Skocz do zawartości
Bot Wnioskowy

Craftsite Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie @Libter nie chciałeś robić osobnego serwisu na bloga, bo "trzeba się skupić na forum", a teraz chcesz robić Wiki czyli osobny serwis, imo dziwne.

2 godziny temu, Libter napisał:

Wprowadzamy przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji

https://craftsite.pl/forum/21-rekrutacja/

6 godzin temu, Libter napisał:

obecnie nie wiadomo kto jest w ekipie ani jak się tam dostał.

https://craftsite.pl/ekipa

I

https://craftsite.pl/temat/2-lista-zmian/

2 godziny temu, Libter napisał:

instalujemy dodatki jakie chcemy

Zbędne ficzery? :kappa:

6 godzin temu, Libter napisał:

pozbywamy się reklam rozmieszczonych na całej stronie.

A reklamy na sk mają się bardzo dobrze!

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No sorry, ale to jest samozaoranie. Skąd się wzięła obecna ekipa? Czemu wywalono poprzedników? Nic tu nie jest jasne i przejrzyste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji - bądź z skript.pl xD

No wybacz, ale tak to właśnie wygląda. Z twojej perspektywy jedynie osoby z tamtego środowiska są godne zaufania, a z Craftsite praktycznie obce. To zrozumiałe, ale w takim wypadku nie dziw się, że taki jest tego odbiór /shrug

Ja natomiast kompletnie nie rozumiem na co wam ta wiki. Przecież jesteśmy niewielką społecznością i nie ma sensu nic takiego tworzyć, bo o czym tam będziecie pisać? "Czilto zły, bana dał. Rewolucja."

• Polubienie 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Libter napisał:

Możliwe. Ale Rohen jest dosyć nietypową osobą i może być ciężko się dogadać o ile w ogóle dojdzie do rozmowy, samą współpracę serwisów bez wojny o lokalizację wiki proponowałem już dawno temu.

Jak tak to proszę, oto kilka bardzo aktualnych informacji o naszym wielkim przywódcy Lipturze zapamiętanych z czasów ankapa:

Edit: Zepsułem przez przypadek spoilery, więc post nie wygląda do końca tak jak powinien.

• Niekompetentnie dobiera i zarządza administracją, jak i tworzy słabe w kwestii obowiązków admonistracji regulaminy (patrz: ignorowanie ogromnej ilości banów rozdawanych przez administratorkę Dorsz za niespecyfikowaną obrazę admona, zezwolenie na nadużywanie przywilejów admina na własny użytek)
  • Ma dokładnie WIEK_LIPTURA_PODCZAS_ZAKŁADANIA_ANCAP_PL (dane ocenzurowano - RODO) lat, te dane wcale nie uległy zmianie
  • Jest idealistą
  • Ma talent do ściągania dziwnych osób do swoich inicjatyw
  • Promuje osoby próbujące wykorzystać do zarobku plagiat (Adam)
  • Toleruje spamujących autystów (Rohen Tahir)
  • Szkodzi naszemu pięknemu krajowi promując obcą walutę i tolerując wysoce niebezpiecznych neonazistuf

[/spoiler]

Jest tego trochę, ale wybrałem rzeczy, które mają najmniejszą szansę uzyskać własne odpowiedzi, gdyż całość tego bloku nie jest ostatecznie ważna dla tego tematu, gdyż służy to tylko ilustracji faktu, że twoje informacje nie są aktualne.

Obecnie mam około dwuletnie doświadczenie w admnistrowaniu nieoficjalnej wikii serwera 2b2t, zajmując się sprawami konfiguracji wiki, karania wandalizmu i podstawowego naprawiania stron.

Argumenty za niezależnością

Wikie nie powinny być zarządzane bez udziału platformy która nie jest częścią samej społeczności aby spory na najwyższym szczeblu mogły być w miarę bezstronnie mediowane.

Wikie idealnie powinny posiadać więcej niż jedną osobę posiadającą najwyższą rangę aby zapobiec najzwyczajnieszemu zniknięciu całej trześci na życzenie jednej osoby.

W kwestii reklam: jeżeli przeszkadzają, mogę migrować wikię do miraheze, nad czym i tak się zastanawiałem ze względu na lepszy support i administrowanie już jednej wiki na tym hoście.

5991.jpg.5be77bcbd0c4a721feadc5466b521aeb.jpg

Edytowane przez Rohen Tahir
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Hevbis napisał:

Przejrzyste zasady wyboru administracji i moderacji - bądź z skript.pl xD

No wybacz, ale tak to właśnie wygląda. Z twojej perspektywy jedynie osoby z tamtego środowiska są godne zaufania, a z Craftsite praktycznie obce. To zrozumiałe, ale w takim wypadku nie dziw się, że taki jest tego odbiór /shrug

Zgłosiłeś się? Chciałem osoby z craftsite, zachęcałem na discordzie - zero odzewu. A teraz przychodzisz narzekać. Wstydź się! Co miałem zrobić, wylosować kogoś z was i kazać mu adminować na siłę? 

I jeszcze co do reklam @XNT / @Ewald: Skript nie ma nic do tego, inne forum i prowadzone w inny sposób. Nawet jak tutaj będą reklamy to nie na wiki i nie na całym tle strony nie wspominając o fakcie, że będą one utrzymywały forum, a nie zupełnie niepowiązany z użytkownikami serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Libter napisał:

Zgłosiłeś się? Chciałem osoby z craftsite, zachęcałem na discordzie - zero odzewu. A teraz przychodzisz narzekać. Wstydź się! Co miałem zrobić, wylosować kogoś z was i kazać mu adminować na siłę?

Pierwotnie zgłaszało się mnóstwo osób, również z Craftsite. Mogę tylko snuć domysły, że konkurowanie z moderatorami, ex-moderatorami czy ki h0i jeszcze kim, ze scripta, kiedy wzór podania jasno powołuje się na doświadczenie z silnikiem, może nie wpłynąć pozytywnie na ilość zgłoszeń od użytkowników Craftportalu (tzn. "mniejsze zło"), którzy w większości nawet nigdy nie widzieli panelu moderatorskiego na oczy. 

Możemy ponownie przeprowadzić głosowanie, trochę osób nam przybyło. Chętnie wytypuję kilku masnych j-modów ;3

Cytat
  • Dialog - wolimy rozmawiać niż banować za każdy cień sprzeciwu i doceniamy konstruktywną krytykę.
  • Łagodność - staramy się prowadzić łagodne działania moderacyjne i edukować zamiast karać.

Przejmowanie zawartości innej witryny siłą, mimo zdecydowanego, negatywnego odzewu ze strony jej zarządcy i użytkowników forum raczej średnio wpasowuje się w definicję słów "dialog" i "łagodność". Społeczność zadecydowała, odpuść.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Hevbis napisał:

Pierwotnie zgłaszało się mnóstwo osób, również z Craftsite. Mogę tylko snuć domysły, że konkurowanie z moderatorami, ex-moderatorami czy ki h0i jeszcze kim, ze scripta, kiedy wzór podania jasno powołuje się na doświadczenie z silnikiem, może nie wpłynąć pozytywnie na ilość zgłoszeń od użytkowników Craftportalu (tzn. "mniejsze zło"), którzy w większości nawet nigdy nie widzieli panelu moderatorskiego na oczy. 

Wzór podania jasno wskazuje na podanie swoich umiejętności i "doświadczenie z silnikiem IPS" jest tylko przykładem - ani to wymagane ani nawet niepotrzebne na wszystkich stanowiskach (jak chociażby community manager czy redaktor). Faktycznie zabrakło "np.", ale drugą pozycją jest programowanie a chyba nie podejrzewałbyś żebym bezwzględnie tego wymagał na wszystkie stanowiska...

Moje przypuszczenia są takie, że po prostu póki trwała wyborcza drama to każdy się pchał, a do konkretnej roboty chętnych jest już znacznie mniej 😛

Możemy ponownie przeprowadzić głosowanie, trochę osób nam przybyło. Chętnie wytypuję kilku masnych j-modów ;3

Chętnie, tylko że moderacja przy aktualnej liczbie treści tworzonych przez użytkowników byłaby kulą u nogi :v Wystarczy, że prawie każdy admin chce moderować.

Społeczność zadecydowała, odpuść.

Jak na razie to jakiś ułamek społeczności, bo we wniosku dalej jest ponad 75% (10/13) głosów za. Co nie zmienia faktu, że temat jest już odpuszczony - pisałem o tym na Discordzie. Szkoda tylko, że kiedy propozycja wisi przez miesiąc z dużą ilością pozytywnych głosów nikt się nie interesuje ani nawet nie piśnie słowa sprzeciwu, a kiedy ma się rozpocząć realizacja parę osób zaczyna dramę z zamiarem nagłego ubicia pomysłu.

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Libter napisał:

Jak na razie to jakiś ułamek społeczności, bo we wniosku dalej jest ponad 75% (10/13) głosów za. Co nie zmienia faktu, że temat jest już odpuszczony - pisałem o tym na Discordzie. Szkoda tylko, że kiedy propozycja wisi przez miesiąc z dużą ilością pozytywnych głosów nikt się nie interesuje ani nawet nie piśnie słowa sprzeciwu, a kiedy ma się rozpocząć realizacja parę osób zaczyna dramę z zamiarem nagłego ubicia pomysłu.

Bo pomysł był przez miesiąc zakopany bez dyskusji?

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.01.2019 o 22:01, Rohen Tahir napisał:

Bo pomysł był przez miesiąc zakopany bez dyskusji?

rDdgZTZ.jpg

Wniosek był na liście na wnioski.craftsite.pl (przez długi czas na samej górze listy, przypominam) i na forum, pisanie w temacie przecież nie było zablokowane.
Trzeba było dyskutować 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Problemem jest to, że chcąc wyszukać jakiś wniosek z  tego działu widzi się jedynie ład i nie porządek, co mi po tym, że tematy zamknięte skoro dalej są w dziale wnioski i przekopanie się do wniosków otwartych, zablokowanych czy bez aktywności jest bardzo ciężkie. Większość wniosków leży tutaj od miesiąca, bo nikt ich nie widzi, albo nie chce się ich szukać, albo nie wchodzi ten ktoś na osobną witrynę i tu powinny zajść poważne zmiany w organizacji tego działu na forum, ale wniosek o to już jest i jakże .... zniknął w czarnej dziurze zwanej dział wnioski :v

Edytowane przez XNT
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi