Skocz do zawartości

XNT

Użytkownik
 • Zawartość

  207
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana XNT w dniu 4 Luty

Użytkownicy przyznają XNT punkty reputacji!

Reputacja

61 iron

1 obserwujący

O XNT

 • Urodziny 06.06.1996

Informacje

 • Nick z Minecraft
  XNT96

Ostatnie wizyty

1 358 wyświetleń profilu
 1. Serwer już działa. Jeśli wystąpią problemy z wejściem przez IP s1.exploresurv.eu lub s1.classicsurv.eu na serwer prosimy o wejście przez IP exploresurv.csrv.pl Uwaga! Zmiana linku do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/ExploreSurv Druga zmiana, to jak zdążyły niektóre osoby zauważyć, to mój nowy nick w Minecraft: XNT96 . Żadna zmiana właściciela nie zaszła
 2. Serwer ClassicSurv.eu z dniem dzisiejszym zostaje zmieniony w ExploreSurv.eu . Zmiana nazwy jest początkiem szeregu wprowadzanych zmian które zakończą się do tego lub następnego tygodnia. Oprócz tego zakupiono nowy serwer do kopii zapasowych, a sam serwer jest przenoszony na jeden z hostingów dedykowanych Minecraftowi . Myślę do godziny 14 15 lub 16 serwer ruszy na nowszym hostingu. Decyzja o szybszej migracji została podjęta wskutek większej ilości graczy grających w weekendy. Hosting jest zmieniany głównie ze względów ekonomicznych i z powodu większej ilości możliwości opłacenia serwera - Np. PaySafeCard. Wszystkie pliki, wszystkie wasze itemy, wszystkie wasze działki itd. zostają na swoim miejscu. Następuje też zmiana IP na s1.exploresurv.eu . Jeśli wystąpią komplikacje w sieci Play lub w innej z wejściem na serwer po godzinie 14, to prosimy o poinformowanie, bo nie posiadamy takich sieci w posiadaniu by zweryfikować na nich działanie IP. W kwestii kolejnych zmian to trwa budowa nowego spawnu i jest on prawie gotowy i zostanie wkrótce udostępniony. Budujemy także nowe elementy rozgrywki i są nimi opuszczone miasta. Serwer będzie się teraz opierać na eksploracji mapy. W każdym opuszczonym mieście umieścimy mobspawnery oraz ukryte skrzynki. Na początek liczba tych opuszczonych miasteczek będzie mała, bo będzie ich 10, ale będziemy je ciągle dodawać. Border mapy został ustawiony na 10 000 kratek. Większa mapa nie ma sensu i nigdy nie zostanie zapełniona. Wszelkie braki w postaci leśnych posiadłości czy biomów zrekompensujemy targowiskami z elementami z danych lokalizacji generowanych przez grę. Odnośnie logo, to ono w założeniu miało być proste i czytelne i wskazywać na główny cel. Na sygnet wybrano kompas, bo jednoznacznie kojarzy się z odkrywaniem mapy i poszukiwaniem skarbów. Sama nazwa ExploreSurv też miała jasno na to wskazywać. Stara nazwa ClassicSurv.eu byłaby tu zaprzeczeniem tego czym ten serwer jest i nie pozwalałaby mu się dalej rozwijać. Wszelkie strony i linki zostały przekierowane już na nowy serwer. Pozostaje zmiana linku do profilu na Facebooku. Zapobiegawczo zmiana nazwy i plany zostały ogłoszone szybciej, dlaczego? Np. Czasem Facebook lubi uniemożliwiać zmianę nazwy profiilu na facebooku i trzeba się do nich wiecznie odwoływać. Wolałem szybciej załatwić tu temat niż działać pod starą nazwą na Facebooku, ale tym razem proces przebiegł bezproblemowo, a że nazwę już poznaliście na Facebooku nie było sensu trzymać Was dłużej w niepewności, bo nazwa już jasno mówi co robimy. Wersja serwera pozostaje bez zmian i jest to 1.13.2, ale gdy tylko wyjdzie plugin pozwalający dodać wsparcie dla 1.12.2 to zrobimy to i takie wsparcie będzie dodane, póki co jednak nie ma stabilnego pluginu na tego typu rzeczy
 3. I co im daje ta zmiana adminów? Jak było tak będzie. Składasz wnioski wiszą miesiąc albo dłużej..... nie zamierzam składać już żadnych wniosków i tak macie je gdzieś.

