Skocz do zawartości

Somka

Użytkownik
 • Zawartość

  269
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Odpowiedzi dodane przez Somka


 1. Wyszedł pierwszy snapshot do wersji 1.15, wprowadza do gry nowego moba, oraz kilka powiązanych z nim bloków.

  • Dodano pszczołę - lata po świecie szukając kwiatów, jeśli znajdzie je, to wydobywa pyłek i niebawem wraca do gniazda. Po uderzeniu pszczoły, cały rój staje się agresywny i żądli gracza, przez co zadają obrażenia oraz trują go, pszczoła niedługo po ataku umiera. Można je hodować za pomocą kwiatów oraz uspokajać dymem z ogniska.
  • Dodano ule i gniazda - spawnują się naturalnie w biomach na równinie, szczególnie w pobliżu słoneczników i w kwiecistych lasach. W nocy pszczoły śpią w nich. Gniazdo może zostać wydobyte za pomocą narzędzia z jedwabnym dotykiem, wtedy owy blok nie zostanie zniszczony, a pszczoły pozostaną w nim. Aby dostać plaster miodu należy użyć nożyc na ulu, który jest zapełniony miodem, można też użyć butelki, wtedy dostanie się miód w butelce.
  • Minecraft do działanie wymaga teraz OpenGL 2.0
  • Nowa funkcja dla tabel łupów o nazwie copy_state
  • Dozownik dostał kilka funkcji

  568c19cc8fe168f530958ed55b92dab155fc74a3

  2959a95822184d0bf615640c0568d8758e73d62d

  A na powyższym zdjęciu są 2 naturalnie zrespione ule.

  https://www.minecraft.net/en-us/article/minecraft-snapshot-19w34a

  • Super 1

 2. Godzinę temu, Nelson napisał:

  jeszcze dwie sprawy:

  1. czasami wiesniaki chodza gdzies daleko w las, jeden z kamieniarzy ciągle chodzi w las, w nocy nie śpi - coś nie tak czy jest ok?

  2. pod wioską jest jaskinia z spawnerem, czy przez te zombiaki pod nimi one mogą sie bać i przez to sie nie rozmnażaja czy cos? spawner jest doslownie kilka kratek pod ziemią

  1. Te spacery to są normalne, polecam zakopać lub ogrodzić wioskę. Co do spania to sprawdź ile masz npc a ile łóżek, być może jakiś wieśniak zajął 2 łóżka przez bug. Wieśniacy muszą mieć też pełny dostęp do łóżek.

  2. Nie wpływa na osadników

  Wieśniacy od razu się nie rozmnażają, muszą mieć więcej łóżek niż ich jest, czasami zdarza się sytuacja, że gdzieś daleko wieśniak utknął i zaburza rozmnażanie. Muszą też posiadać jedzenie, jeśli dwa zakochane npc się spotkają to na 100% się rozmnożą.

  Jeśli nadal masz problemy, to wyślij parę ss wioski, npc i łóżek.


 3. Plugin ProtectionStones https://www.spigotmc.org/resources/protectionstones-updated-for-1-13-2-1-14-wg7.61797/

  Posiada 150 flag dla cuba, można wybrać jaki blok będzie blokiem działki, właściciel może dodawać i usuwać graczy, cuboid tworzy obszar ochronny wokół bloku działki, który można konfigurować.

  Wymagania:

  • WorldGuard 7+
  • WorldEdit 7+
  • Vault (Optional)
  • Spigot 1.13.2+
  • Polubienie 1

 4. 35 minut temu, Calem napisał:

  Możesz przynieść i postawić kowadło w ich wiosce wtedy na pewno któryś z nich zostanie np. kowalem i możesz z nim pohandlować

  Kowadło nie jest blokiem funkcyjnym dla npc, jeśli postawisz stół kowalski to będziesz miał wytwórcę narzędzi, gdy piec hutniczy to wytwórcę zbroi, a po postawieniu kamienia szlifierskiego dostaniesz wytwórcę broni.

  Zieloni osadnicy są idiotami i nigdy nie będą mieli zawodu.


 5. Wydaje mi się, że po prostu zostalo ci czekać na wersję 1.14.4 https://bugs.mojang.com/plugins/servlet/mobile#issue/MC-155289

  Jest to popularny błąd, coś w zapisie się sypie, bo w tym błędzie wrogie moby nie despawnują się, gdy gracz jest w odległości 128 bloków od wrogiego moba.

  Zacytuję tu pewnego znawcę tego buga:

  "This is a confirmed bug in 1.14.3; the best you can do is wait for a fix (absolutely DO NOT downgrade to 1.14.2, at least not on the same world. While minor patch updates don't usually cause problems Mojang makes so many changes to the save format these days that I wouldn't risk it):


  MC-155289 Mobs spawning rate in the Overworld is reduced after updating to 1.14.3

   

  Notably, somebody mentioned that this is due to mobs not despawning more than 128 blocks away, including in the spawn chunks, where they will permanently fill the cap (much like how animals in the spawn chunk usually prevent more from spawning anywhere else, but in this case world generation spawns so many this is unlikely unless the player intentionally gets rid of them)

  If this is the issue spawnproofing the spawn chunks should fix it, unless they aren't despawning at all, including in chunks loaded around the player (mobs spawn within a 15x15 chunk area, radius 7, and require that a 5x5 chunk area, radius 2, around them be loaded in order to be ticked, so a view distance of 9 should be enough, but they can move up to 128 blocks (8 chunks) away before despawning, hence the minimum of 10. This will not help though if they aren't despawning at all past 128 blocks, if anything, a higher render distance will make it worse as there will be a much larger area loaded)"


 6. PKQD8sd.png

  Crazy auctions jest to plugin pozwalający graczom sprzedawać i kupować itemy, a nawet je licytować. Plugin działa na wersjach od 1.8 do.1.14. 
  Plugin jest dobrze rozwinięty, pozwala wystawiać itemy z różnym poziomem zużycia oraz utworzyć czarną listę przedmiotów, których gracze nie mogą wystawić.
  Jak używać crazy auctions
  Aby wejść w menu handlu należy wpisać /ca albo /ah, wtedy ukaże się gui pluginu, wraz z listą wystawionych itemów i opcjami na dole.

  E8s0xF2.png

  Diament - pokazuje wszystkie itemy wystawione przez ciebie
  Zgniły ziemniak - wyświetla listę itemów, których sprzedaż anulowałeś lub czas na ich sprzedaż minął, należy je odebrać szybko, gdyż po pewnym czasie znikają
  Skrzynia - klikając na nią możesz podzielić itemy na kategorie: zbroje, miecze, narzędzia, jedzenie, mikstury, bloki i inne przedmioty.
  Papier - otwiera poprzednią stronę
  Słonecznik - odświeża listę wystawionych itemów
  Papier - otwiera następną stronę
  Skrzynia - to samo co poprzednia
  Slime ball - pokazuje licytowane przedmioty
  Książka - informacje o crazy auctions

  Aby sprzedać item należy trzymać go w prawej ręce i wpisać /ca sell (cena) (ilość), natomiast żeby wystawić na licytację /ca bid (cena) (ilość).

  Permisje i ich komendy

  crazyauctions.access

  /ca

  /ca help

  /ca expire

  /ca collect

  /ca listed

  crazyauctions.admin

  /ca reload

  crazyauctions.view

  /ca view (gracz)

  crazyauctions.sell, crazyauctions.sell.#

  /ca sell (cena) (ilość)

  crazyauctions.bid, crazyauctions.bid.#

  /ca bid (cena) (ilość)

   

  Strona z pluginem: https://www.spigotmc.org/resources/crazy-auctions.25219/

  Komendy i permki: https://github.com/badbones69/Crazy-Auctions/wiki/Commands-and-Permissions

  Serwer discord pluginu: http://discord.badbones69.com/


 7. p9Qg7Ur.jpg

  O Minecrafcie Earth pisaliśmy już w tematach:

   

   

  Obecnie wiadomo, że wersja beta będzie miała premierę latem w kilku wybranych krajach, a pełna wersja pojawi się nieco później, w tym samym roku. Gra będzie dostępna na telefony z sytemem android na wersje 7+ i na ios z wersją 10+. Gracze będą mogli tworzyć miasta na terenie których będą respiły się moby, a w nocy też i te wrogie. W minecrafcie Earth występować będą moby, których na żadnych innych platformach nie ma. Gracz będzie mógł zabierać je w podróż lub zaludnić nimi swoje miasto. Budynki w miarę czasu będą się rozpadać, dlatego każdy gracz będzie miał do dyspozycji płytki budowlane, za pomocą których budynek będzie stał wiecznie. Podczas eksploracji świata gracz będzie zdobywać doświadczenie i rozwijać swoją "karierę".

  Gra będzie darmowa bez żadnego rodzaju mikrotransakcji i będzie bardzo dobrze zoptymalizowana.

  Kiedy minecraft Earth będzie dostępny w Polsce, nie spodziewałbym się co krok jakiś budowli, bardziej to będzie gra dla pewnych grup znajomych, pójdą do szkoły coś tam zbudują, czy na podwórku. Budowle innych graczy będzie można spotkać raczej w wyjątkowo często odwiedzanych miejscach, chociażby w Warszawskiej Arkadii.


 8. Mojang pracuje nad wersją 1.15, obecnie nie wiele wiadomo czego będzie dotyczyć oraz kiedy będzie, natomiast pewne jest, że to nie będzie aktualizacja podziemi. Możliwe jest, że zmieni się mechanika walki, a biomy pustynne i sawanna zostaną urozmaicone. Za to pewne jest, że podczas MINECON Live 2019 wszystko zostanie wyjaśnione.

  Oficjalne plany

  Bloki:
  - Stół łuczarski i stół kowalski dostaną funkcje
  Techniczne:
  - OpenGL zostanie zaaktualizowny do wersji 3.2 lub nowszej

   

  Pamiętajcie, że wy również tworzycie temat, jeśli coś wiecie na temat tej wersji, śmiało piszcie, postaram się uzupełniać temat na bieżąco.

  • Polubienie 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...