Skocz do zawartości
Damian

Co Cię irytuje w Minecraft?

Rekomendowane odpowiedzi

irtyacja.png.cf08c7581ec775768184fd82ad60acc0.png

Pewnie nie raz zdarzyło się Wam spaść z wysokiej góry, z pełnym ekwipunkiem wprost do głębokiej jaskini. Minecraft to gra survivalowa, w której nie jest trudno o taki przypadek? Ja jestem wielkim zwolennikiem budowania w naszym sześciennym świecie. Od zawsze irytowało mnie fakt spadania z prowizorycznego rusztowania zbudowanego z dirta podczas tworzenia domku. Ile to razy już się zdarzyło stracić życie budując wysoką budowlę... Choć gra - owszem, posiada tryb kreatywny, mnie zawsze fascynowało zbieranie surowców i tworzenie od podstaw ciekawych budynków. To jest nieodzowny aspekt mojej rozgrywki i dosyć irytujący!
A Was co najbardziej doprowadza do frustracji w grze? 🧐

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Irytować? Nie wiem w sumie. Ot co wszelkiego rodzaju bugi z światem i chunkami. Lepsze pytanie by było - Co Ci się nie podoba w Minecraft ;D 

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ograniczone możliwości komend, brak wbudowanego API dla modów.

Edytowane przez Katniss
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Katniss Z tymi komendami to i tak się poprawili, porównując je do tych z wcześniejszych wersji. Brak API to rzeczywiście duża wada Minecrafta i opcja, która mogłaby zdecydowanie wydłużyć "żywotność" gry. Nie jestem pewien czy implementacja takiego API jest już możliwa na takim etapie rozwoju produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W java edition nie można dać wrogim mobom uzbrojenia przez dozownik, tak jak wieśniakom.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Somka napisał:

W java edition nie można dać wrogim mobom uzbrojenia przez dozownik, tak jak wieśniakom.

W Java edition nikt nie jest tak prymitywny żeby używać dispenserów do uzbrajania mobów na mapach.

Edytowane przez Katniss
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Katniss napisał:

W Java edition nikt nie używa dispenserów do uzbrajania mobów na mapach.

Komendy to znam, pisząc to miałem na myśli serwery i tryb jednoosobowy.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Somka napisał:

Komendy to znam, pisząc to miałem na myśli serwery i tryb jednoosobowy.

Na serwery to pluginem możesz to zrobić, który wykrywa przy aktywacji dispensera czy tam gdzie jest skierowany jest mob, jeśli jest to może go ubrać.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Katniss napisał:

Na serwery to pluginem możesz to zrobić, który wykrywa przy aktywacji dispensera czy tam gdzie jest skierowany jest mob, jeśli jest to może go ubrać.

No tak, ale chciałbym zbroić moby na czyimś serwerze chociażby na easyhc. Potem tpa kogoś z topki i patrzę jak uzbrojone moby rżną dzieciaka, a tak to muszę szukać zombie z łopatą lub mieczem 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Somka napisał:

No tak, ale chciałbym zbroić moby na czyimś serwerze chociażby na easyhc. Potem tpa kogoś z topki i patrzę jak uzbrojone moby rżną dzieciaka, a tak to muszę szukać zombie z łopatą lub mieczem 😞

Powodzenia Ci życzę w zabijaniu dzieciaka w secie prot 32767 mobami w zbroi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami społeczność na niektórych serwerach.

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Katniss napisał:

Powodzenia Ci życzę w zabijaniu dzieciaka w secie prot 32767 mobami w zbroi.

Już to robiłem, dzieciak wpada do dziury z 1823446489 zombie, które przyjmują dmg, a bije go jeden zombie z bronią za ścianą. Nie próbowałem tego z silniejszymi graczami, ale myśle że gdyby nadać zombie i dzieciakowi efekt osłabienia to powinno się udać. Grałem na serwerze gdzie były normalne enchanty i max 2 koxy w eq.

Fajnie też wyglądało jak gracz wpadał do dziury z npc, którego oczywiście zabijał, a żelazne golemy biły go przez ściane ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elementy Magii i zanikający mistycyzm gry. Wszystko zaczyna być prostym nawiązaniem do obecnego świata w rejonach dziczy, a elementy typu enchanty czy alchemia zniszczyły tą grę dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mnie denerwują te nowe wersje, nie są już aż tak ładne, dziś pierwszy raz zawitałem na 1.13, na razie pluginy robię sobie na localhoscie, wszystko śmigało, ale gdy kolega miał wbić mi pomóc, to nagle nie, bo 1.13 przy uruchamianiu automatycznie włącza spigot.jar i zabiera protokół TCP, gdzie UDP jest odblokowany. Testy robiłem kilka razy.. Ale to już mniej ważne. To co mnie tak denerwuje to te nowe moby i niektóre itemy które są bezużyteczne i koszmarnie wyglądają, tak jak by wkleić gotowy obraz na txt a on i tak się rozpikseluje, no jakoś tak do mnie nie przemawia. Dźwięki też niektóre są dziwaczne :V

Denerwuje mnie też to, że EasyHC nie dość że nic nie wnoszą, to są z jeba.... p2w gdzie jakaś jeba.. pipq4 przychodzi w diamentowym eq które kupił za babciną rentę i napier... wszystkich a ty nawet mu nie uciekniesz.. A czemu?! Bo jego je.. koledzy +200 IQ też kupują sobie WAJPA i nabijają sobie ranka na tym, jakie to jest wkurzające!! I jak zaczynam grać na jakimś tam serwer pvp albo izihc, od razu jakiś typ oczywiście zbroja z niemożliwymi enchantami i cie zabija... Gdzie przez easyhc inne serwery nieco bardziej wartościowe nie mające promocji nie mają szans na rynku. Dlatego P2W jest trochę dobre, jeżeli gra tam sporo graczy, jednak jak gra mało, to ani tak ani tak nie jest good, bo z pośród 5 graczy niby kto kupi VIP? xD Skoro nie jest on P2W, cena też będzie śmieszna, no to niektórym się opłaca. Jakież to jest ździerstwo !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@blyak Według mnie, aktualizacja 1.13 to jedna z najlepszych aktualizacji do tej gry. Od teraz oceany żyją, fajnie się je eksploruje - jest po co robić te eliksiry na oddychanie pod wodą. Sam wygląd i dopracowanie szczegółów generatora podwodnego świata zasługuje na pochwałę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

He, też mam podobne podejście do tej gry co ty. Również moim ulubionym elementem rozgrywki jest tworzenie budowli z własnoręcznie zdobytych surowców. To bardziej wymagające, satysfakcjonujące, niż budowanie w trybie kreatywnym i całkowicie inne doświadczenie. Jednakże, w przeciwieństwie do ciebie, sam doprowadzałem do swojej śmierci i spadałem z rusztowań umyślnie, by odnowić zdrowie, głód lub szybciej znaleźć się w magazynie po więcej materiałów. W tym przypadku najbardziej irytująca okazuje się noc. Potwory skutecznie utrudniają pracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Hevbis napisał:

He, też mam podobne podejście do tej gry co ty. Również moim ulubionym elementem rozgrywki jest tworzenie budowli z własnoręcznie zdobytych surowców. To bardziej wymagające, satysfakcjonujące, niż budowanie w trybie kreatywnym i całkowicie inne doświadczenie. Jednakże, w przeciwieństwie do ciebie, sam doprowadzałem do swojej śmierci i spadałem z rusztowań umyślnie, by odnowić zdrowie, głód lub szybciej znaleźć się w magazynie po więcej materiałów. W tym przypadku najbardziej irytująca okazuje się noc. Potwory skutecznie utrudniają pracę.

Oooh, powtoryyy...

Ale dla mnie (podczas budowy) najgorsze są rusztowania z dirta, a konkretniej ich niszczenie. Mam nadzieję, że rusztowania z 1.14 sprawdzą się w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Grzesiek11 napisał:

Oooh, powtoryyy...

Ale dla mnie (podczas budowy) najgorsze są rusztowania z dirta, a konkretniej ich niszczenie. Mam nadzieję, że rusztowania z 1.14 sprawdzą się w praktyce.

Yep, rusztowania z ziemi to jest jakiś tam problem, szybko się je stawia, ale potem trzeba je usuwać. Rusztowania w najnowszej wersji jakoś mnie nie przekonują. Wolałbym, żeby był to zwykły blok, który po zniszczeniu jednego, niszczy całą resztę się z nim stykających.  

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi