Skocz do zawartości
Togzelek

Fanklub polskiej muzyki rockowej

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że lubię to co widnieje w nazwie tematu pomyślałem, że założę temat i może znajdę świrów ludzi, którzy lubią to co ja. W temacie dzielimy się polską muzyką z szeroko pojętego rocka, ale metal czy bardziej alternatywne brzmienia też ujdą (tylko proszę mi tu behemotha nie wciskać co dwa słowa). Ja wypiszę parę zespołów zaczynając od tych najbardziej znanych i z czasem będę rozbudowywał temat jeśli znajdą się zainteresowani. Na razie temat jest bardzo mały bo chcę kontrolnie zobaczyć jak to wygląda.

Łódzki zespół, który działa od 1998 roku. Na jego czele stoi tzw. Roguc (o którym mówi się, że oszalał). Część fanów twierdzi, że zespół "popsuł się" bo zmienili oni brzmienie ze smutnego i depresyjnego na energiczne i wesołe w ciągu ostatnich lat. Można powiedzieć, że albumy do "Czerwonego Albumu" są "smutne", zaś wszystko co nadeszło po nich "wesołe". Osobiście jeśli ktoś ich nie zna polecam zacząć od chronologicznie, od "Pierwsze wyjście z mroku".

Dla porównania jeden utwór z "wesołych" albumów. Sami oceńcie "metamorfozę". Osobiście słucham tego na co mam ochotę. Zły humor? Wlatuje stary album. Dobry humor? Wlatuje nowy album 😉

(KONTROLNA LINIJKA NA WYPADEK POTRZEBY EDYCJI)

ILLUSION

Gdański zespół działający w latach 1992–1999 i reaktywowany w 2011 roku pod wodzą Tomka "Lipy" Lipnickiego. Tutaj również dorobek zespołu można podzielić na część starą i nową, tyle, że w tym wypadku obie są uznawane przez fanów za dobre. Stare cztery albumy z lat 90 były grane w stylu grunge, oraz hardrock, w przypadku dwóch nowych albumów jest to tylko hard rock w najczystszej postaci. Chłopaki w sumie przez cały czas trzymają ten sam poziom, tak więc niezależnie od albumu można być usatysfakcjonowanym, każdy krążek jest dobry. Mimo to polecam zacząć od dowolnego albumu z lat 90, gdyż te nowe różnią się stylem. Potem sami zdecydujcie jakie brzmienie wolicie.

Edytowane przez Togzelek
ulepszenie
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskiej mało słucham, ale z tych co lubie to np. TSA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja z polskiego rocka to w sumie głównie znam Kult, Elektryczne Gitary i kilka innych zespołów, ale ogólnie nie myślę źle na temat gitarowej muzyki z Polski i fajnie by było odkryć jakieś nowe rzeczy.

Niektóre z moich ulubionych:

Edytowane przez mekva

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam polecam Luxtorpedę, bardzo przyjemne i mądre teksty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co kiedykolwiek słuchałem z polskiej muzyki tego to KSU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi