Przegląd Modyfikacji – RedPower Mod 1.8.1

Let's Mod!

Jest to jeden z bardziej praktycznych modów jakie kiedykolwiek dane było mi zobaczyć. Wprowadza on bardzo inteligentny system okablowania, przekaźników, izolacji dla prądu czyli dla redstone. Daje on znacznie większe możliwości w konstruowaniu mechanizmów niż standardowy system. Wszystko wydaje się znacznie prostsze i łatwiejsze do zrobienia. Jestem pewien, że spodoba się każdemu, nawet tym, którzy czerwonym proszkiem do tej pory się nie bawili.

 

 

Pierwszą rzeczą są kable. Działają one jak zwykły redstone, ale z tą różnicą, że można zamocować je na ścianie, suficie, bez żadnych limitów oraz to, że prąd ma nieograniczony zasięg i nie trzeba używać przekaźników, żeby przedłużyć sygnał. Z podstawowych kabli można zrobić kable izolowane. Zmiana polega na tym, że kable są różnych kolorów i za pomocą Bundle Cable można je krzyżować między sobą. Np. jeżeli zielony kabel podłączymy do źródła prądu to po przejściu przez Bundle cable, nawet jeśli będą do niego podłączone kable innego koloru, to tylko zielony będzie przewodził prąd, reszta będzie wygasła. Są także specjalne przedłużacze z gliny bądź kamienia, do których możemy podłączyć wszystkie typy kabli. Są też specjalne rodzaje przekaźników. M.in. Timer, który obraca kierunek przekazywania zgodnie ze wskazówkami zegara. Gdy końcówka przekaźnika najedzie na kabel, tamten aktywuje się na chwilę. Gdy tylko końcówka przestanie „dotykać” kabel, znów wygaśnie. To tylko jeden z wielu typów przekaźników, a jest ich wiele. Najlepiej pokazuje to filmik od Captaina Sparkleza zamieszczony poniżej, w wersji anglojęzycznej.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3wtcWuJecJA&feature=feedu’]

Gorąco zachęcam do pobrania i wypróbowania tego moda na własną rękę. Na pewno każdemu się to przyda, a niektórym podsunie pomysły na nowe projekty. Sam z pewnością w wolnym czasie postaram się zbudować coś ambitniejszego, mimo iż wcześniej nigdy nie bawiłem się elektryką w Minecraftcie.

Do zainstalowania są potrzebne:

Risugami’s ModLoader
Flan’s Unofficial ModLoaderMp Client Verison.
MinecraftForge V1.0.5

Mody należy zainstalować w tej właśnie kolejności.

Blog Elooram’a (Twórca)

Wchodzimy w zakładkę „Download RedPower”, po czym pobieramy wszystkie pliki znajdujące się w kategorii „Single Player/Client Files” i po kolei wrzucamy je do pliku minecraft.jar