Skocz do zawartości
Bot Wnioskowy

Craftsite Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @Spitfire dodał nowy wniosek:
Craftsite Wiki

Proponuję utworzyć wiki Craftsite, najlepiej na silniku MediaWiki, w celu zastąpienia starej, zasadniczo martwej Craftsite Wikia. Byłby to dobry sposób na zebranie informacji o forum i jego historii oraz o użytkownikach.

OTWÓRZ WNIOSEK
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może niektórzy o tym już zapomnieli, ale to forum ISTNIEJE LEDWO PONAD TYDZIEŃ.

• Polubienie 3
  • Super 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł dobry, ale musi być ekipa: administrator wiki i kilku aktywnych użytkowników, którzy zajęli by się tworzeniem treści. Ktoś chętny?

Dodatkowo przydałaby się zgoda adminów starej wiki na przeniesienie jej treści - @Rohen Tahir mógłbyś się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgłaszam się na stanowisko administratora wiki, mam rok doświadczenia w byciu administratorem wiki fCrafta.
Potwierdza to poniższy certyfikat self-signed.

cert.png.3c4ceb6196bb4590d9721d9d7ac22d6b.png

• Wygryw 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie (głos medium/old fagów craftsite kappa), wiki powinna zostać w takim stanie, w jakim jest obecnie - istnieje już spory kawałek czasu, ma swoje wady i zalety, ale na zawsze wpisała się w historię portalu. Nie widzę żadnych miażdzących argumentów, które powodują konieczność migracji wiki na maszynę forum, zwłaszcza, że to zawsze był niezależny twór a forum istnieje ~miesiąc i nie ma tu za bardzo co dodawać z "historii nowożytnej" xD. Może zamiast narzekać na tą martwą wiki, użytkownicy związani z craftsite po prostu zaczną ją uzupełniać/rozwijać? 😛

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PanCake Skoro jest i masz nawet do niej dostęp, to w czym widzą problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, XNT napisał:

@PanCake Skoro jest i masz nawet do niej dostęp, to w czym widzą problem?

nie rozumiem do kogo jest skierowane to pytanie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wyrażam zgody na przeniesienie wiki na maszynę craftsite.pl w celu utrzymania niezależności wiki od administracji obydwu forów i braku argumentów przemawiających za migracją.

Edytowane przez Rohen Tahir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, to argumenty za migracją ( @PanCake, @Rohen Tahir )

• Ładna domena wiki.craftsite.pl, czyli taka jak powinna być od początku 😉 
  • Logowanie kontem na forum bez konieczności tworzenia dodatkowego konta w famdomie i ew. inne integracje.
  • Oraz przede wszystkim:
    • Wprowadzamy przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji, obecnie nie wiadomo kto jest w ekipie ani jak się tam dostał.
    • Zyskujemy pełną kontrolę nad wiki, instalujemy dodatki jakie chcemy i pozbywamy się reklam rozmieszczonych na całej stronie.
Godzinę temu, Rohen Tahir napisał:

Nie wyrażam zgody na przeniesienie wiki na maszynę craftsite.pl w celu utrzymania niezależności wiki od administracji obydwu forów i braku argumentów przemawiających za migracją.

Tak naprawdę, jak zauważył użytkownik @Spitfire zgoda nie jest potrzebna, ponieważ cała dotychczasowa treść wiki udostępniana była na domyślnej licencji CC-BY-SA. Mam jednak nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Libter napisał:

Dobra, to argumenty za migracją ( @PanCake, @Rohen Tahir )

• Ładna domena wiki.craftsite.pl, czyli taka jak powinna być od początku 😉 
  • Logowanie kontem na forum bez konieczności tworzenia dodatkowego konta w famdomie i ew. inne integracje.
  • Oraz przede wszystkim:
    • Wprowadzamy przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji, obecnie nie wiadomo kto jest w ekipie ani jak się tam dostał.
    • Zyskujemy pełną kontrolę nad wiki, instalujemy dodatki jakie chcemy i pozbywamy się reklam rozmieszczonych na całej stronie.

Tak naprawdę, jak zauważył użytkownik @Spitfire zgoda nie jest potrzebna, ponieważ cała dotychczasowa treść wiki udostępniana była na domyślnej licencji CC-BY-SA. Mam jednak nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia 🙂

• poważny argument XD Dlatego wiki nie było na domene craftsite, aby nie była do ruszenia przez administrację cs, która niekoniecznie może chcieć, aby cała historia portalu została tam umieszczona 😉
  • jedyny argument mający znaczenie właściwie, reszta to jakieś biadolenie - przydatny ficzer, ale nie jest aż tak niezbędny 🤔
  • Jak wiadomo, stanowisko administratora lokalnej wiki jest bardzo poważnym stanowiskiem, i ma to ogromny wpływ na życie na całej stronie. Nie ma demokracji na craftsitewiki, administratorem została chętna osoba, z którą się można dogadać (ale na pewno nie w ten sposób, w jaki zrobiliście to wy xD)
Cytat

>XDD

Patrz: podpunkt pierwszy "wywodu".

---

Wisienka na torcie, to po co właściwie ta dyskusja? Sprawa jest przesądzona, i zdanie społeczności niekoniecznie ma znaczenie - reprezentantem takowej jest właściwie Rohen, a mimo to "zrobimy jak chcemy ale możemy się dogadać i wziąć treść wiki, albo się nie dogadać i tak wziąć treść wiki więc w sumie ustąp" 😛

I tak wiadomo jak zrobicie, peace

TCPA.gif

Edytowane przez PanCake
poważny gif na miarę poważnej dyskusji
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PanCake czyli w skrócie walka o "niezależność" wiki z kompletnym ignorowaniem kwestii jej jakości - moje argumenty w tej kwestii skreśliłeś z góry jako "biadolenie". 

I z całym szacunkiem, ale dlaczego Rohen miałby być reprezentantem społeczności? Niewiele się udziela, rangę dostał od fandomu po złożeniu jakiegoś wniosku i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już istnieje jedno wiki to niech sobie istnieje, według mnie nie ma potrzeby zakładania nowego. Tak jak @PanCake dobrze to ujął, forum istnieje jeszcze miesiąc i nie rozumiem co tam miałoby być zamieszczane. Niech forum skupi się na uzupełnianiu merytorycznej treści dotyczącej samej gry, która pozwoli się lepiej pozycjonować w Google, aniżeli zajmuje się takimi niepotrzebnymi projektami 🧐

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Libter napisał:

@PanCake czyli w skrócie walka o "niezależność" wiki z kompletnym ignorowaniem kwestii jej jakości - moje argumenty w tej kwestii skreśliłeś z góry jako "biadolenie". 

I z całym szacunkiem, ale dlaczego Rohen miałby być reprezentantem społeczności? Niewiele się udziela, rangę dostał od fandomu po złożeniu jakiegoś wniosku i tyle. 

Ponieważ w tym momencie ma jedyną władzę na wiki, co jasno wskazuje, że powinno się jego głos stawiać w pierwszym rzędzie. Idąc tą logiką, czemu Spitfire miałby zarządzać wiki? Większość osób, które ją stworzyły już dawno się nie udziela, na forum dominuje niestety społeczność niekoniecznie zaznajomiona z historią portalu (co nie stawia ich w gorszym świetle, po prostu to trochę niemiarodajne - wiadomo, że sporo tutaj jest osób niekoniecznie obiektywnie patrzących na sprawy forum). Co do jakości - nie jest źle, jakość artykułów można naprawić korektą, a i jakieś ficzery też by się znalazły na obecny system więc why not. Twoje argumenty nie mają żadnej wartości (no chyba, że "ładną domenę" uznajesz za argument łamiący chęć niezależności, to pozdrawiam), w twoim wywodzie widzę po prostu chęć jakiegoś dziewnego "zagarnięcia" wszystkiego do jednego worka, kompletnie ignorując zdanie społeczności - (Czemu? Nie wiem, wiki to nie jest aż tak poważna rzecz xD) którzy, jak sam stwierdziłeś, na nowym craftsite będą mieli głos 😛 No i trochę hipokryzja, bo pomimo wytknięcia mi zlekceważenia twojej argumentacji, na moje riposty nie udzieliłeś odpowiedzi 😛

• Polubienie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, PanCake napisał:

Twoje argumenty nie mają żadnej wartości (no chyba, że "ładną domenę" uznajesz za argument łamiący chęć niezależności, to pozdrawiam)

No ale zachowajmy jakiś poziom, bo drugi raz udowadniasz tylko całemu forum że nie czytasz postów na które odpowiadasz.

Więc ponawiam - przede wszystkim:

Jak strona główna wiki zawalona reklamami ze wszystkich stron, kiepskie rozwiązania techniczne i niejasny dobór ekipy stanowią dla ciebie argumenty bez żadnej wartości to już twoja sprawa.

5 minut temu, PanCake napisał:

w twoim wywodzie widzę po prostu chęć jakiegoś dziewnego "zagarnięcia" wszystkiego do jednego worka, kompletnie ignorując zdanie społeczności - (Czemu? Nie wiem, wiki to nie jest aż tak poważna rzecz xD) którzy, jak sam stwierdziłeś, na nowym craftsite będą mieli głos 😛 

Nie wiem kto tu ignoruje zdanie społeczności skoro zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za utworzeniem wiki i tylko dlatego teraz tutaj rozmawiamy. Co do zagarnięcia - no cóż, lepiej u siebie niż nie wiadomo gdzie ;]

7 minut temu, PanCake napisał:

No i trochę hipokryzja, bo pomimo wytknięcia mi zlekceważenia twojej argumentacji, na moje riposty nie udzieliłeś odpowiedzi 😛

Odpowiadanie na każdą z "ripost" użytkownika, który ignoruje to co piszę jest stratą czasu. Ale przemyślę temat i może niedługo udzielę dodatkowych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Libter napisał:

No ale zachowajmy jakiś poziom, bo drugi raz udowadniasz tylko całemu forum że nie czytasz postów na które odpowiadasz.

Więc ponawiam - przede wszystkim:

Jak strona główna wiki zawalona reklamami ze wszystkich stron, kiepskie rozwiązania techniczne i niejasny dobór ekipy stanowią dla ciebie argumenty bez żadnej wartości to już twoja sprawa.

Nie wiem kto tu ignoruje zdanie społeczności skoro zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za utworzeniem wiki i tylko dlatego teraz tutaj rozmawiamy. Co do zagarnięcia - no cóż, lepiej u siebie niż nie wiadomo gdzie ;]

Odpowiadanie na każdą z "ripost" użytkownika, który ignoruje to co piszę jest stratą czasu. Ale przemyślę temat i może niedługo udzielę dodatkowych odpowiedzi.

Od końca:

No dziękuję za łaskawe zobaczenie głosu sprzeciwu, impełatorze :kappa:

Tak jak wyżej - grupa niekoniecznie miarodajna, po prostu nie mieli aż tak dużego kontaktu z forum, niestety dominuje społeczność skript/innych libterowych projektów.

Tak jak wspomniałem - nie stanowią one żadnej znaczącej siły, która mogłaby konkurować z niezależnością wiki 🙂 Jestem niemal pewien, że jeśli zamiast przenosić wszystko (i to z ignorancją, bo kończenie jakiejś prośby o dyskusje stwierdzeniem, parafrazując "w sumie możecie podyskutować, no ale i tak możemy to skopiować na legalu więc nie ma senu" jest kpiną xD) doszlibyście do porozumienia 😛 Załatwiłoby to sprawę wyborów, mielibyście swojego "człowieka" tam, jednocześnie zostawiając niezależność wiki 🙂 Jak tam się dostał? Zapewne się zgłosił, to stanowisko jest analogiczne do redaktora na pewnym portalu o mc - dużo robisz, brak profitów - chętnych brak.

"No ale zachowajmy jakiś poziom, bo drugi raz udowadniasz tylko całemu forum że nie czytasz postów na które odpowiadasz."

Poważna próba dyskredytacji głosu sprzeciwu, widzę dyskusję na poziomie z obu stron (w końcu obaj poważnie podchodzimy do sprawy, ja rzucając dość logiczne argumenty z odrobiną ironii, bo ta dyskusja to strata czasu - i tak zrobisz po swojemu, ty upierając się przy przejmowaniu władzy nad wszystkim związanym z cs xD), rozumiem, że jesteś przyzwyczajony do przyjmowania z pocałowaniem ręki wszelkich twoich pomysłów, ale bez przesady 😛

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, PanCake napisał:

Od końca:

No dziękuję za łaskawe zobaczenie głosu sprzeciwu, impełatorze :kappa:

Ależ proszę kappa.

13 minut temu, PanCake napisał:

rozumiem, że jesteś przyzwyczajony do przyjmowania z pocałowaniem ręki wszelkich twoich pomysłów, ale bez przesady 😛

Ale takie przytyki możesz sobie darować, bo ani możliwość skopiowania treści bez pytania ani nawet forumowe wiki to nie są moje pomysły i nawet nie ja będę nim docelowo zarządzać. Po prostu w temacie reprezentuję interes forum, który jest także moim interesem jako że mimo wszystko jestem właścicielem 😛

15 minut temu, PanCake napisał:

Tak jak wyżej - grupa niekoniecznie miarodajna, po prostu nie mieli aż tak dużego kontaktu z forum, niestety dominuje społeczność skript/innych libterowych projektów.

A ja myślałem że społeczność byłego craftsite i to stamtąd pojawił się pomysł na wiki 🤔 Chociaż craftsite jest teraz projektem Libterowym, więc się zgadza.

16 minut temu, PanCake napisał:

Tak jak wspomniałem - nie stanowią one żadnej znaczącej siły, która mogłaby konkurować z niezależnością wiki 🙂 Jestem niemal pewien, że jeśli zamiast przenosić wszystko (i to z ignorancją, bo kończenie jakiejś prośby o dyskusje stwierdzeniem, parafrazując "w sumie możecie podyskutować, no ale i tak możemy to skopiować na legalu więc nie ma senu" jest kpiną xD) doszlibyście do porozumienia 😛 Załatwiłoby to sprawę wyborów, mielibyście swojego "człowieka" tam, jednocześnie zostawiając niezależność wiki 🙂

Możliwe. Ale Rohen jest dosyć nietypową osobą i może być ciężko się dogadać o ile w ogóle dojdzie do rozmowy, samą współpracę serwisów bez wojny o lokalizację wiki proponowałem już dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To forum jest żywym dowodem na to, że craftsite/portal sobie zdechnie, nie ważne pod czyją ręką, nieważne jak będzie się nazywać. A wy do tego chcecie jeszcze pisać wiki xD

Edytowane przez zeber
  • Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Libter napisał:

Ależ proszę kappa.

Ale takie przytyki możesz sobie darować, bo ani możliwość skopiowania treści bez pytania ani nawet forumowe wiki to nie są moje pomysły i nawet nie ja będę nim docelowo zarządzać. Po prostu w temacie reprezentuję interes forum, który jest także moim interesem jako że mimo wszystko jestem właścicielem 😛

A ja myślałem że społeczność byłego craftsite i to stamtąd pojawił się pomysł na wiki 🤔 Chociaż craftsite jest teraz projektem Libterowym, więc się zgadza.

Możliwe. Ale Rohen jest dosyć nietypową osobą i może być ciężko się dogadać o ile w ogóle dojdzie do rozmowy, samą współpracę serwisów bez wojny o lokalizację wiki proponowałem już dawno temu.

Czemu tak właściwie mogę sobie darować ten jakże potężny przytyk? W sumie to jak najbardziej prawda i tyle, jeśli możesz bez jakiejkowliek podstawy zarzucać mi że nie czytam twoich odpowiedzi, to ja mam prawo odpowiedzieć analogicznym zabiegiem mającym na celu dyskredytację drugiej strony "konfliktu" (który nomen omen jest już przesądzony, wiadomo) 😛 Nie widzę żadnego interesu forum, oprócz potęgi płynącej z lokalizacji na domenie - możecie dać zakładkę linkującą do wiki, jestem pewien że nie będzie to najpopularniejszy element forum, więc na ogromne profity z reklam bym nie liczył. Wniosek został złożony przez Spitfire, który jednak nie ma aż tak wiele wspólnego ze społecznością więc nie rozumiem skąd to zdziwienie - sam pisałeś ten panel z wnioskami, tam na górze masz autora, takie pogrubione 🙂

Myślę, że konstruktywną dyskusję warto zacząć od szanowania drugiej strony - z góry już mówisz że jego głos nie ma żadnego wpływu, więc jak ma z tobą rozmawiać? 🙂 Jeśli te prośby były podobne do tej BARDZO profesjonalnej próby rozmowy wyżej, to się nie dziwie. Zachecam do dyskusji, prosze nie zamykac watku, odpowiem niekoniecznie po chwili, ale z pewnoscia sie odniose do twojej odpowiedzi.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Osobiście uważam, że brakuje tu miłości i to ona będzie stanowić klucz do rozwiązania sporu.

@edit

Mogę wyjść jako pierwszy z inicjatywą szerzenia miłości.

Kocham was moim towarzysze bez względu na to jak bardzo dzbanujecie

gallery_59070_458_23129.png

Edytowane przez Ersanek
  • Polubienie 2
  • Super 3
  • Wygryw 1
  • Dziwne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, PanCake napisał:

jeśli możesz bez jakiejkowliek podstawy zarzucać mi że nie czytam twoich odpowiedzi, to ja mam prawo odpowiedzieć analogicznym zabiegiem mającym na celu dyskredytację drugiej strony "konfliktu" (który nomen omen jest już przesądzony, wiadomo) 😛

Bez jakiejkolwiek podstawy? W dwóch postach skreśliłeś w niezbyt uprzejmy sposób większość argumentów które na początku przedstawiłem. Tak naprawdę powinienem już w tamtej chwili zakończyć dyskusję, bo takie podejście do niczego konstruktywnego nie prowadzi, ale niestety tego nie zrobiłem więc niniejszym robię to teraz - co miałem napisać napisałem i jest to koniec postów z mojej strony. 

• Smutne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

omegalul, pomysł wisiał od połowy grudnia, niemal natychmiastowo propozycja zebrała głosy za, a teraz nagle jak przyszło do wprowadzania, pojawia się sprzeciw. przez pewien czas wiki było na samej górze listy wniosków i jakoś nikt się tym nie interesował. trzeba było głosować i wypowiadać się wcześniej, z czym nie było żadnego problemu, bo poparcie dla wniosku istniało praktycznie od samego początku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad.1: Reklamy na Wikia.com - Skript.pl ma też reklamy i to w większej ilości. Zresztą z czego będzie utrzymywać się CraftSite.pl po roku albo dwóch? Bez reklam a na zwykłych dotacjach zdechniecie i taka jest prawda.

Ad.2 Niezależność lepsza jest jak Wikia jest poza domeną. Dlaczego? Weźmy pod uwagę, że będzie tu jakiś przewrót na wzór komuny z CP, czy administracja doprowadzi do tego by to upublicznić?

Ad.3 : "Wprowadzamy przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji, obecnie nie wiadomo kto jest w ekipie ani jak się tam dostał." - A jakiż problem zrobić takie zasady rekrutacji do CraftSite Wiki na Wikia?

Ad.4 : "Zyskujemy pełną kontrolę nad wiki, instalujemy dodatki jakie chcemy i pozbywamy się reklam rozmieszczonych na całej stronie." Ale tu też by była wystarczająca kontrola, po co jakieś ficzerki? Bez reklam jak już wyjaśniłem w Ad.1 te forum nie będzie stać długo.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi