Skocz do zawartości
Bot Wnioskowy

Usunięcie web beaconów (przycisków social media) ze strony

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @Rohen Tahir dodał nowy wniosek:
Usunięcie web beaconów (przycisków social media) ze strony

Przyciski i tak są moim zdaniem zbędne (kto dzieli się ze wszystkimi znajomymi swoimi wpisami na forum o cyfrowych klockach?) a na dodatek szkodzą użytkownikowi, spowalniając tempo ładowania strony i ładując do przeglądarki śledzące cookie Facebooka i Google.

OTWÓRZ WNIOSEK
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

• Polubienie 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A szczególnie tych najbardziej zbędnych - Google+, Digg, Delicious, Stumble Upon, LinkedIn i Pinterest.

FB, Twitter, Reddit i e-mail mogą zostać. Chociaż Twitter i Reddit są głównie anglojęzyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przycisk FB jest właśnie najbardziej szkodliwym - pobiera informacje o użytkowniku i wysyła zapisuje w przeglądarce użytkownika śledzące cookie i supercookie.

Edytowane przez Rohen Tahir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Rohen Tahir napisał:

Przycisk FB jest właśnie najbardziej szkodliwym - pobiera informacje o użytkowniku i wysyła zapisuje w przeglądarce użytkownika śledzące cookie i supercookie.

I tak nie mam FB :}

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Grzesiek11 napisał:

I tak nie mam FB :}

Facebook zbiera informacje niezależnie od posiadania konta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te całe straszne przyciski to nie są zwykłe odnośniki przypadkiem - czyli dopóki w nie nie klikniesz do żadnego "szpiegostwa" nie dojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem trochę o trackerach zwykle umieszczanych w takich paskach i rzeczywiście w większości są one wykrywane przez uMatrix (w tym craftportal, wszelakich strony gazet). Nie sprawdziłem okienka tego rozszerzenia tutaj i widocznie zmarnowałem czas pisząc wniosek - zewnętrzne połączenia w tematach nie noszą znamion śledzenia poza wszechobecnym i tak google analytics, którego usunięcia domagać się nie będę, gdyż jest to walka z wiatrakami.

Jedyne połączenie śledzące na stronie to link do fejsbuka na głównej. Również walka z wiatrakami.

Do zamknięcia.

Edytowane przez Rohen Tahir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Rohen Tahir napisał:

Jedyne połączenie śledzące na stronie to link do fejsbuka na głównej. Również walka z wiatrakami.

No to akurat by można usunąć, bo fanpage nie jest jakoś szczególnie ważną częścią forum ;]

Co do tematu - skoro już obustronnie potwierdzone że nie szpiegują to można przynajmniej je wyczyścić i zostawić te bardziej sensowne czyli facebook, twitter, google, email - a nóż ktoś użyje... 

• Smutne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...