Skocz do zawartości
Nelson

Jakiego serwera Wam brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z Was pamięta stare czasy Minecrafta i miło wspomina swoje ulubione wersje. I wielu też czuje brak niektórych rzeczy z tamtych czasów. A może po prostu brakuje Wam jakiegoś serwera? Albo jakiejś starej funkcjonalności lub takiej, której w Polsce się nie używa lub w ogóle się nie używa. Mi osobiście brakuje serwerów z działkami z wersji 1.5-1.6... Ale i dziś powstaje wiele ciekawych projektów. Brakuje mi jednak ciekawych roleplayów, które pozwalają na odgrywanie różnych akcji (jako przykład dam tu serwery RP z GTA5). A Wam czego brakuje? Można tu powspominać, ponarzekać oraz opisać swoje ciekawe pomysły!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi nadal brakuje prawdziwych serwerów freebuild tak jak kiedyś. W rozwoju Minecrafta w pewnym momencie nastąpił taki "boom" na serwery i teraz też tak czasami jest. Ludzie nie tworzą nawet tych serwerów dla pieniędzy, ale dla jakiegoś poczucia wyższości nad innymi, którego nie mogą osiągnąć w realnym świecie. Szkoda tylko, że przy takim podejściu nic nie wychodzi. Serwery role-play to były zawsze wielkie plany, trailery, niezwykłe prezentacje - ale nigdy z tego nic nie wychodziło i jestem sceptycznie do tego nastawiony. Zobaczyłbym jednak dobry serwer freebuild, ew. serwer na modyfikacjach, który nie bazuje na "no, aktualnie mamy taki styl forum, ale potem zrobi się lepszy". Nuda 

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Damian napisał:

Mi nadal brakuje prawdziwych serwerów freebuild tak jak kiedyś. W rozwoju Minecrafta w pewnym momencie nastąpił taki "boom" na serwery i teraz też tak czasami jest. Ludzie nie tworzą nawet tych serwerów dla pieniędzy, ale dla jakiegoś poczucia wyższości nad innymi, którego nie mogą osiągnąć w realnym świecie. Szkoda tylko, że przy takim podejściu nic nie wychodzi. Serwery role-play to były zawsze wielkie plany, trailery, niezwykłe prezentacje - ale nigdy z tego nic nie wychodziło i jestem sceptycznie do tego nastawiony. Zobaczyłbym jednak dobry serwer freebuild, ew. serwer na modyfikacjach, który nie bazuje na "no, aktualnie mamy taki styl forum, ale potem zrobi się lepszy". Nuda 

Stare serwery freebuild czyli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z działkami na jednej mapie, zrównoważoną ekonomią, zgraną, dojrzałą społecznością, małą ilością slotów, bez kolorowych dodatków. Stary klimat, który nie jest do podrobienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plotme pamiętam że było w 2012 - 2013 strasznie popularne.

EDAJTYD

Edytowane przez blyak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@blyak Tylko nie zdajesz sobie sprawy jaką "PlotMe" miało złą opinię. Pożyjemy, zobaczymy, na razie fajnie jakbyś przestał wszędzie pisać o tym swoim "wielkim serwerze freebuild" na którego w dalszym ciągu nie masz pomysłu w każdym wątku na tym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś to były porządne serwery survival, a teraz srizisrejc i pełna morda drobiu ze stona.

Inne serwery nazywają się survivalem, mimo iż mają ustawiony poziom easy, no ba, na niektórych jest wyłączony spawn mobów.

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.12.2018 o 00:27, Damian napisał:

@blyak Tylko nie zdajesz sobie sprawy jaką "PlotMe" miało złą opinię. Pożyjemy, zobaczymy, na razie fajnie jakbyś przestał wszędzie pisać o tym swoim "wielkim serwerze freebuild" na którego w dalszym ciągu nie masz pomysłu w każdym wątku na tym forum. 

Trudno się mówi 😄

Edytowałem, proszę bardzo przyjacielu 

Edytowane przez blyak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zobaczył dobry serwer LiteRP z fabułą, rywalizacją miedzy miastami, a nawet i nacjami, możliwość odgrywania postaci, ale nie pod ostrym przymusem. Dyplomacja, handel, wybory i rozwój miasta. Czasem również wojny. Zachowanie klimatu miast, wykonywanych czynności i całej reszty. Dodatkowo ograniczenie lub usunięcie niektórych mechanik z minecrafta jak ender perły lub tworzenie bunkrów z obsydianu. 
Dodatkowo utrudnienie rozgrywki poprzez zmniejszenie ilości występujących surowców, spowolnienie wzrostu roślin i przyśpieszenie ubywania sytości u gracza.
Od czasu do czasu eventy fabularyzowane.

Grałbym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brakuje mi serwerów na modach technicznych+jakiś Flan`s jak na TPG kiedyś :/,chociaż samych serwerów na modach jest bardzo mało na polskiej scenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.12.2018 o 00:27, Damian napisał:

W pewnym momencie zaczęto utożsamiać Freebuild z PlotMe, co w moim odczuciu, kompletnie zabiło ten tryb. Wspólna budowa miasta, na wyznaczonych przez administrację działkach, z społecznością serwera, przemieniła się w nieskończoną, pustą, automatycznie generowaną mapę z często niedokończonymi, miernymi i paskudnymi lepiankami. Freebuild kompletnie stracył klimat i swój dawny wydźwięk, ale na szczęście co raz częściej pojawiają się serwery w tym starym stylu.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potężnego miasta z działeczkami i rozbudowaną siatką dróg do luźnego pogrania, na którym jestem jedynym architektem wszystkich tras i mam nieograniczoną władzę... zaraz, od 4 lat to wałkuję i wciąż bez sukcesu. Czyżby brak reklamy? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.03.2019 o 19:26, VaporeonPL napisał:

Potężnego miasta z działeczkami i rozbudowaną siatką dróg do luźnego pogrania, na którym jestem jedynym architektem wszystkich tras i mam nieograniczoną władzę... zaraz, od 4 lat to wałkuję i wciąż bez sukcesu. Czyżby brak reklamy? 🤔

chętnie sie przyjrzę Twojemu projektowi, heh

niestety takie projekty są niszowe i kończy się na 5 graczach na serwerze. Ale i tak lepiej niż 100 grieferów ;v

do takich serwerów trzeba społecznośći, której Ci zycze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.04.2019 o 18:28, Nelson napisał:

chętnie sie przyjrzę Twojemu projektowi, heh

niestety takie projekty są niszowe i kończy się na 5 graczach na serwerze. Ale i tak lepiej niż 100 grieferów ;v

do takich serwerów trzeba społecznośći, której Ci zycze

Masz rację, są bardzo niszowe i kończą się na 5 graczach. Do takich zabaw trzeba sobie znaleźć dużą społeczność oraz mieć dużo pieniędzy (porządna maszyna, pluginy, oprogramowanie itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi brakuje serwera skupionego na jednej modyfikacji i doprowadzonego do perfekcji w kwestii stabilności, serwera który byłby freebuildem z domieszką role-playa, oraz oferował wiele atrakcji.

Szczególnie atrakcji ze starych czasów typu. Spleef, MobArena, ArenaPVP czy inne tympodobne duperele.

Cóż może coś takiego powstanie, zwłaszcza, że część naszego zespołu na czele ze mną pracuje. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.04.2019 o 00:45, hsky napisał:

Mi brakuje serwera skupionego na jednej modyfikacji i doprowadzonego do perfekcji w kwestii stabilności, serwera który byłby freebuildem z domieszką role-playa, oraz oferował wiele atrakcji.

Szczególnie atrakcji ze starych czasów typu. Spleef, MobArena, ArenaPVP czy inne tympodobne duperele.

Cóż może coś takiego powstanie, zwłaszcza, że część naszego zespołu na czele ze mną pracuje. 😄

mob arena to było coś, ale stare minigierki juz sie nie ciesza taka popularnoscia.
Rodarion jest na modach i opiera sie na roleplay. Fajnie mi sie tam gralo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...