Skocz do zawartości

Libter

Użytkownik
 • Zawartość

  170
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  4

Odpowiedzi dodane przez Libter


 1. 6 minut temu, PanCake napisał:

  Jak z wydajnością? Widoczny jest skok w porównaniu do zastosowania czystej Javy?

  Jak kompilujemy na JVM to prędkość narzuca JVM i w dużym skrócie pozostaje ona mniej więcej taka sama (tzn. niektóre rzeczy działają szybciej niektóre wolniej, można wyszukać sporo artykułów na ten temat). Pewne jest jednak, że gdy chodzi o wydajność używa się języków kompilowanych do kodu maszynowego od C++ po asemblera, a zarówno Java jak i Kotlin pozostają poza tą grupą 😛


 2. Logo.png       kotlinek.pl
  Polskie wsparcie języka Kotlin
  Link bezpośredni: https://discord.gg/wSdGxZC

  Co można tam robić?

  • Dyskutować o nowościach ze świata Kotlina i jego zestawieniu z innymi językami.
  • Uzyskać niezbędne wsparcie w nauce Kotlina.
  • Uzyskać pomoc związaną ze wszelkimi zastosowaniami Kotlina.
  • Otrzymywać recenzje swojego kodu w Kotlinie i wystawiać je innym.
  • Szukać ludzi do wspólnych projektów w Kotlinie. 
  • Pomagać innym w nauce i zastosowaniach Kotlina.
  • I wiele, wiele innych, Kotlinowych rzeczy - możliwości są nieograniczone :>

  Co to jest Kotlin?
  To innowacyjny język programowania stworzony przez JetBrains (twórców IntelliJ Idea i wielu innych podobnych IDE). Pierwotnie bazowany na Javie i stworzony do wyeliminowania jej wad, a także dodający od siebie bardzo wiele ważnych funkcjonalności. Dzięki dynamicznemu rozwojowi obecnie jest kompilowany do JVM (maszyny wirtualnej Javy), JavaScriptu, a także natywnie umożliwiając integrację m. in. z WinAPI czy systemem iOS. Dodatkowo posiada biblioteki pozwalające na zapisanie w nim HTMLa oraz CSSa.

  Jakie ma zastosowania?
  W przypadku tak wszechstronnego języka możliwości są naprawdę spore, więc wymienię tylko jedne z ważniejszych.

  • Aplikacje na Androida (i częściowo iOS).
  • Fullstack czyli backend i frontend.
  • Pluginy do Minecrafta.
  • Drobne programy, skrypty i wiele, wiele innych.

  Przekonałeś mnie! Jak mogę dołączyć?
  Link z zaproszeniem znajduje się na górze tematu. Dziękuję za uwagę i życzę wielu udanych Kotlinowych projektów :)


 3. 1 minutę temu, XNT napisał:

  Nie stanie się lepszy, będzie po prostu z nimi zrównany.

  Nie widzę żadnego sensu w rozwoju systemu który z waszej perspektywy jest z założenia gorszy i pozbawiony przewagi nad zwykłymi tematami. Lepiej usunąć i wszyscy będą zadowoleni ;]


 4. 3 minuty temu, XNT napisał:

  Ale 1,4,5 raczej jest możliwe do realizacji

  Jak najbardziej. Pytanie czy to faktycznie są sprawy których brak powoduje konieczność całkowitego wywalenia systemu wniosków - czyli innymi słowy - czy po realizacji tych punktów system stanie się nagle lepszy od tematów na forum i nikt nie będzie chciał go wywalać? : - >


 5. Gwarancja dotyczy wyłącznie kompatybilności wniosków z forum przez pół roku i żadne "pokazywanie siły" tu nie pomoże. A jako że co chwilę widać tu żądania usunięcia systemu nie możecie spodziewać się żadnej znaczącej aktualizacji, a tym bardziej pisanej na zamówienie.


 6. 12 godzin temu, Ewald napisał:

  A Ty pozwalasz na to,  żeby była udawana i nic sobie z tego nie robisz, mimo, że wygląda to komicznie.

  To nie jest żaden priorytet zwłaszcza że propozycje uniemozliwienia lajkowania postów bota nie mają znaczącego poparcia. 

  12 godzin temu, Ewald napisał:

  To są te pewne wskazówki? To samo można napisać w regulaminie działu- jeśli ktoś się nie dostosuje; napisać post, żeby się zapoznał z regulaminem i poprawił, jeśli nie poprawi- kosz a następnym razem się nauczy ^^

  Przecież system z regulaminami działu testowałem latami. Ludzie nie czytają ich jeśli nie są podane na tacy zaraz przy poście i robi się syf, a z drugiej strony ciężko wrzucać do kosza temat z jakąś dyskusją i poparciem. 

  12 godzin temu, Ewald napisał:

  Okazał się strzałem w dziesiątkę, bo tylko ten sposób nie był "ignorowany" przez ekipę. Pisałem jakieś propozycje na discordzie- odsyłałeś do wniosków, gdybyś zamiast tego serwisu zrobił dział wyszłoby na to samo.

  Pisanie propozycji na discordzie pomimo upomnień jest wyjątkowym przykładem olewania jakichkolwiek zasad - nie obchodzi cię czy ktokolwiek popiera twój pomysł tylko ma zostać zrealizowany tu i teraz bo ty tak chcesz. 

  A tymczasem system wniosków dalej się sprawdza i nawet głosy pod tą propozycją mówią same za siebie... no ale jak zwykle zamiast przekonywać użytkowników lepiej narzekać w temacie. Kieruję to również odnośnie wypowiedzi @XNT o 200-tu argumentach. Argumenty zawsze są po obu stronach, a na tym forum to akurat liczba głosów ma decydujące znaczenie. Więc skończcie wylewać żale na ekipę że was nie słucha tylko zabierzcie się za przekonywanie użytkowników. 


 7. 10 godzin temu, XNT napisał:

  @JanekJaran Nawet jak cię wywalili, to dalej trzymasz stronę Libtera? xDDD Jeszcze nie widziałem byś kiedykolwiek skrytykował cokolwiek z jego pomysłów. Zawsze trzymasz jego stronę, a jego pomysły są dla Ciebie jak wyrocznia. Unikasz jak ognia krytyki jego pomysłów, z czego te obawy? Nie wszystko co zrobi Libter jest idealne i potrzebne. Serio, ale wazelina weszła u ciebie trochę za mocno 😛

  Stwierdził fakt, że nie wszystkie polubienia pod postami bota są głosami "za" to od razu (za przeproszeniem) pierdolenie na cały akapit o trzymaniu mojej strony, i tak dalej i tak dalej. Chyba pora trochę przyhamować, to jest zwykła dyskusja nad propozycją a nie sprawa życia i śmierci.

  A co do samego wniosku to:

  15 godzin temu, Bot Wnioskowy napisał:

  Minusy obecnego rozwiązania:
  (1) Trzeba szukać wniosków na stronie. W dziale wnioski panuje nieziemski bałagan i wnioski otwarte, zamknięte i zablokowane są w jednym miejscu. 
  (2) Ludzie wolą głosować w tematach na forum. Wiele jest przypadków, że zamiast zagłosować na stronie wniosku, to głosują w temacie na forum i wtedy jest ciekawa rozbieżność 6 lajków tematu i 2 polubienia wniosku na dedykowanej do tego stronie. Przy czym Libter uznaje tylko wyniki z wnioski.craftsite.pl przy wprowadzaniu zmian.
  (3) Ludzie się gubią, nikt nie chce szukać wniosków na dedykowanej do tego stronie, co skutkuje duplikacją wniosków o tym samym. Jestem zdania, że dział na forum podzielony na Zrealizowane, Odrzucone/Zablokowane miałby lepszy sens niż stosowanie do tego bota.

