Skocz do zawartości
nikdomi255

[1.13.2][Towny] Zaplecze.org - wracamy z IV edycją!

Rekomendowane odpowiedzi

Po półrocznej przerwie, którą poświęciliśmy na robienie IV edycji (z wieloma turbulencjami) chciałbym zaprezentować Państwu IV edycję serwera Zaplecze.org . Tym razem postanowiliśmy uczynić rozgrywkę możliwie przystępną, a jednocześnie ciekawą. Postawiliśmy na plugin Towny, któremu towarzyszy prosta i przejrzysta ekonomia, której konstrukcja wymusza na graczach współpracę w celu budowy miasta, gdyż samotne prowadzenie miasta na Zapleczu jest trudne i będzie wiązać się z niewątpliwie dużą liczbą poświęconego czasu. Byłbym w stanie opisać w tym poście znacznie więcej rzeczy, które charakteryzują nasz serwer, zdaję sobie jednak sprawę, że prawdopodobnie nikt by tego nie przeczytał. Wobec tego pozwolę sobie tylko jeszcze napisać, że Zaplecze.org jest prowadzone przez hobbystów i nie posiada mikropłatności, ponadto nikt w naszej ekipie nie uważa się za profesjonalistę i szczerze to przyznajemy. Zaplecze.org jest prowadzone jako nasze wspólne hobby, nie zaś jako biznes. Teraz już mogę zamilknąć i przedstawić resztę materiału reklamowego:

Bez-nazwy.jpg

Linki, ważne informacje i im podobne:

IP serwera: Zaplecze.org

Strona internetowa: https://zaplecze.org/    <-- Prace nad nią trwają

Dynmapa: http://185.38.248.209:8123/   <--Nie pokazuje położenia graczy i tym podobnych, gdyż psułoby to balans rozgrywki - aktualizuje się jednak na bieżąco

Zaplecze wiki (IV edycji): http://pl.zaplecze.wikia.com/wiki/Zaplecze_Wiki  <-- Będzie rozwijana, posiada już jednak kilka ważnych artykułów. Gracz po zaznajomieniu się z nią powinien być nieco bardziej zaznajomiony z realiami Zaplecza.

Czym zaplecze nie jest (artykuł na wiki): http://pl.zaplecze.wikia.com/wiki/Czym_zaplecze_nie_jest <-- Myślę, że jest to ważny artykuł i mimo, że jest ich obecnie mało, chciałem go wyszczególnić. Bowiem przez informacje czym zaplecze nie jest, dowiadujecie się, jakim serwerem jest.

Dodatkowa informacja:

31.12.2018 o godz. 20:00 planujemy odbycie się "Sylwestra z Zapleczem" który byłby oficjalną premierą Zaplecza (mimo, że na IV edycji można było już grać wcześniej, były to jednak głównie testy i wyłapywanie problemów). Jeśli planujesz spędzić sylwestra w domu przy komputerze, a jednocześnie grając z ludźmi kulturalnymi, z pasją, to mam szczerą nadzieję, że nasz serwer będzie dobrym wyborem. Każdemu zaś czytającemu ten spoiler życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzymy miłej gry i mamy nadzieję, że nie zawiedziemy Państwa oczekiwań (a jeśli zawiedziemy, prosimy nam napisać, to pomoże nie zawieść oczekiwań innych graczy)
Administrator serwera Zaplecze.org z ekipą

Edytowane przez nikdomi255
  • Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram i polecam. Porządny serwer z zasadami, na wersję 1.13.2 i na Survivalu z Towny. Jest to z pewnością to czego szukałem.

Pozdrawiam.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, LloydPL napisał:

świetna prezentacja, na pewno zagram

17 minut temu, Egzequtor napisał:

Gram i polecam. Porządny serwer z zasadami, na wersję 1.13.2 i na Survivalu z Towny. Jest to z pewnością to czego szukałem.

Pozdrawiam.

Dziękuję za miłe opinie :classic_biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie solidny serwer, który może się pochwalić ciekawą rozgrywką. Wielkim plusem jest tutaj wersja; 1.13.2 oraz Towny.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo słyszałem o serwerze, nie ma p2w, ogólnie wygląda dobrze.

Jaki poziom trudności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Somka napisał:

Dużo słyszałem o serwerze, nie ma p2w, ogólnie wygląda dobrze.

Jaki poziom trudności?

Poziom trudności ustawiony na "łatwy" - jednak gdyby gracze chcieli, byłbym w stanie zmienić go na wyższy. Warto jednak zauważyć, że głównym wyzwaniem jest tu utrzymanie miasta (co jest miejscami trudne) oraz rywalizacja z innymi graczami (miasta mogą z sobą co jakiś czas walczyć). Ponadto poza miastami właczone jest PvP, więc zawsze jest ryzyko, że zostanie się napadniętym, teleportów zaś nie ma, wobec czego moby są najmniejszym zmartwieniem. Ale jak już pisałem - jeśli komuś to przeszkadza, poziom trudności można podwyższyć 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrze zaprojektowany serwer! Dojrzała i miła społeczność, brak zbędnych ułatwień. Już nie pamiętam, kiedy na jakimś serwerze Minecraft musiałem zająć się wytwarzaniem jedzenia - teraz wszystko załatwia się za pomocą /kit.
Polecam!

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogłoszenie

Ogłaszam, że w ten poniedziałek, czyli 14.01.19 r. o godzinie 20:00 odbędzie się ceremonia koronacyjna. Koronacja odbędzie się w państwie Dargerian w mieście stołecznym SwampShore na placu głównym obok dużego dębu. Po ceremonii zapraszam oficerów Dargerianu oraz obywateli na obrady w ratuszu.

Dziękuję za uwagę.

~Egzequtor, przyszły król Dargerianu.

• Polubienie 1
  • Super 2
  • Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niebawem na naszym serwerze odbędzie się niezmiernie ciekawy event. Zapraszamy wszystkich

zainteresowanych! :)

Fotki-Schemat.png

• Polubienie 1
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi