Skocz do zawartości

Grzesiek11

Użytkownik
 • Zawartość

  314
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez Grzesiek11

 1. Znalazło by się z 50 w samej Polsce. Co do dwóch przykładów - kiedyś grałem na Craftapple. Więc mamy dwa, proszę bardzo.
 2. Wyróżnia? Większość serwerów Survival wygląda tak jak wasz, czyli działki, warpy, sklep, cracked mode, /skin. Nie mówię, że to źle czy coś, po prostu hasło, którym się reklamujecie, nie ma wiele wspólnego z prawdą.
 3. Sprawdziłem, czy te polskie nazwy serio są tak złe: nie są. Netherite - "Netherit" - Netheryt Target block - "Blok celu" - Tarcza strzelecka
 4. Jak na moje, to warpy, sklepy i działki to dodatki niszczące Survival... Więc to, że nie ma "dodatków" jest dość osobiste.
 5. Może mi ktoś wyjaśnić, czym się różni "wolnościowy Survival" od zwykłego Survivala? Widzę to już trzeci raz, nadal nie rozumiem różnicy.
 6. Czyli chcesz serwer na LANie? Okej, nie jest to trudne. Pobierz 'server.jar' stąd: https://www.minecraft.net/en-us/download/server/ Zrób nowy katalog, wrzuć do niego ten plik. Otwórz dowolny edytor plaintextu (na Windowsie masz preinstalowany 'notepad.exe' aka Notatnik, na Linuxie 'kate' aka Kate lub 'gedit' aka GNOME Edit, na Macu TextEdit, jak używasz czegoś innego to na pewno masz jakiś swój ulubiony edytor). Wklej (w zależności od systemu): Windows: @echo off java -Xmx1G -Xms1G -jar server.jar nogui Linux/MacOS/prawdopodobnie wszystko inne: #!/bin/sh java -Xmx1G -Xms1G -jar server.jar nogui Zapisz jako odpowiednio 'server.bat' i 'server.sh' w tym samym katalogu, w którym masz 'server.jar'. Wejdź w ten katalog swoim menedżerem plików, kliknij prawym w pustym miejscu (na Windowsie trzymając Shift) i uruchom terminal/'cmd.exe'. Wpisz: Windows: server.bat (dwukliknięcie na plik 'server.bat' może zadziałać tak samo jak wpisanie polecenia, ale nie jestem tego 100% pewien) UNIXowce: chmod +x server.sh ./start.sh (pierwsza linijka jest potrzebna tylko za pierwszym razem) Proces powinien się od razu zakończyć i wrócić do promptu/zamknąć okienko. Otwórz nowo utworzony plik 'eula.txt' edytorem plaintextu i zmień 'false' na 'true', tym samym zgadzając się na warunki Mojangu. Uruchom 'server.bat'/'server.sh' ponownie. Tym razem serwer wystartuje. Możesz go zatrzymać, wpisując stop, i dostosować konfigurację (https://minecraft.gamepedia.com/Server.properties), wgrać własny świat etc. Aby przeładować konfigurację konieczny jest restart serwera. Teraz czas znaleźć swoje lokalne IP. Otwórz terminal/'cmd.exe' w dowolnym miejscu i wpisz: Windows: ipconfig UNIXowce: ip a Zobaczysz coś takiego: Szukasz ciągu 192.168.X.Y, gdzie X jest z zakresu 0-255 (najczęściej 0, 1 lub 8), a Y - 100-255 (technicznie może być to 1-255, ale w przypadku sieci domowej na 99% nie jest). Y NIE powinno być równe 1 - jeśli tak jest, to prawdopodobnie jest to adres bramy, nie twojego komputera. Tego adresu potrzebujesz, aby połączyć się z serwerem. Wpisz go w polu "Adres serwera" Minecrafta. Powinieneś móc podłączyć się do swojego serwera. UWAGA! Prawdopodobnie twój komputer ma IP dynamicznie przydzielane przez router, co oznacza że może się co jakiś czas zmieniać. Możesz to zmienić w panelu routera lub, jeśli twój router jest zbyt biedny, po stronie komputera (ustawienie stałego adresu IP w systemie może się wiązać z niemożliwością podłączenia się do sieci innej, niż twoja domowa, może też spowodować niedziałanie DNSów - jeśli możesz, ustaw stałe IP w panelu routera). Jeśli kiedykolwiek chciałbyś udostępnić serwer poza sieć LAN, musisz wykonać przekierowanie portów. Czasami operator blokuje możliwość przekierowania portów - możesz wtedy użyć ngroka, aby stworzyć tunel SSH (wysoki ping gwarantowany!).
 7. Grzesiek11

  Pokaż swój pulpit

  Mój obecny ryż. Nie jest imponujący, ale na pewno wygodny.
 8. Napisałem coś na Voxelach, coś na starym CraftSite... Czas napisać tutaj, bo czemu nie.

  1. Grzesiek11

   Grzesiek11

   Dobra, nie ma gdzie pisać...

 9. Powraca legendarny twórca Random Meme (TM)! Całkowicie [OC].
 10. Grzesiek11

  Historia Twojego nicku

  Nic specjalnego, mam na imię Grzesiek, a 11 to pierwsza dwucyfrowa liczba pierwsza Co ciekawe, ten nick jest zaskakująco rzadko zajmowany przez innych ludzi. Jako nicku zastępczego używam Jedenastki (słownie), co jednak nie zdarza się często.
 11. Grzesiek11

  Snapshot 19w34a

  Przypominam, że są dwa kolejne snapshoty, dające głównie bugfixy i dodające ficzery z Bedrocka do Javy, m.in. nowe gamerule, ustawianie spawna w dzień...
 12. Oraz czemu używa PiorunującejPaczki, która jest na wersji sprzed 4 lat?
 13. No trudno. Proszę, zamknijcie temat.
 14. Stworzyłem na 1.14 bez pointa.
 15. YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY... Co?
 16. Cześć. Otóż mam serwer Semi-Vanilla dla znajomych na Spigocie, wersja najnowsza, 1.14.3. Mam tam wgrane jedynie kilka pluginów: - AuthMe Reloaded - SkinsRestorer - DiscordSRV - LagMonitor Nie zmieniałem domyślnej konfiguracji, poza server.properties, który wygląda tak: #Fri Jul 12 10:33:30 CEST 2019 broadcast-rcon-to-ops=true view-distance=5 max-build-height=256 server-ip= rcon.port=25575 level-seed= allow-nether=true gamemode=survival enable-command-block=false server-port=25565 enable-rcon=false enable-query=false op-permission-level=4 prevent-proxy-connections=false generator-settings= resource-pack= player-idle-timeout=0 level-name=world rcon.password= motd=Tutaj był motd. Co cię on interesuje? query.port=25565 force-gamemode=false debug=false hardcore=false white-list=true broadcast-console-to-ops=true pvp=true spawn-npcs=true spawn-animals=true generate-structures=true snooper-enabled=true difficulty=hard network-compression-threshold=256 level-type=default max-tick-time=60000 spawn-monsters=true enforce-whitelist=false max-players=10 use-native-transport=true spawn-protection=0 resource-pack-sha1= online-mode=false allow-flight=false max-world-size=29999984 Wczoraj jeden ze znajomych zauważył, że nie widział od kilku Minecraftowych nocy żadnego potwora. Pomyślałem, że poza Phantomami i Pillagerami też nic nie widziałem... Sprawdziłem Nether, gdzie Pigmany były, choć nie wiem, czy respiły się nowe. W grinderze zrobionym na spawnerze moby (szkielety) również spawnowały się normalnie. Wpisałem gamerule doMobSpawning, jest ustawione na true. Zrestartowałem serwer. Nic to nie dało. Zmiana silnika na Bukkit też nie pomogła. Skasowanie spigot.yml i bukkit.yml - nic. Co może być przyczyną?
 17. Mały comeback. W sumie nie wiem po co, bo tak ciut martwo bym powiedział.

  BTW nic się nie zmieniło. Noc w tle w trakcie dnia, brzydkie logo i brak ciemnego trybu...

  1. Ersanek

   Ersanek

   Lepszego loga nie zaproponowano.
   Nie wiem, dlaczego ciemne tło to według Ciebie zły pomysł.
   Ciemny tryb istnieje. Chyba że jest jeszcze niedostępny dla zwykłych użytkowników.
   Wizualnie bardzo mi się wszystko podoba.


   I tak w ogóle to elo.

  2. fullfun

   fullfun

   Moim zdaniem, forum ani żywe, ani martwe - na pewno nie jest źle, chociaż mogłoby być minimalnie lepiej
   Pomijając to - tło jest zmienne (chyba co jakis czas),a logo zostało wybrane drogą głosowania, to znaczy, ze większości się podoba. 
   Takie narzekanie raczej powinno być sformułowane pod postacią opinii, a nie odgórnie narzucanego przez Ciebie faktu, skoro większość uważa, ze jest w porządku.

 18. Grzesiek11

  Random Meme #13

  Random Meme to mój znak towarowy, co kradniecie? xD
 19. Grzesiek11

  Baza Memów.

  Memy na są na Galerii
 20. Poniedziałek, nieee...

  1. VaporeonPL

   VaporeonPL

   #JP100%! Iść do łóżek z poniedziałkami na 100%!

 21. Jest. Jest. Jest w Bedrocku. Beznadzieja, szczerze mówiąc. Ile miesięcy temu prowadziłeś ten risercz? Zareagowałbym thinkingiem, ale nie ma...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...