  Ad 1. To akurat zwykła cecha serwisu - po to jest, żeby szukać na nim wniosków, a dział jest jedynie kontenerem na dyskusje.

  Ad 2. Po pierwsze przynajmniej połowa tych polubień jest udawana, po drugie na stronie zliczana jest suma głosów pozytywnych i negatywnych (czyli przykładowo 6 za i 4 przeciw = 2 punkty).

  Ad 3. Może po prostu brakuje wyszukiwarki 😛 Ale ogólnie duplikacja była jest i będzie niezależnie od formy trzymania wniosków (miałem okazję przez długi czas testować systemu propozycji z zastosowaniem samego forum, ale o tym zaraz).

  15 godzin temu, Bot Wnioskowy napisał:

  Plusy:
  - Nie widzę żadnego poza listą tych wniosków posegregowaną, ale szczerze? Wolę mieć podzielony po prostu dział na forum, bo szybciej tak dojdę do wniosku i nie będę duplikować go.

  Plusy:

  • Widać wyraźnie czego najbardziej chcą użytkownicy, a czego nie. W przypadku tematów nie widać tego zupełnie zwłaszcza jak sporo piszących zapomina o ankietach.
  • Przed napisaniem wniosku serwis pokazuje pewne wskazówki dzięki czemu propozycje mają znacznie większą wartość merytoryczną.

  Tylko tyle i aż tyle. Może wymaga to trochę więcej energii ze strony użytkowników, ale znacząco ułatwia zarządzanie i sądząc po ilości wniosków zgłoszonych i zrealizowanych na tym forum system (przynajmniej na początku) okazał się strzałem w dziesiątkę.

  • Super 1

 8. 2 godziny temu, boleknowak napisał:

  Nie chce mi się czytać takiej sciany tekstu, ale widziałem wzmiankę o tych minecraftowych forach, nie zapomnij o skript.pl 😉

  Offtopic: Biorąc pod uwagę, że niedługo przebije 200k postów zastanowiłbym się nad sensem tej wypowiedzi. Ale jak masz świeże pomysły to zapraszam do współpracy - przydadzą się 😉


 9. W dniu 9.12.2018 o 13:49, Bot Wnioskowy napisał:

  -Aby skomentować należy wejść w profil, co jest dość męczące.
  -Linki do youtube i obrazy nie wyświetlają się na głównej, przez co niektóre statusy na pierwszy rzut oka wyglądają na puste lub bezsensowne.
  -Co do linków, nie można ich kliknąć z głównej.
  -Na głównej pokazują się wszystkie ostatnie statusy, przez co można to okienko zaspamować swoimi statusami.
  -Przydałby się też przycisk do wszystkich statusów wysłanych na forum.

  1. Dodane odpowiadanie bez wchodzenia w profil.
   • I czytanie odpowiedzi też.
  2. Naprawione.
  3. Powinno być naprawione.
  4. Tak jak można to zrobić w postach / tematach, won't fix.
  5. Profil -> zobacz aktywność -> aktualizacje statusu.

  No i dziękujemy za hojność naszego udziałowca @JanekJaran dzięki któremu ta wtyczka się pojawiła ;]


 10. Pojawiło się tu trochę pomysłów zasługujących na osobne wnioski, ale odniosę się do tego co zaproponował @Hevbis i co było w tym przypadku przedmiotem głosowania.

  W dniu 9.12.2018 o 14:55, Bot Wnioskowy napisał:

  Fajnie jakby znalazły się tu jakieś minecraftowe elementy np. tekstura kamienia lub wełny w tle tytułów zakładek.

  Tytułów zakładek czyli tam gdzie obecnie jest śnieg czy w jeszcze innych miejscach?

  W dniu 9.12.2018 o 14:55, Bot Wnioskowy napisał:

  Może trochę więcej kolorów?

  Jakieś pomysły? 😉

×
×
 • Dodaj nową pozycję...