Skocz do zawartości
xYundy

Pisanie poradników w kilku postach

Forma poradników  

7 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaką formę poradników preferujecie?

• Poradniki w 1 poście (z wykorzystaniem np. spoilerów)
      2
    • Poradniki rozbite na kilka postów ze spisem treści i linkami
      5

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zwracam się z pytaniem odnośnie pisanie poradników.

W przypadku bardziej rozbudowanych forów, częstą praktyką jest tworzenie w pierwszym wpisie spisu treści, a w kolejnych osobnych postach rozdziałów/nagłówków.

Jaka forma jest dozwolona i preferowana na tym forum? Pytam bo dla jednych osób jest to spore ułatwienie i możliwość prze-klikania się linkami w spisie treści, a dla innych jest to zwykłe nabijanie postów.

Poza opinią was drodzy forumowicze z miłą chęcią poznałbym stanowisko administracji, co by się nie potrzebnie nie narażać w chwili pisania takowych tekstów 🙂

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko stwierdzić. Zależy jak bardzo będą rozbudowane pojedyncze poradniki. Krótkie tipy lepiej zrobić w jednym.

Proponuję rozbijać je, a najwyżej zawsze można poprosić moderację o scalenie w jeden.

Edytowane przez Ersanek
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ersanek napisał:

Ciężko stwierdzić. Zależy jak bardzo będą rozbudowane pojedyncze poradniki. Krótkie tipy lepiej zrobić w jednym.

Proponuję rozbijać je, a najwyżej zawsze można poprosić moderację o scalenie tematów w jeden.

Generalnie jestem podobnego zdania, ale w przypadku większych tematów, np. poradników do czegoś co nie jest tylko "1 ścieżką" lub odpowiedzią na jedno pytanie wolałbym rozdzielać. Ale nie chciałbym narazić się na bana za tzw. multiposty w jednym swoim temacie jeden po drugim 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, xYundy napisał:

Generalnie jestem podobnego zdania, ale w przypadku większych tematów, np. poradników do czegoś co nie jest tylko "1 ścieżką" lub odpowiedzią na jedno pytanie wolałbym rozdzielać. Ale nie chciałbym narazić się na bana za tzw. multiposty w jednym swoim temacie jeden po drugim 🙂

Myślę, że moderacja będzie wyrozumiała szczególnie w przypadku pisania poradników. Nie bałbym się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, xYundy napisał:

@Libter raczej nie banuje za takie pierdółki.

Tzn. jeszcze się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie craftportal, tutaj wszystko bierze się na luzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, xYundy napisał:

Poza opinią was drodzy forumowicze z miłą chęcią poznałbym stanowisko administracji, co by się nie potrzebnie nie narażać w chwili pisania takowych tekstów 🙂

Opinia administracji jest taka, że obie formy są dozwolone - możecie stosować je wedle swojego uznania jaka sprawdzi się lepiej w danym przypadku 🙂

• Polubienie 1
  • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...