  1. Libter

   Libter

   Toś podsumował https://wnioski.craftsite.pl/zrealizowane.

   Obraź się już najlepiej na całe forum, bo na takich narzekaczy żadna administracja nie pomoże. Zamiast napisać do admina dlaczego wniosek X leży tam gdzie leży i uzyskać odpowiedź to wolisz wylewać swoje żale w losowych postach / statusach na forum.

  2. XNT

   XNT

   https://wnioski.craftsite.pl/w-trakcie - A to? 😉 To jest robota Ekipy,  dlaczego mam robić coś co jest w gestii ekipy?

  3. Libter

   Libter

   No leży sobie kilka wniosków i czeka na realizację, ale to chyba nie powód żeby wypowiadać się w wielu miejscach w tak negatywnym tonie? Przypominam, że ekipa pracuje za darmo czyli jedynym miejscem czerpania motywacji jest forum i jego społeczność, a na razie tworzycie bardzo toksyczną społeczność która przechodzi od razu do ostrej krytyki wytykając to co zostało zrobione źle, a zapominając to co zostało zrobione dobrze. To bardzo niesprawiedliwa ocena, więc opamiętajcie się bo nawet hurraoptymistyczny JanekJaran może z wami nie wytrzymać... a wtedy nie będzie już gdzie i na co narzekać.

 4. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  @boleknowak Daj se spokój ekipa nawet nie odpowiada na żadne argumenty tu zebrane, nie odpowiada też w sprawie poprawek mechanizmu. To był mój ostatni wniosek dla tego forum. Rezygnuję z dalszego szukania błędów i zgłaszania propozycji zmian. Jeśli nie realizuje się wniosków, które są przegłosowane i czeka aż spadną, bo są nie po myśli administracji - Przykładowo przegłosowano wniosek dotyczący reputacji dla bota. W chwili obecnej wygląda on tak: Ubijajcie sobie to teraz jak chcecie, mam to gdzieś. Nie mam zamiaru brać w tej szopce udziału. No i to jest właśnie to wniosek jest od 10 Stycznia, ile czasu potrzebuje by być zauważony przez ekipę, jak duże musi być przegłosowanie propozycji by była zaakceptowana? Te niejasności sprawiają, że w każdej chwili admin zdecyduje co lepsze za 3 miesiące, 6 miesięcy albo za rok ... o ile za rok będziemy mieli jeszcze gdzie składać wnioski.
 5. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  Przykładowo własna Wikia i o to się tu głównie rozchodziło. Miała być realizowana i był głęboki sprzeciw na ten temat i dalej nie do końca odrzucenie jest po myśli ekipy. Wszystko można zrobić, wszystko można ulepszyć ale beton to beton i go nie ruszysz . Pisano wnioski o ulepszenie lub poprawienie tego i tego w systemie i nic. Po co się wysilać, po co tworzyć wnioski, skoro i tak czekają na wieczność? Pisałem wniosek o blokowanie reputacji botowi stwierdzono że problemu nie ma, wniosek przegłosowany w chwili obecnej i gdzie jest działanie. Będziecie czekać aż wniosek zminusują bo dałem cynk że jest przegłosowany? Pisałem wniosek o możliwość załączników także przegłosowane, ale nikt tego nie wprowadza. Przede wszystkim brak jest jasności w tym systemie. Przykładowo nie wiadomo kiedy cokolwiek będzie przegłosowane. Teraz wnioski wiszą miesiąc i ile jeszcze muszą mieć glosów by przejść do realizacji? To wie chyba jedynie Bóg .... A wystarczyłoby zablokować głosowanie na wniosek po 14 dniach od złożenia i jeśli w ciągu 14 dni wniosek będzie miał poparcie to do realizacji. Tak masz rację system to ludzie i jeśli ci ludzie nie sprawdzają się w swej roli, to się widocznie nie nadają. Daję szansę Jankowi jako nowemu właścicielowi, ale jeśli nie zmieni składu (bo nie ukrywajmy obecny się nie sprawdza) i nie zacznie działać to ja tego forum nie widzę. Tyle mam w tym temacie do powiedzenia.
 6. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  No to punktami : https://craftsite.pl/forum/3-wnioski/ - Panuje tam istny sajgon nad którym nikt nie panuje, a wystarczy jedynie posegregować wnioski w dziale na kilka działów: Zrealizowane, Odrzucone, Zablokowane. Wchodzenie na osobną witrynę by ogarnąć co i jak i który wniosek jaki ma status jest gorsze niż wejście po prostu w wybrany dział na forum gdzie mamy czarno na białym co i jak. Głosowanie na bota. Albo się robi forum na poważnie albo hołduje akcje polubień jak w przedszkolu, no proszę Was na pewno da się zablokować ocenianie danego tematu bez blokowania modułu reputacji u bota w ogóle .... Sami nie widzicie jak to komicznie wygląda? Do tej pory nie wprowadzono nawet głupiej poprawki gdzie zamiast "Otwórz Wniosek" miało być "Otwórz Wniosek i Oceń go" jedna linijka kodu, jedna!!!! (SIC) a w realizacji jest od 10 Stycznia i nawet nie skomentuję tego, bo nie warto ....za chwile minie miesiąc od statusu "W realizacji" brawo Wy. Nie ma nawet jasnej informacji które głosy biorą udział w zatwierdzaniu wniosku, no bo po co. ironizując jedni se głosują w temacie, drudzy we wniosku, po co zmieniać ten stan rzeczy, lepiej bawić się w akcje polubień i uznawać to za świetną zabawę, oby tak dalej. Owszem proces ułatwia się ekipie, ale nie użytkownikowi, z którego te forum żyje https://wnioski.craftsite.pl/w-trakcie - No rzeczywiście sprawdzają się, realizacja jest naprawdę na świetnym poziomie .... Wnioski z Grudnia dalej w realizacji xD Czy to ma zachęcać ludzi do składania wniosków, skoro ich nie realizujecie mimo że taki status im dajecie? Nie lepiej taki status dawać gdy faktycznie się coś robi w tym kierunku? Wiele razy pokazano tu, że mimo głosów sprzeciwu we wniosku próbuje się mimo wszystko dopchać propozycję do realizacji, więc nic ten system nie zmienia. Ekipa wie lepiej. Jeśli nie wejdą wskazane wyżej poprawki, to dla mnie ten system nie ma sensu.
 7. Plany czasem się udają, czasem nie. Serwer s2.ClassicSurv.eu nie wyszedł. Mimo nakładów na wygląd mapy, na nowe systemy serwer s2.ClassicSurv.eu nie zdobył odpowiedniej ilości graczy i został wycofany z naszej oferty. Tak szybka decyzja została podjęta wskutek jeszcze mniejszej niż na s1.ClassicSurv.eu ilości graczy. Na serwer wchodziło parę osób, ale natychmiast z niego wychodziło, po prostu się nie sprawdził. Skupiamy teraz całą moc i energię by przerobić obecną mapę s1.ClassicSurv.eu i dodać pewne cele rozgrywki, a to co robimy będzie nowością jeśli chodzi o serwery typu Survival. Były podobne rzeczy tworzone, ale nie w ten sposób w jaki My to planujemy. Dla obecnego Gracza nie zmienia się nic poza nowym spawnem, który robimy i nowymi elementami rozgrywki. Działki i Prace i same targowiska przez wieśniaki zostają z nami i będą teraz zrobione jeszcze lepiej. Tych co grali na s2.ClassicSurv.eu i się nie nagrali przepraszamy i udostępnimy takowym osobom mapę na SinglePlayer do użytku prywatnego. Wystarczy do mnie napisać. Ale przed udostępnieniem mapy rzucam Wam propozycję, tak Wam czytającym ten wpis. Otóż nasz serwer pod IP s2.ClassicSurv.eu można przejąć. Trochę pracy i serca włożyliśmy w mapę i konfigurację, więc proponuję 20 zł za to. Co do hostingu serwera możemy się dogadać, mogę go dać za półdarmo, ale musicie się złożyć na kwotę 16 zł by go przedłużyć do 23 Marca, hostingiem s2.ClassicSurv.eu było CraftServe.pl głównie dlatego, że był to test zainteresowania serwerem graczy Minecrafta, jeśli hosting lub to, że musisz go przedłużyć tobie nie odpowiada po prostu kup mapę i pluginy i za to chcę jedynie 20 zł. W sprawie przejęcia można pisać do mnie na PW lub w tym temacie. Zdjęcia drugiego serwera macie poniżej we wpisie na moim facebooku: Więc teraz zaczynamy temat s1.ClassicSurv.eu otóż szukamy budowniczych na czas budowy nowego spawna i nowych elementów rozgrywki, dużo budowniczych. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie mało kto będzie chciał robić za darmo, ale nie możemy w chwili obecnej zaproponować czegoś lepszego niż ranga. Liczymy na osoby tworzące z pasji. Ranga budowniczego może być przyznana na stałe, ale warunkiem jest zbudowanie największej ilości tego co planujemy - to zdradzimy zainteresowanym. Styl budowy najlepiej średniowieczny, choć modernistyczny aka nowoczesny też się przyda w niektórych przypadkach. Zgłosić się można w tym temacie według wzoru: Nick: <Twój nick> Zdjęcia twoich budowli (Użyj np. https://imgur.com/ i podaj tutaj link) : <Link/linki do twoich zdjęć> Czy potrafisz obsłużyć WorldEdita (Warunek nie wymagany do zostania Budowniczym) : <Twoja Odpowiedź> Jak długo zajmujesz się budowaniem w Minecraft? <Twoja odpowiedź> Wniosek można zgłosić także na: https://classicsurv.eu/nabor/#budowniczy Lub korzystając z maila [email protected] Niektórym muszę wyjaśnić też sens nowych systemów na nabór i support. Tak jestem serwerem partnerskim, tak powinienem promować ten klub, ale robię wszystko co w mojej mocy. Jestem jednym z klubów najbardziej zaktywizowanych w tworzenie postów. Większość ogłoszeń technicznych trafia tutaj mimo iż mamy swojego discord. W dobie istnienia Discord, Messenger i wielu innych opcji kontaktu nie zmuszę nikogo do dołączenia do mojego klubu. Mieliśmy 20 Graczy, ale mimo tego żaden nie chciał dołączyć do klubu. Obecnie mamy kilku graczy, ale dalej pracujemy nad serwerem, nie rezygnujemy z niego. Są wzloty i upadki. Mieliśmy problemy techniczne wynikające z użycia takiej wersji a nie innej, ale prawdą jest że eksperyment z 1.12.2 dowiódł tego, że tylko najnowsza wersja zapewnia najwięcej graczy i mimo krzykaczy typu: Czemu 1.13.2 nikt na niemal identycznym serwerze tyle, że na 1.12.2 nie chciał grać. Nie robiliśmy kopi jeden do jednego, to na s2 po raz pierwszy weszły mechanizmy głosowania na pogodę, dzień i noc i to do tego serwera po raz pierwszy wszedł system losowania rangi MiniVIP za sztabki złota. Troszkę zboczyłem z tematu .... podsumowując: Gracz ma mieć wybór. Będzie chciał założyć konto na CraftSite.pl, dołączyć do klubu to to zrobi. Nikt nikogo nie będzie zmuszał, bo takie zmuszanie nigdy nie wychodzi na dobre niech dowodem będą wcześniejsze rekrutacje przeprowadzane wyłącznie z pomocą klubu. Świat się zmienia, fora są wypierane i nie zmienimy tego zmuszając serwery partnerskie do rekrutowania, zgłaszania błędów przez jedyny słuszny klub. Nasi gracze w 99% wykorzystują Discord, a klub jest jedynie kontenerem na dłuższe informacje takie jak ta. Pozdrawiam i myślę, że to na tyle z tego długiego monologu.
 8. XNT

  Craftsite Wiki

  Nie jestem za, ale jeśli chcą robić, to nie mogą kopiować starej wiki
 9. XNT

  Craftsite Wiki

  Padł pomysł całkowitego kopiowania, ale jeśli Wiki ma powstać jakakolwiek, to tylko od zera. Nowy CraftSite.pl to nowa historia i nowy właściciel. Nie można ich stawiać na równi i kopiować starej Wiki, bo tego forum ona nie dotyczy, więc tak: Róbcie sobie nową Wiki, ale od zera bez żadnego kopiowania treści, która Was nie dotyczy.
 10. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  @boleknowak Możesz dać, żaden problem. Co do wypowiedzi Libtera, sorry widać to na każdym kroku i nie jest to "pierdolenie na cały akapit o trzymaniu mojej strony", to są moje wnioski na ten temat i zauważyłem to już dawno. Wam można by było podać 200 argumentów przeciw czemuś, ale i tak byście uznali, że jest ok jak jest xD Co z tego, że prawie nikt tych wniosków nie pisze, co z tego że czat jest martwy zostawmy to, przecież czat miało stare forum, to te też musi mieć. Spójrzmy prawdzie w oczy takie coś jak czat i wnioski nie ma tu sensu. Zresztą popatrzmy na aktywność na forum i wy serio chcieliście osobną Wikipedię? Te forum po miesiącu jest jak Zombi i tylko serwery partnerskie robią wam tu ruch tematami.
 11. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  @JanekJaran Nawet jak cię wywalili, to dalej trzymasz stronę Libtera? xDDD Jeszcze nie widziałem byś kiedykolwiek skrytykował cokolwiek z jego pomysłów. Zawsze trzymasz jego stronę, a jego pomysły są dla Ciebie jak wyrocznia. Unikasz jak ognia krytyki jego pomysłów, z czego te obawy? Nie wszystko co zrobi Libter jest idealne i potrzebne. Serio, ale wazelina weszła u ciebie trochę za mocno System wniosków nie ma sensu i to moje zdanie. O wiele lepiej od botów na stronach funkcjonują specjalne działy, ale komu to muszę tłumaczyć. Widać to od dawna, że ten system nie ma sensu. Jakieś akcje polubień na botach, robicie z tego forum cyrk dla 10 letnich dzieci. Jak nie będzie bota, to świat się nie zawali, a życie będzie lepsze niż ten rozpierdziel w dziale wnioski nad którym nikt nie panuje. Gdyby ten system chociaż wykrywał czy podobny wniosek był i sugerował to podczas wpisywania treści wniosku, ale ten system nie wykrywa czegoś takiego jak duplikacja w efekcie czasem są 2-3 wnioski dotyczące tego samego. Jak to wydłuża proces? Jeśli nie jesteś zalogowany na wnioskach to musisz się zalogować, potem kontynuować logowanie przez aplikację, następnie kliknąć dodaj wniosek, teraz musisz dać tytuł wniosku, opisać go, wybrać kategorię zgłoszenia i dopiero teraz dodajesz go. A jak by to było na forum? Loguję się ---> Wchodzę do działu wnioski daję tytuł, opisuję wniosek, dodaję i tyle. Po co komplikować sobie życie? Po co coś co jest tylko zbędnym bajerem? To jest głównie po to by być, ale cały proces wydłuża, ba nawet w niektórych przypadkach utrudnia, przecież do dzisiaj nie istnieje coś takiego jak załącznik do wniosku, a w temacie wyjaśnisz wszystko nawet obrazkowo. Jedynie to @Ewald z tych wywalonych ma jaja by mówić co myśli bez względu na konsekwencje i za to go szanuję.
 12. XNT

  Usunięcie systemu wniosków

  Trzeba mieć nadzieję
 13. Nazwa ClassicSurv.eu ograniczała nas coraz bardziej do serwera klasycznego. Tak naprawdę od początku była błędem. W założeniu serwer miał być niemal czysty, ale czym więcej dodawaliśmy systemów tym mocniej słowo "Classic" zatracało sens. Na razie wiecie jak będzie wyglądać sygnet logo i jego czcionka, ale nie wiecie co się kryje przed słowem Surv.eu i możecie się tego tylko domyślać, albo odgadnąć Zaczynamy etap zmian, zmian które albo dadzą pozytywny skutek, albo i nie. Nie robimy nowej edycji, bo nie dostaliśmy odpowiedniej ilości zgłoszeń od Was za taką zmianą, nie oznacza to tego, że głosowanie na https://classicsurv.eu/glosuj nie ma już sensu, dalej można wyrazić tam czego brakuje na serwerze. Samo pytanie o nową edycję będzie po prostu nie wymagane przy wypełnianiu ankiety. Co więc jak nie nowa edycja? Nowa nazwa, nowe elementy rozgrywki, które zmienią tak naprawdę funkcjonowanie serwera i dadzą jakiś cel na nim. Dalej będą działki, dalej będą prace. Nie możemy za dużo zdradzić przynajmniej do końca prac, wtedy poznacie oficjalnie nazwę serwera i jego nowe założenia. Skupiamy się głównie na głównym serwerze pod IP: s1.ClassicSurv.eu (1.13.2), co zatem z s2.ClassicSurv.eu? Mimo chęci dania mu miesiąca czasu więcej prawdopodobnie serwer s2.ClassicSurv.eu zostanie zamkniemy lub przekazany do przejęcia. Wiele było głosów dlaczego nie zrobiliśmy serwera na 1.12.2, gdy wykorzystaliśmy taką szansę nikt z tych którzy chcieli serwer na taką wersję na nim nie grał i zdecydowanie lepsze wyniki notował s1.ClassicSurv.eu no właśnie notował. Co się stało, że nagle nie mamy zbyt wielu graczy? Otóż serwer przyciągał w większości starszych graczy jak studenci, mieliśmy bardzo mało młodych graczy, zdecydowanie więcej tu było 20 latków i starszych. Jak wiemy teraz każdy student ma sesję i nie ma czasu na coś takiego jak serwer, tylko skupia się głównie na niej Wracając do drugiego serwera na 1.12.2 .... mimo wielu reklam nie udało się, ale jeśli ktoś grał na serwerze s2, to otrzyma mapę ode mnie na własność do własnej gry na singleplayer. Po 20 Lutym oficjalnie podejmiemy decyzję co do tego serwera i zaktualizujemy ten wpis. Na pewno serwer będzie można przejąć za niewielką opłatą. s1.ClassicSurv.eu na 1.13.2 będziemy na 100% utrzymywać i tu możecie grać spokojnie. Na razie szukamy Budowniczych, masę budowniczych. Podania można złożyć na kilka sposobów: Wypełniając formularz na : https://classicsurv.eu/nabor Wysyłając podanie na maila: [email protected] wpisując swój nick i załączając screeny swoich budowli Pisząc do mnie PW na CraftSite.pl także podając to co w przypadku maila! Pozdrawiam serdecznie i zapraszamy do gry, bo wiele się zmieni
 14. Na naszej witrynie zrobiliśmy ulepszony system Supportu i Zgłoszenia skargi. Wystarczy wejść na https://classicsurv.eu/support/ . Na stronie mamy 3 zakładki: Strona Główna, Support oraz Złóż Skargę. Wybieramy odpowiednią zakładkę i wypełniamy odpowiedni formularz Podobne mechanizmy zastosowano w przypadku Naboru i Głosowania https://classicsurv.eu/nabor/ i https://classicsurv.eu/glosuj/ . Nowe mechanizmy pozwalają nabór, głosowanie, support oraz złożenie skargi bez tworzenia nigdzie konta! Wypełniasz po prostu formularz i wysyłasz go. Po wysłaniu trafi on na mojego maila i po rozpoznaniu problemu/skargi uzyskasz informację na podane w formularzu swoje dane kontaktowe! Proste prawda? Nowe systemy powstały w celu możliwości zgłoszenia problemu/błędu/podania bez tworzenia żadnego konta. Dla niektórych założenie konta na CraftSite.pl celem dołączenia do klubu czy na Discord celem dołączenia do naszego serwera było czymś nieosiągalnym. Dlatego zmieniamy to.
 15. To jest ta cała anonimowość? Normalnie mnie wykrywa. Banujesz po prostu tego co wbije na Discord tym sposobem i nie może pisać już ...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...