Skocz do zawartości
XNT

Hytale - Gra przypominająca Minecrafta od twórców Hypixela

Rekomendowane odpowiedzi

Twórcy Hypixela wrzucili niedawno do sieci dość ciekawy trailer zupełnie nowej gry. Wygląda to niczym Minecraft, ale jest ulepszone pod względem grafiki oraz potworów i bossów. Sam pomysł przypomina CubeWorld, które miało być godnym przeciwnikiem Minecrafta, a padło szybciej niż ruszyło 😞  Oby z Hytale było lepiej i gra się przyjęła, bo ma dość duży potencjał. Jest to póki co niestety tylko zapowiedź gry, ale możecie zgłosić swoje zainteresowanie nią na https://hytale.com/

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tekstury są po prostu piękne. ❤️

Nie mogę się doczekać! 😄

• Wygryw 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

❤️
A jakie RP musi być w tym dobre.

Edytowane przez fullfun
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to imponująco. Ciekawe jak zostanie rozwiązany tryb multiplayer i na jaki model płatności zdecydują się twórcy. Mam nadzieję, że będzie to gra płatna, a walutę na dodatkowe przedmioty będzie można zdobywać po prostu grając, ew. model jak w Minecrafcie - płatna gra, tryb survival oraz serwery tworzone przez graczy. Zapowiada się mega ciekawie 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem tego bardzo ciekawy. Myślałem, że to będzie coś "znowu jakaś podróba mc" ale jednak, jest to nawet nawet dobre, ale nie spodziewajmy się tego, jako darmowa gra - pewnie będzie kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam jestem za tym, aby gra była płatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogliby zrobić w sumie Free to Play 😛 Metin2 na takim modelu gry dawał radę i do dzisiaj istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry!
Nie mogę doczekać się startu gry 🙂 i pierwszych wersji cheatów do niej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to wyjdzie i będzie dobre to Panowie Administratorzy mają fajny materiał na nowe działy na CraftSite.pl 😄 
@XNT Wolałbym zapłacić i potem cieszyć się w pełni grą tak jak było to w Minecrafcie. Te 80-120zł byłoby akceptowalne, powyżej musiałbym się zastanowić bo podchodziłoby to już pod ceny dobrych gier AAA. Zwiastun ma już ponad 2mln wyświetleń, hype jest bardzo duży jak widać. Ciekawi mnie jakie będzie stanowisko studia Mojang i czy nie będą im robić pod górkę w kwestii ich serwera Minecraft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Damian napisał:

Jak to wyjdzie i będzie dobre to Panowie Administratorzy mają fajny materiał na nowe działy na CraftSite.pl 😄 
@XNT Wolałbym zapłacić i potem cieszyć się w pełni grą tak jak było to w Minecrafcie. Te 80-120zł byłoby akceptowalne, powyżej musiałbym się zastanowić bo podchodziłoby to już pod ceny dobrych gier AAA. Zwiastun ma już ponad 2mln wyświetleń, hype jest bardzo duży jak widać. Ciekawi mnie jakie będzie stanowisko studia Mojang i czy nie będą im robić pod górkę w kwestii ich serwera Minecraft.

Wydaje mi się, że z obecną sytuacją i tym, jak świetnie zapowiada sie Hytale oraz jak szybko i dobrze zostało odebrane, będą mogli sobie pozwolić na zupełne porzucenie Hypixela...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fullfun To znaczy niby są utwierdzeni w przekonaniu, że za tworzenie serwera i osobnej gry są odpowiedzialne osobne studia i rozwój oryginalnego Hypixela nie zostanie przerwany. Nie mniej jednak, też jestem tego zdania, że jak się okaże, że Hytale to kura znosząca złote jaja to porzucą Hypixela. 

Edytowane przez Damian
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Damian napisał:

@fullfun To znaczy niby są utwierdzeni w przekonaniu, że za tworzenie serwera i osobnej gry są odpowiedzialne osobne studia i rozwój oryginalnego Hypixela nie zostanie przerwany. Nie mniej jednak, też jestem tego zdania, że jak się okaże, że Hytale to kura znosząca złote jaja to porzucą Hypixela. 

Jednak pomysł stworzenia własnej gry, opartej właśnie o minecrafta, nie wziął się znikąd.

