Pierwsze urodziny edycji na Windows 10

Wczoraj mieliśmy okazję do świętowania! To już dokładnie rok, odkąd Minecraft zawitał na komputerach z najnowszym systemem od amerykańskiej korporacji.

Twórcy wspominają, że te ten rok był dla nich bardzo pracowity. 12 tysięcy linijek kodu, 6000 naprawionych bugów, 15 głównych aktualizacji i masa nowości!

Stworzyli wielokolorowe króliki, dali kałamarnicom powody do strachu oraz okrakiem ustawili małe zombie na kurzych przyjaciołach. A to nie wszystkie zmiany, jakich dokonał zespół Microsoftu.

Uwolnili moc czerwonego proszku i znaleźli nowe rozwiązania dla graczy, wymyślając skomplikowane systemy. W tym samym czasie przedstawili światu Minecraft Realms (o którym pisaliśmy już w poprzednich wpisach) oraz gotowe paczki skinów, o których również była mowa poprzednim razem. Twórcy zapewniają, że na tym nie koniec.

Do gry zostanie dodanych jeszcze wiele dodatków, które obrócą nasz kwadratowy świat do góry nogami. Wkróce zostanie dodane również wsparcie dla Oculus Rift, czyli rozszerzonej rzeczywistości, pozwalając spojrzeć na nasze budowle pod zupełnie innym kątem. A w planach mają jeszcze więcej…

 

Aby uczcić to święto grupa budowniczych Blockworks stworzyła emocjonującą kolejkę górską, zaprezentowaną na filmie. Pobrać ją można tutaj. Miłej zabawy!