Skocz do zawartości
blyak

Co mógłbym dodać na FreeBuild by nie był to nudny projekt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule, nie chcę odbiegać za bardzo od tematyki freebuild, ani wychodzić po za reallife, nie żadne dropy, piszcie ciekawe propozycję, każda myśl jest dobra!

Może kopalnie, lub mapka surowcowa zamiast gotowej kopalni? Może coś innego??

Podziel się, będę wdzięczny! Odpowiedzi które będą w miarę trzymać poziom freebuild oczywiście polubię, to w jakiś sposób wyróżni 🏓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mapa surowcowa, działki na mapie z możliwością kupna przez tabliczkę (pierwsza za darmo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"działki na mapie"

Jakiej?

Teraz robić tak działki potem jeszcze plugin na kupowanie, no tak średnio bym powiedział 😕

Może jakieś jobsy ? Czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jobs to magnes na graczy, niestety działa tylko na dzieci.

Tak jak napisał @2up mapa surowcowa powinna się sprawdzić.

Najlepiej napisz co znajduje się aktualnie na serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to aktualnie znajduje się:

Mapa na działki

Kopalnia, planuję żeby nie była za duża, bez dropu, % na jakies lepsze surowce to setne albo i tysięczne części, przede wszystkim odnawiana co jakieś 12h żeby nie było to takie proste, nie ma P2W, VIP jest dobrze skonfigurowany, mapa surowcowa jest, kilka budowli z planem na spawn, plugin na meble jakieś ozdobne jednak bez przesady, to nie ma być reallife, jobsów nie instalowałem na razie bo sam nie wiem, jakoś trzeba zarabiać, a i jest już plugin na sklep skrzynkowy taki nawet spk. Aaa i jeszcze parkour który sam się tworzy, on jest na empty worldzie i tworzą się bloki na które skacze gracz, a poprzedni się niszczy. Jeżeli coś jest raczej rakowe to wypierdziele i zmienię, byle by ktoś tam grał, żeby to był sensowny serwer 😉  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli idziemy po najniższej linii oporu, pobierzemy plugin na automatyczne działki i wszystko gra.
Na moim robiliśmy 100 działek ręcznie, potem plugin na kupowanie ich tabliczkami i ludzi było multum. Te czasy już nie wrócą 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę sam zrobić mapę na działki, mogę zrobić nawet 200 😛 Problem żaden, od czegoś jest world edit 

Jeżeli tak wam imponuje klikanie na tabliczkę żeby kupić działkę to spk xD

Co dokładnie, czy może działki w mieście? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne jest Twoje podejście. Po co Ci ten serwer w sumie? Pełno jest serwerów Minecraft. Bardzo trudno jest teraz cokolwiek stworzyć, żeby zainteresować Graczy. Robisz bo lubisz robić serwery? Trochę marnowanie czasu. Jeszcze rozumiem osoby, które się angażują, mają jakieś zaplecze programistyczne i potrafią stworzyć coś nowego. A taki serwer? Kolejne pobrane pliki tylko inaczej dobrane i trochę inaczej skonfigurowane. Potem powstaje 500 serwerów na listach czy w publikacjach serwerów, które stoją puste. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

/jednak to co niżej\

Ogólnie to miałem pomysł, na kopalnie. Kopalnia to byłaby taka no kopalnia jak z nazwy, jakieś jaskinie itd, po kątach nie obok siebie jakieś randomowe bloki które odnawiają się na jakiś czas, nie zrobione MRL. Np idę sobie jaskinią i mam po prawej lapis, rozwalam, pozostała taka dziura, np co godzinę odnawia się, i daje tam inny blok automatycznie.

Kolejne to gracze, graczom nie musi się tryb podobać, z obserwacji możesz zobaczyć, że banda dzieciaków leci za twórcą z yt co ma 50k subskrajberów i on reklamuje i mówi jaki fajny serwer jaka przecena na vipa p2w, gracze polecą za tym twórcą a przynajmniej większość.

Ewentualnie można zrobić coś takiego:

Mało jest graczy takich którzy grali od starych wersji, więc gdyby lekko odtworzyć tamto, dodać coś nowego, mogło by to przyciągnąć ludzi? :v

Wiem że nie wierzycie w to, ale trudno. Ja tu tylko chce wiedzieć to byście widzieli na takim serwerze i już się nie hejtujmy za byle co, kiedyś to było, gracze idą za promo, a ja chcę tylko wiedzieć co dodać, i czy połączenie takiego lekko Modern fb z rpg będzie git, mam na myśli questy jakieś czy coś, i jakieś minigry 

Edytowane przez blyak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

plugin na posiadanie/handel zwierzętami (głównie mam tu na myśli konie). dodatkowo można też ograniczyć hodowlę zwierząt, żeby nie było można znalezc ich tak o po prostu, nawet moze dodac ich rasy, ktore dają wiecej mleka, skóry, miesa, itp. tak zeby zwierzeya byly drozsze, trudniejsze troche w zdobyciu ale za to mogly przynosic wieksze dochody

• Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Nelson napisał:

plugin na posiadanie/handel zwierzętami (głównie mam tu na myśli konie). dodatkowo można też ograniczyć hodowlę zwierząt, żeby nie było można znalezc ich tak o po prostu, nawet moze dodac ich rasy, ktore dają wiecej mleka, skóry, miesa, itp. tak zeby zwierzeya byly drozsze, trudniejsze troche w zdobyciu ale za to mogly przynosic wieksze dochody

To by nawet fajnie pasowało do takiego lekkiego mmo/rpg zamiast kierować się reallife! Chodzi mi o takie właśnie lekko rycerskie czy coś, fajny pomysł!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, blyak napisał:

To by nawet fajnie pasowało do takiego lekkiego mmo/rpg zamiast kierować się reallife! Chodzi mi o takie właśnie lekko rycerskie czy coś, fajny pomysł!

dzięki, nie chodzi mi tu o same mmo czy tam rpg, ale po prostu bardziej o handel. grałem kiedyś na serwerze z podobnym pluginem i tam konie to był istny biznes. A jak jakiś handlarz miał dwa białe konie to już był ustawiony do końca życia!

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To usuwam MRL, będzie tylko plotsquared, będzie surowcowa, P2W nie będzie, czyli w sumie gitEz 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jeszcze dodam: może nie robić mapy działkowej? Po prostu dać normalną mapę i spawna, ścieżke i gracze będą zajmowali działki, będą się tworzyły osiedla, itd. albo zrobic już gotowe działki do wynajmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, LloydPL napisał:

dodaj gildie i będzie fajnie bo będzie można robić rajdy itp. 🙂

Tak! Jeszcze drób z kamienia do tego! :classic_biggrin:

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, może warto byłoby pomyśleć nad jakąś "fabułą" to jest w przypadku FB nazwaniem krainy, albo podzieleniem jej na państwa miasta tj. masz 4 głównych moderatorów miast / królów. Gracz może osiedlić się w jednym z miast, gdzie działki wyznaczane są przez administrację i dba się o estetykę terenu. Gracze mogliby realizować projekty miejskie na zasadzie przetargów, a same miasta ze sobą konkurować.

Jeśli już usilnie robić mapę surowcową, może warto by stworzyć system portów/promów gdzie można wyruszyć do różnych krain w których można zdobyć różne surowce, a jednocześnie by nie było to zbyt proste i pozwalało na rozwój (np. by tereny gdzie można znaleźć więcej danego surowca będzie więcej trudniejszych mobów).

Gotowej odpowiedzi nie da Ci raczej nikt, bo taki serwer trzeba po prostu poczuć - wtedy będziesz w stanie zlepić wszystko w całość. 

Jedyne co mogę polecić to przemyślenie sobie czy strzelasz wyłącznie na polski rynek, czy na zagranicę; w jaką grupę wiekową celujesz; i czy jesteś gotów utrzymać dany serwer z własnej kieszeni przez dłuższy czas zanim jakkolwiek zacznie się zwracać (czy to dotacjami dobrowolnymi, czy jakimś sklepikiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do rozmowy!

Możesz napisać odpowiedź teraz, a następnie się zarejestrować. Jeżeli już masz konto, zaloguj się teraz.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...