Przegląd Modyfikacji: Little Blocks 1.8.1

Let's Mod!

Znacie to irytujące uczucie kiedy przy budowie wielkich konstrukcji z redstone brakuje miejsca? Jeśli tak, ten mod jest skierowany właśnie dla Was. Little Blocks to dość oryginalny mod, który może pomóc w wielu budowlach, do których potrzebne jest doprowadzenie czerwonego proszku do odpowiednio dużej ilości przekaźników, płyt naciskowych itd. Co prawda nie przyda się on każdemu, ale spora ilość graczy na pewno będzie chciała się nieco pobawić ową modyfikacją.

 

 

Żeby stworzyć specjalny blok na którym możemy stawiać nasze zminiaturyzowane konstrukcje, wystarczy umieścić jeden Dirt w Crafting Table. Da nam on specjalny blok, który kiedy postawimy go gdziekolwiek, pozwoli nam kłaść 8 razy pomniejszone przedmioty. Jedyną rzeczą o której należy pamiętać, to fakt, że urządzenia takie jak Tłok, nie będą działały w środku tego bloku. Możemy przeprowadzić czerwony proszek na któryś ze skrajów bloku i postawić obok Tłok normalnej wielkości, tamten będzie już działał bez zarzutów. Najlepiej zademonstruję nam to filmik Captaina Sparkleza poniżej.

 

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=UfsPdhekTVA&feature=feedu’]

Jak widać, mod przydaje się głównie w konstrukcjach z czerwonego proszku. Można też, jak na filmiku, bawić się w stawianie miniaturowych domków, miast itd. i oglądać jak Creeper jednym wybuchem niszczy całe nasze dzieło. Mod, którego używał autor filmiku to Zombe fly mod i jest to zwykły mod umożliwiający latanie w trybie survival, z tymże jest w nim uruchomiona opcja noclip (można wchodzić w bloki), przez co możemy zejść do naszego miniaturowego świata. Jednak jeśli włączymy tryb widoku zza pleców, nie będzie to fajny widok.

Instalacja:

– Usuwamy folder META-INF z minecraft.jar

Mod Loader

– ModLoaderMP

– Pobieramy moda. Otwieramy zip i przerzucamy wszystkie pliki do pliku minecraft.jar LUB umieszczamy w folderze /mods/ (jeżeli go tam nie ma, nie trudno go stworzyć) w główym folderze /.minecraft/.