokolwiek popiera twój pomysł tylko ma zostać zrealizowany tu i teraz bo ty tak chcesz. 

A tymczasem system wniosków dalej się sprawdza i nawet głosy pod tą propozycją mówią same za siebie... no ale jak zwykle zamiast przekonywać użytkowników lepiej narzekać w temacie. Kieruję to również odnośnie wypowiedzi @XNT o 200-tu argumentach. Argumenty zawsze są po obu stronach, a na tym forum to akurat liczba głosów ma decydujące znaczenie. Więc skończcie wylewać żale na ekipę że was nie słucha tylko zabierzcie się za przekonywanie użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Libter napisał:

Przecież system z regulaminami działu testowałem latami. Ludzie nie czytają ich jeśli nie są podane na tacy zaraz przy poście i robi się syf

zacznijmy od tego, że nikt nie czyta regulaminów 😂

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Libter napisał:

zwłaszcza że propozycje uniemozliwienia lajkowania postów bota nie mają znaczącego poparcia. 

Co proszę?

https://wnioski.craftsite.pl/IUPYYRD6

https://wnioski.craftsite.pl/R4AiUsRS

Godzinę temu, Libter napisał:

Przecież system z regulaminami działu testowałem latami. Ludzie nie czytają ich jeśli nie są podane na tacy zaraz przy poście i robi się syf, a z drugiej strony ciężko wrzucać do kosza temat z jakąś dyskusją i poparciem. 

No więc chyba był źle zrobiony i trzeba spróbować raz jeszcze z regulaminem? Albo podać na tacy przy poście? Nie zapominajmy, że posty można przenosić. Tylko wymaga to jakiejkolwiek akcji że strony administracji.

1 godzinę temu, Libter napisał:

Pisanie propozycji na discordzie pomimo upomnień jest wyjątkowym przykładem olewania jakichkolwiek zasad - nie obchodzi cię czy ktokolwiek popiera twój pomysł tylko ma zostać zrealizowany tu i teraz bo ty tak chcesz

Ty akurat wiesz co mnie obchodzi, nigdzie nie pisałem że ma zostać zrealizowany bo tak chce, tylko proponowałem i napisałem że jak komuś się chce to niech napisze wniosek, bo mi szkoda czasu, jeśli właściciel przeczytał to mógł to chociaż zapisać gdzieś na prywatnym kanale albo w notatniku.

A tymczasem system wniosków dalej się sprawdza i nawet głosy pod tą propozycją mówią same za siebie

Czytasz ty nasze posty? Czy dla ciebie uargumentowane głosy na forum są mniej ważne niż jakieś plusy i minusy na wnioskach? Serio?

Więc skończcie wylewać żale na ekipę że was nie słucha tylko zabierzcie się za przekonywanie użytkowników

Przekonywanie użytkowników do czego, jeśli wy i tak zrobicie po swojemu?

Nie odniosłeś się do mojego całego posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie proszę zarządcę @JanekJarano prowadzenie dalszej dyskusji, nie będę męczył udziałowca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 głosy za to znaczące poparcie, ała - więcej nie czytam. Dziękuję za niemęczenie udziałowca i życzę @JanekJaran przyjemnej dyskusji na temacie ;] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Libter napisał:

3 głosy za to znaczące poparcie, ała - więcej nie czytam. Dziękuję za niemęczenie udziałowca i życzę @JanekJaran przyjemnej dyskusji na temacie ;] 

Obecnie jest 9 głosów - siedem przeciw i dwa za, co daje wynik -5. Na razie, skoro wyniki się tak szybko zmieniły poczekajmy, aż wynik się w miarę ustabilizuje.

Sam byłbym za rozwiązaniem zaproponowanym przez @Ewald - posegregowaniu wniosków na forum i zachowaniu serwisu z wnioskami, ale pod wpływem opinii jestem gotów podjąć inną decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, JanekJaran napisał:

Obecnie jest 9 głosów - siedem przeciw i dwa za, co daje wynik -5. Na razie, skoro wyniki się tak szybko zmieniły poczekajmy, aż wynik się w miarę ustabilizuje.

Sam byłbym za rozwiązaniem zaproponowanym przez @Ewald - posegregowaniu wniosków na forum i zachowaniu serwisu z wnioskami, ale pod wpływem opinii jestem gotów podjąć inną decyzję.

Ofc doliczyłeś do głosów nasze posty z tego tematu i nasze argumenty. Nadal czekam aż odpowiesz na moje 2 posty w tym temacie i odniesiesz się do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

image.thumb.png.934f617990a58f6d33a96e1de1a00446.png

image.thumb.png.4bc1c8352e49c67c02011b7cfbef7526.png

ale plot twist, będą paktować xD

Wracając do wątku - nieco czcza dyskusja, wnioski to drugorzędny  element forum. Jeśli miałbym kogoś poprzeć, to zdecydowanie byłbym za klasycznym rozwiązaniem - temat na forum + ankieta tak/nie (dodać wymóg jakimś pluginem/czymkolwiek). Analizując plusy i minusy dwóch możliwości, to korzystniej wypada właśnie klasyka - dyskusja i głosowanie w jednym miejscu 🙂

@edit

Zamiast debatować niczym starożytni Rzymianie nad jakimiś pierdołami proponowałbym zająć się opracowaniem jakiejś strategii rozwoju portalu xD

Edytowane przez PanCake
  • Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, PanCake napisał:

Zamiast debatować niczym starożytni Rzymianie nad jakimiś pierdołami proponowałbym zająć się opracowaniem jakiejś strategii rozwoju portalu xD

Cóż, z tego co widzę, planu nie ma i najpewniej nie będzie, a nawet jeśli, to do niczego konkretnego nie doprowadzi. Sam nie wiem co musiałoby zajść, by fora znów wróciły do łask, a przynajmniej nie widzę żadnego "taniego" rozwiązania. Bezczynność trochę mnie irytuje, ale z drugiej strony wiem, że jest ona uzasadniona. 

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę przyczepiliście się do systemu który nie jest zły. Same wnioski zostały stworzone z myślą o łatwym zbieraniu propozycji oraz zarządzaniu nimi przez administracje. Dodatkowo każdy kto ma ochotę może oddać swój głos oraz napisać co myśli w specjalnie utworzonym temacie, dzięki czemu ekipa jest w stanie jeszcze zebrać dodatkowe informacje na temat danej propozycji. Nie widzę żadnej różnicy między ankietą, a obecną listą wniosków, tworzycie na siłę sobie niesmak do obecnych wniosków z nie wiadomo jakiego powodu. Uważam, że usuwanie wniosków będzie po prostu kolejnym idiotycznym krokiem tylko po to aby udowodnić jakąś swoją racje, a nie w celu poprawienia działania forum.

• Polubienie 1
  • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to punktami :

1. https://craftsite.pl/forum/3-wnioski/ - Panuje tam istny sajgon nad którym nikt nie panuje, a wystarczy jedynie posegregować wnioski w dziale na kilka działów: Zrealizowane, Odrzucone, Zablokowane. Wchodzenie na osobną witrynę by ogarnąć co i jak i który wniosek jaki ma status jest gorsze niż wejście po prostu w wybrany dział na forum gdzie mamy czarno na białym co i jak.
  2. Głosowanie na bota. Albo się robi forum na poważnie albo hołduje akcje polubień jak w przedszkolu, no proszę Was na pewno da się zablokować ocenianie danego tematu bez blokowania modułu reputacji u bota w ogóle .... Sami nie widzicie jak to komicznie wygląda?
  3. Do tej pory nie wprowadzono nawet głupiej poprawki gdzie zamiast "Otwórz Wniosek" miało być "Otwórz Wniosek i Oceń go" jedna linijka kodu, jedna!!!! (SIC) a w realizacji jest od 10 Stycznia i nawet nie skomentuję tego, bo nie warto ....za chwile minie miesiąc od statusu "W realizacji" brawo Wy. Nie ma nawet jasnej informacji które głosy biorą udział w zatwierdzaniu wniosku, no bo po co. ironizując jedni se głosują w temacie, drudzy we wniosku, po co zmieniać ten stan rzeczy, lepiej bawić się w akcje polubień i uznawać to za świetną zabawę, oby tak dalej.
  4. Owszem proces ułatwia się ekipie, ale nie użytkownikowi, z którego te forum żyje
  5. https://wnioski.craftsite.pl/w-trakcie - No rzeczywiście sprawdzają się, realizacja jest naprawdę na świetnym poziomie .... Wnioski z Grudnia dalej w realizacji xD Czy to ma zachęcać ludzi do składania wniosków, skoro ich nie realizujecie mimo że taki status im dajecie? Nie lepiej taki status dawać gdy faktycznie się coś robi w tym kierunku?
  6. Wiele razy pokazano tu, że mimo głosów sprzeciwu we wniosku próbuje się mimo wszystko dopchać propozycję do realizacji, więc nic ten system nie zmienia. Ekipa wie lepiej.
  7. Jeśli nie wejdą wskazane wyżej poprawki, to dla mnie ten system nie ma sensu.
Edytowane przez XNT
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, XNT napisał:

https://craftsite.pl/forum/3-wnioski/ - Panuje tam istny sajgon nad którym nikt nie panuje, a wystarczy jedynie posegregować wnioski w dziale na kilka działów: Zrealizowane, Odrzucone, Zablokowane. Wchodzenie na osobną witrynę by ogarnąć co i jak i który wniosek jaki ma status jest gorsze niż wejście po prostu w wybrany dział na forum gdzie mamy czarno na białym co i jak.

Bo bardzo trudno kliknąć w link gdzie jest to bardziej posegregowane. Nikt nie zakładał, że ktoś będzie wchodził do działu, zamiast na listę. Problem można rozwiązać najzwyklejszymi prefixami, no ale lepiej usunąć cały system niż rozwiązać problem, tak?

Głosowanie na bota. Albo się robi forum na poważnie albo hołduje akcje polubień jak w przedszkolu, no proszę Was na pewno da się zablokować ocenianie danego tematu bez blokowania modułu reputacji u bota w ogóle .... Sami nie widzicie jak to komicznie wygląda?

Akurat to użytkownicy dają reakcje botowi, ale rozwiązać to można przykładowo wyłączając uzyskiwanie reakcji w dziale z wnioskami. Jak bardzo to kuje tak w oczy to proponuje właśnie takie rozwiązanie, a więc kolejny argument który można rozwiązać bez usuwania strony. A jeżeli ekipa nie chce tego wprowadzić to i tak zostanie, więc trudno wtedy to podawać jako argument.

Do tej pory nie wprowadzono nawet głupiej poprawki gdzie zamiast "Otwórz Wniosek" miało być "Otwórz Wniosek i Oceń go"

Wnioski z Grudnia dalej w realizacji xD Czy to ma zachęcać ludzi do składania wniosków, skoro ich nie realizujecie mimo że taki status im dajecie? Nie lepiej taki status dawać gdy faktycznie się coś robi w tym kierunku?

Lenistwa administracji nie zmienisz, jaki to system by nie był, to akurat tutaj wina jest po stronie tych co widzisz na zakładce Ekipa, a nie tego, że wnioski mają statusy.

Owszem proces ułatwia się ekipie, ale nie użytkownikowi, z którego te forum żyje

Aktualny system jest niezależny od silnika forum, więc jest bardzo łatwo modyfikowalny i łatwo można wprowadzać do niego inne funkcje. Jeżeli uważasz że łatwiej napisać wtyczkę do IPS i dodać takie rzeczy jak sortowanie wniosków, ustawianie statusów oraz sortowanie po ocenach to przykro mi to powiedzieć, ale nie jest. Strona z wnioskami jest również w wersji beta, więc jak coś jest nie wygodnego to można napisać propozycję aby coś może zmienić.

Wiele razy pokazano tu, że mimo głosów sprzeciwu we wniosku próbuje się mimo wszystko dopchać propozycję do realizacji, więc nic ten system nie zmienia. Ekipa wie lepiej.

Przykłady? Jak sprawdziłem wnioski to żaden z zrealizowanych i realizowanych nie miał głosów poniżej 1.

W dalszą dyskusję się już nie włączam, pozostaje przy opinii, że usuwanie tych wniosków jest głupim rozwiązaniem i niemądrym jeżeli patrzymy na dalsze perspektywy forum, czyli również jego rozwoju. Wciąganie pod to problemów zewnętrznych które nie mają nic do tego systemu byle aby usunąć coś co Tobie się nie podoba jest zagraniem poniżej pasa. Oceny na wniosku mówią raczej same za siebie, żegnam czule całą ekipkę która się tutaj zebrała i napisała coś konstruktywnego lub mniej konstruktywnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przykładowo własna Wikia i o to się tu głównie rozchodziło. Miała być realizowana i był głęboki sprzeciw na ten temat i dalej nie do końca odrzucenie jest po myśli ekipy.

Wszystko można zrobić, wszystko można ulepszyć ale beton to beton i go nie ruszysz . Pisano wnioski o ulepszenie lub poprawienie tego i tego w systemie i nic. Po co się wysilać, po co tworzyć wnioski, skoro i tak czekają na wieczność? Pisałem wniosek o blokowanie reputacji botowi stwierdzono że problemu nie ma, wniosek przegłosowany w chwili obecnej i gdzie jest działanie. Będziecie czekać aż wniosek zminusują bo dałem cynk że jest przegłosowany? Pisałem wniosek o możliwość załączników także przegłosowane, ale nikt tego nie wprowadza. 

Przede wszystkim brak jest jasności w tym systemie. Przykładowo nie wiadomo kiedy cokolwiek będzie przegłosowane. Teraz wnioski wiszą miesiąc i ile jeszcze muszą mieć glosów by przejść do realizacji? To wie chyba jedynie Bóg .... A wystarczyłoby zablokować głosowanie na wniosek po 14 dniach od złożenia i jeśli w ciągu 14 dni wniosek będzie miał poparcie to do realizacji.

Tak masz rację system to ludzie i jeśli ci ludzie nie sprawdzają się w swej roli, to się widocznie nie nadają.

Daję szansę Jankowi jako nowemu właścicielowi, ale jeśli nie zmieni składu (bo nie ukrywajmy obecny się nie sprawdza) i nie zacznie działać to ja tego forum nie widzę. 

Tyle mam w tym temacie do powiedzenia.

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chciałbym nadmienić, że nie zawsze trzeba głosów,
TtRoqos.png
(to akurat skript.pl)

teraz ktoś powie "to jest drobna poprawka", to dlaczego to tu jest, a nie w odpowiednim dziale? jeśli już tak bardzo tu ma to być to dlaczego można na to głosować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@boleknowak Daj se spokój ekipa nawet nie odpowiada na żadne argumenty tu zebrane, nie odpowiada też w sprawie poprawek mechanizmu.

To był mój ostatni wniosek dla tego forum. Rezygnuję z dalszego szukania błędów i zgłaszania propozycji zmian.
Jeśli nie realizuje się wniosków, które są przegłosowane i czeka aż spadną, bo są nie po myśli administracji - Przykładowo przegłosowano wniosek dotyczący reputacji dla bota. W chwili obecnej wygląda on tak:

image.thumb.png.95d8f01ca70a1462642acbd424933d57.png

Ubijajcie sobie to teraz jak chcecie, mam to gdzieś. Nie mam zamiaru brać w tej szopce udziału. No i to jest właśnie to wniosek jest od 10 Stycznia, ile czasu potrzebuje by być zauważony przez ekipę, jak duże musi być przegłosowanie propozycji by była zaakceptowana? Te niejasności sprawiają, że w każdej chwili admin zdecyduje co lepsze za 3 miesiące, 6 miesięcy albo za rok ... o ile za rok będziemy mieli jeszcze gdzie składać wnioski.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...