Skocz do zawartości
Damian

#3 Tygodnik CraftSite - Farmerskie życie w Minecraft

Rekomendowane odpowiedzi

rXS3qjF.png

IE7A6T6.png

Nie istnieje w oficjalnej nomenklaturze takie słowo jak "no-premium"! Jest to zwykły wymysł graczy, którzy posiadają nieoryginalną wersję gry Minecraft. Jeśli ktoś chciałby za granicą zapytać się na forum o "jakiś fajny serwer easy-hardcore, no-premium" to zostałby (dosadnie mówiąc) - wyśmiany oraz odesłany do najbliższej półki sklepowej, gdzie można zakupić oryginalną wersję gry. Nie możemy stosować nazewnictwa no-premium w stosunku do produkcji w której oficjalnie takiej wersji nie ma. Nazywajmy rzeczy po imieniu, nie posiadasz premium i grasz na nieoryginalnym kliencie gry - posiadasz piracką jej kopie. 

pKBlkho.png

Skąd się to wywodzi? Zwrot był używany w czasach, gdy istniała jeszcze wersja alfa Minecrafta i kiedy istniały bezpłatne konta, na których można było grać tylko w wersję klasyczną lub poprzez płatne konta "premium", na których można było posiadać zawsze aktualną wersję. Jednak w Polsce, gdy jeszcze 10 lat temu było bardzo popularne piractwo, tak się gdzieś zapętliły "scrackowane" wersje gry z klasycznym Minecraftem, że gracze zatarli pewne granice legalności korzystania z "no-premium". Sytuacja ta, spowodowała, że daliśmy jawne przyzwolenie na powstawanie całej masy serwerów no-premium, które tylko pogłębiały cały proces wytarcia się tej granicy i tworzenia w Polsce z tego procederu jako zwyczajnego zjawiska i podziału na dwa typy. Takie sytuacje powinny być piętnowane, bo czy ktoś z Was się chwali, że regularnie pobiera gry z internetu, zamiast sięgać po nie ze sklepowych półek i płaci za nie w kasie? Jeśli ktoś gra 10 lat w Minecrafta, ściąga 50 różnych launcherów o nieznanym kodzie i nadal nie kupił gry, to coś tutaj nie gra - czemu przyzwala się na takie zachowanie? Stworzenie serwera premium jest o wiele łatwiejsze, eliminuje masę problemów - bo to dla "online-mode=true" są tworzone natywnie pluginy, a nie odwrotnie. Potraktujcie ten temat jako swego rodzaju felieton, który może skłoni Was do dalszej dyskusji. Przestańmy dawać temu przyzwolenie. 

B4KV5eG.png

• Dodanie półprzezroczystego tła pod belką menu.

ZXH2kRR.png

Enhanced Farming Mod to reaktywacja starej modyfikacji autorstwa iBlackShadow o nazwie "Better Farming". Mod posiada bardzo podobne funkcje w porównaniu do oryginału, ale ma być również uzupełniany o nowe dodatki. Jest to bardzo dobry element do rozwinięcia naszej farmy w grze Minecraft. Usprawnienia dotknęły wiele aspektów rozgrywki m.in: drzewa posiadają sześć stadiów wzrostu, a gdy całkowicie wyrosną, mogą z nich spadać owoce. Autor modyfikacji dodał wiele nowych nasion: ogórki, cebule, czosnek, mięte, ananasy, oraz wiele, wiele więcej. Nie zapomniano również o strachu na wróble! Bo czemu moje plony mają być zjadane przez stado zombie? Podołasz farmerskiemu wyzwaniu? Enhanced Farming Mod jest dostępny na wersje 1.12.2 i można go pobrać tutaj!

aHPoEPk.png

Jak co tydzień, tak i w tym Mojang postanowił wydać nową wersję testową gry Minecraft. Snapshot o wersji 19w03a dodał kompostownik, zmienił różne dźwięki występujące w grze oraz zmodyfikował model i teksturę ogniska. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule przygotowanym przez @Somka, znajdującym się w dziale redakcyjnym. 

BsK0cdf.png

rIoB6y9.jpg

VmttB2H.jpg

Źródła: 

• Polubienie 4
  • Super 1
  • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Evoken Studia mnie w tym tygodniu zatrzymały, w następnym może być podobnie bo się sesja zaczyna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu trochę mało treści. Nie myślałeś może o zamienieniu tego w dwutygodnik? Miałbyś więcej czasu na zgrowadzenie materiałów.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze dla poszerzenia można dać jakąś fajną mape albo txt pack. I niekoniecznie pojedyncze.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego minecraft premium to moja historia jest dość dziwna, ponieważ kupując minecraft premium (właściwie rodzice mi kupili) w wieku 8 lat nawet nie wiedziałem o takim podziale :V Myślałem że minecraft to minecraft :V Później jak grałem na jakimś serwerze ktoś mi powiedział że istnieje takie coś jak minecraft premium, a w wieku 8 lat pomyślałem sobie, to ja mam pewnie wersje zwykłą, a premium pewnie trzeba dodatkowo kupić :V Oczywiście później uświadomiono mnie że posiadam minecraft premium :V A chciałem kupić tego minecrafta żeby mieć dostęp do innych wersji, bo oczywiście wcześniej miałem minecrafta ale launcher w którym była tylko 1 wersja 1.5.2 :V 

Edytowane przez Chińska Cebulka (McKoxu)
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cusz, dzisiaj miernie. Mało treści, jak już zauważono. Spodobał mi się felieton o "non-premium", nie widziałem o tym że pochodzi to z alphy. Osobiście piraciłem do ok. połowy 2018, czyli dość długo, skoro zaczynałem w 2012/13. Ale w końcu pomyślałem - pozbędę się tej jedynej piraconej gry, poszedłem do Żabki kupić PSC za 1/5 moich oszczędności.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawał dobrej roboty. Sporo ciekawej treści do poczytania, prawie jak gazeta, jednak przydałoby się więcej treści, ponieważ ten tygodnik jest naprawdę interesujący. Miło się czyta, nowe informacje i ciekawe fakty ze świata Minecrafta, cóż chcieć więcej.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...