Skocz do zawartości
XNT

Jak zrobić rangi czasowe w LuckPerms?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto wymyślił te zło zwane LuckPerms, no ale do rzeczy .... jak w tym czymś można ustawić rangę czasową i czy w ogóle jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

/luckperms user <nick> parent addtemp <ranga> <czas>

np. /luckperms user Norbit4 parent addtemp vip 1d5h

• Super 1
  • Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Norbit4 dzięki działa, a jak poprawnie powinna być tu skonfigurowana ranga domyślna?  Bo serio default na /list z prefixem "Gracz" wygląda jak amatorka ....  

Bawiłem się w configu z :

default-assignments:
  my-defaults-rule:
    if:
      has-true: <group.default>
    take:
      - group.default
    give:
      - group.gracz

No i dobra przyznaje rangę gracz na starcie, ale jak już chcę dodać vipa czasowego to zostaje prefix gracz i to jest trochę lipa

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Norbit4 Tylko z tego powodu, że default robi się jako primary, to zostają dwa parenty z czego powoduje to tyle, że mimo przyznania VIP, na list mamy "vip : [Gracz] XANT3R", więc dalej nie to czego oczekuję, bo prefix powinien zmienić się na ten ustawiony  w vip ... 482472499_Adnotacja2018-12-17201534.jpg.ef660feabd9f4819cf5276a33f0a24e3.jpg

tak dając vipa użyłem /luckperms user XANT3R parent addtemp vip 10s538674982_Adnotacja2018-12-17201855.jpg.75d726853ff68e8360bf3f76c067264d.jpg

Ale za to parent set ustawia poprawnie vipa i prefix .....

202369827_Adnotacja2018-12-17202059.jpg.9229d5929cd3938002bff6fa9f90f8e3.jpg

Niby lepszy plugin i bezpieczniejszy, ale zbyt zaawansowany .... a pexa, który według mnie jest najlepszy mi odradzano, bo backdoory może mieć po takim czasie bez aktualizacji itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lepiej w PEx'ie? Tym bardziej, że sam nazwałeś LP złem (nie dziwie się)

/pex user <nick> group add <group> * <czas_w_sek>

Edytowane przez Katniss
  • Śmieszne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze taka opcja.

Wszystkim rangom na serwerze ustawiasz odpowiednią wagę (by było wiadomo, która jest najważniejsza).

/lp group <nazwa_grupy> setweight <waga_im_wyzsza_tym_wazniejsza_ranga>

Jeśli rangi mają dziedziczyć po sobie uprawnienia to wtedy ustawiasz odpowiednie relacje:

/lp group <grupa_nadrzedna> parent add <grupa_z_ktorej_dziedziczymy_uprawnienia>

Prefiksy również ustawiamy dla danych rang.

Do samego ustawiania grup tymczasowo warto wykorzystać uprawnienia, ponieważ każda grupa w LuckPerms to tak naprawdę uprawnienie.

group.nazwa_grupy

Czyli komenda do nadania takiego uprawnienia to:

/lp user <nazwa_uzytkownika> permission settemp <uprawnienie_grupy> true <czas_trwania>

Czyli w przypadku nadania rangi vip tymczasowo, to jest na okres 7 dni użyjesz komendy:

/lp user <nazwa_uzytkownika> permission settemp group.vip true 7d

Co istotne luckperms pozwala na nadawanie czasu w następujący sposób:

• xd - liczba dni
  • x- liczba godzin
  • xm - liczba minut

Formy te można mieszać np. ustawiając rangę na czas 1h30m nadasz rangę na półtorej godziny.

Tak naprawdę LuckPerms nie jest taki trudny i straszny jak go malują, choć fakt - mnogość możliwości rozwiązania wielu problemów np. taki jak Twój - bo można użyć do tego jeszcze np. wbudowanych ścieżek przechodzenia między rangami itd. - może być przytłaczające dla kogoś kto od niedawna używa tej wtyczki 🙂

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

Edytowane przez xYundy
  • Wygryw 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...