Swoja drogą. Mam nadzieję, ze będzie to świetny symulator do RolePlay'u - czyli czegoś, czego zdecydowanie brakuje mi w minecrafcie (no i oczywiście cieżko o innego sandboxa, jakim jest minecraft, który pozwalałby na swobodne RP(GTA i sesje to nie jest to samo :P)

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Damian napisał:

Wygląda to imponująco. Ciekawe jak zostanie rozwiązany tryb multiplayer i na jaki model płatności zdecydują się twórcy. Mam nadzieję, że będzie to gra płatna, a walutę na dodatkowe przedmioty będzie można zdobywać po prostu grając, ew. model jak w Minecrafcie - płatna gra, tryb survival oraz serwery tworzone przez graczy. Zapowiada się mega ciekawie 😄

Wygląda na to, że po prostu chcą przenieść swoje minecraftowe gry na samodzielny silnik. To dość rozsądny ruch. Ominą tym samym ograniczenia nakładane przez Mojang i samego Minecrafta. Mają spore community, które z pewnością przesiądzie się na ich nowy projekt - to może wypalić. Sam chciałbym, aby była to gra płatna, ale patrząc na sprawdzony model płatności Hypixela, raczej będzie to f2p (co nie skreśla jej z automatu w moich oczach i w waszych też nie powinno).

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

logo.png

To ja dorzucam od siebie jeszcze tłumaczenie tekstów ze strony głównej, jakby kogoś interesowało.

Wyrusz w podróż przygodową i kreatywną! Hytale łączy cechy produkcji sandbox z głębią gry RPG, zanurz się w proceduralnie generowanym świecie, w którym wieże i głębokie lochy oferująbogate nagrody. Zaprojektowany z myślą o kreatywnych graczach, silnik Hytale obsługuje wszystko, od budowania zamku przez pisanie skryptów i dowolne dostosowanie świata za pomocą łatwych w użyciu i potężnych narzędzi.

Przygoda

Przemierzając każdy wygenerowany krajobraz, będziesz dzielić historię świata poprzez scenki zręcznościowo-przygodowe. Możesz napotkać wieżę maga wypełnioną potworami, zejść do podziemnej pieczary lub wziąć na siebie kolosalnego bossa. Przy wielu różnych scenariuszach dostępnych na starcie żadne dwie przygody nie będą takie same.

Hytale obsługuje wiele różnych stylów gry. Niezależnie od tego, czy myślisz o sobie jako o osadniku, poszukiwaczu przygód, czy rzemieślniku, będziesz miał dużo do zrobienia, gdy będziesz podążać przez historię. Co najważniejsze, tryb przygodowy można grać w trybie kooperacji: zebrać grupę przyjaciół i połączyć swoje umiejętności, aby wspólnie pozostawić ślad w świecie.

W świecie Hytale żyją stwory duże i małe, od drapieżników po potężne potwory. Każda strefa ma swoją unikalną przyrodę, a niebezpieczne stworzenia strzegą najpotężniejszych przedmiotów w grze.

5c11640fa8abd90012df93e5_hytale_inventory.jpg

Przeżyj chwile magii i spektaklu w locie: rwące rzeki wyrzeźbią tunele przez góry, spadając do starożytnych jaskiń oraz bulgoczące gorące źródła rojące się od niebezpieczeństw natury.

Mini-gry i zabawa przez internet!

Od ponad pięciu lat tworzymy najpopularniejsze gry. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem serwerów Hypixel, Hytale jest najlepszym możliwym nowym doświadczeniem zarówno dla graczy, jak i twórców.

• Stworzyliśmy Hytale z nowoczesnym systemem anty-cheatowym co oznacza grę dla wielu graczy sprawiedliwszą i przyjemniejszą.
  • Potężne narzędzia dające twórcom minigry więcej swobody niż kiedykolwiek.
  • Pełna kontrola nad położeniem kamery, zasobami gier i podstawową mechaniką.
  • Nasz własny niestandardowy silnik gry zaprojektowany pod kątem najwyższej wydajności na szerokiej gamie komputerów.

Wprowadź młodszych graczy do gry dzięki kompleksowemu zestawowi opcjonalnych narzędzi, które pozwalają rodzicom kontrolować dostęp do gry online i niestandardowych treści.

Swobodne dostosowywanie postaci pozwala ubierać się tak, jak lubisz, od nowoczesnego stylu po chropowaty ekwipunek. Wyraź siebie dzięki tysiącom przedmiotów!

minigames--4-model.png

• Będzie wiele różnych oficjalnych serwerów Hytale.
  • Gracze mogą również tworzyć własne serwery społecznościowe!
  • Nasz adres serwera może być udostępniony i dostępny dla wszystkich. 

5c11640fa8abd90012df93e2_character_creation.jpg

Nowoczesne narzędzia do modyfikacji świata gry!

Hytale zawiera kompleksową kolekcję narzędzi, które zapewniają graczom większą kreatywność niż kiedykolwiek, od tworzenia modeli i animacji po tworzenie filmów, skryptów w grze i - oczywiście - budowanie klockami.

Oferujemy cały zestaw opcji specjalnie dla producentów animacji z gier. Twórz, zapisuj i ładuj sceny za pomocą wszystkich modeli znajdującyh się w Hytale. Twórz niestandardowe animacje i dodawaj dodatki do swoich postaci. Kontroluj klatki kluczowe za pomocą splajnów 3D - i nie tylko!

Dostarczamy wszystkie te same narzędzia, które stworzyliśmy, aby stworzyć grę: więc jeśli coś widzisz, możesz to edytować!

tools--4-screenshot.png

Hytale jest dostarczany wraz z Hytale Model Maker, spektakularnym zestawem opartym na przeglądarce narzędzi do modelowania 3D, teksturowania i animacji. Współpracuj z innymi w czasie rzeczywistym, dostosowuj postacie i przedmioty oraz importuj swoje prace bezpośrednio do Hytale!

Pisz i uruchamiaj własne skrypty w grze i obserwuj, jak świat wokół Ciebie zmienia się! Od graczy po twórców, każdy czerpie korzyści z większej swobody, jaką zapewniamy.

Hytale to kulminacja wszystkiego, co kochamy w grach, i czego nie byliśmy w stanie zrobić przez lata.
Nie możemy się doczekać, aby wyruszyć w tę podróż razem z tobą.

7.jpg

9.jpg

24.jpg

• Super 2
  • Wygryw 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj mamy budżet bardzo dobrego studia i ekipę, która zna się na rzeczy. Niewypalenie tego projektu to byłby za duży strzał w stopę, jest za duży hype aktualnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Damian Te podobieństwo do nowych wiosek raczej przypadkowe nie jest xD Tak jakby to miała być szpilka wbita Mojangowi/Microsoftowi xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, XNT napisał:

@Damian Te podobieństwo do nowych wiosek raczej przypadkowe nie jest xD Tak jakby to miała być szpilka wbita Mojangowi/Microsoftowi xD

Trochę nieładnie z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy blog: https://hytale.com/news/2018/12/happy-holidays-from-the-hytale-team

Notch (twórca Minecrafta) skomentował Hytale na swoim profilu na Twitterze! Poniżej tłumaczenie zamieszczonego wpisu.
Hytale wygląda dokładnie tak jak Minecraft. Na początku myślałem, że to tylko ktoś, kto próbuje zarobić, robiąc klona, i pomyślałem, że nie powinienem tego komentować. Ale potem usłyszałem, że tworzą to ludzie, którzy grają i tworzą modyfikacje do Minecraft, a więc teraz jestem całkowicie podekscytowany! To daje jej (grze przyp. red.) duszę!

Wpis skomentował również CEO Hytale:
Sprawiłeś uśmiech na mojej twarzy, Notch. Ten tweet znaczy dużo 🙂

• Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nochowi Hytale się podoba, bo finansowo na tym nic nie straci, tylko jak już M$.

• Polubienie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@JanekJaran Jak to mówią - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wątpię, żeby Notch wyrażałby się w takich superlatywach, gdyby nadal sprawował główną pieczę nad rozwojem Minecrafta. Natomiast Hytale dobija już prawie 20 milionów wyświetleń wrzuconego pierwszego trailera na Youtube - to znakomity wynik!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy promują Hytale. Znowu będzie wielki szał, a potem rychły upadek.

Mam nadzieję, że Hytale będzie wielką innowacją, która postawi dawnych weteranów Minecraft z powrotem do gotowości gry.. Mimo przegranych lat w Minecrafta będę gotowy stawić czoła Hytale.

Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Następny blog będzie traktował o generowaniu się świata. Jeden z członków zespołu powiedział również, że program do tworzenia modeli do Hytale był inspirowany dawnym projektem craftstud.io 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi