Skocz do zawartości

Ostatnia zawartość

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Somka

  Cześć!

  Witaj na najlepszym forum, mam nadzieję że zostaniesz tu na kilka dni.
 3. Dzisiaj
 4. Witam wszystkich serdecznie ! :)
 5. Wczoraj
 6. Ersanek

  Factorio

  Z serwerami factorio są problemy. Pierwszy problem jest taki, że każdy gracz wywiera wpływ na cały serwer. Paru zaawansowanych graczy może w ogromnym stopniu podkręcić ewolucję do tego stopnia, że nowi gracze będą mieli naprawdę znacznie utrudnione zadanie. Drugi to pobieranie mapy. Z czasem mapa serwera swoje zajmuje i przy każdym logowaniu jest pobierana ponownie i potrzeba trochę czasu, by dołączyć do serwera. Może dojść do momentu, kiedy dla osób ze słabym łączem wbicie na serwer będzie właściwie niemożliwe. Im więcej graczy i im dłużej grają oni na serwerze, tym więcej problemów będzie się pojawiać. Gra dla kilku znajomych spoko.
 7. Chyba nie wiesz, jak przeterminowane pluginy się tam znajdują. Na dobrej maszynie DynMap nie sprawia problemów. Wiem z własnego doświadczenia. Naprawdę używasz bazy z craftserve? Przecież to jest pierwsza rzecz, jakiej admin powinien nie robić. Po nazwie serwera wnioskuję, iż nie był to serwer zbyt ambitny pod względem zaawansowanych pluginów. Proste serwery i mi się nie krzaczyły (pomijając przygody z cudowną bazą, której zaprzestanie używania na szczęście spowodowało ich zniknięcie). Nie spodziewałem się, że będę musiał komukolwiek tłumaczyć, że craftserve to fatalny hosting - z tego co mi wiadomo, taka opinia jest dosyć powszechna.
 8. ExploreSurv za moich czasów stał na CraftServe i nikt nie narzekał na jego działanie, serwer był stabilny, bez błędów. Jednym słowem jak skonfigurujesz tak masz ...
 9. "Czyli ekipa csrv zamiast wywalić źle działającą bazę lub zrobić nową, bazującą na serwisach, na które wrzucane są aktualne wersje pluginów, po prostu to tak zostawia, a ty na to, że "problem miej do twórców"?" Przecież baza działa dobrze. "Czyli w Twojej opinii serwer z pluginem DynMap staje się "niepoprawnie skonfigurowany", bo tak?" DynMap jest strasznie gównianym pluginem mimo wszystko, niestety nie ma dla niego za bardzo alternatywy. "Ponadto, craftserve jest to pułapka dla nowych adminów i nie polecam jej nikomu." Bo baza pluginów w panlu jest oparta o bukkit deva xD? Po 8 latach siedzenia w klockach raczej nie mogę się nazwać nowym adminem, ale u mnie wszystko działa i nie sprawia żadnych problemów. A bo ludzie żyją, meh.
 10. fullfun

  Factorio

  A gdyby tak stworzyć wspólny serwer vanilla?
 11. nikdomi255

  He comeback

  Obił mi się o uszy ten nick, ale nie pamiętam, gdzie. Tak czy siak, witaj!
 12. Witam serdecznie wszystkich konstruktorów-amatorów! Niniejszym otwieram serię poradników, w których podzielę się z wami sprawdzonymi sposobami na zarządzanie swoją fabryką tak, aby wszystko miało ręce i nogi. Będę starał się również rozwijać kwestie zawarte w moim blogu, do którego czytania i śledzenia serdecznie zapraszam. Dziś zajmiemy się jedną z podstawowych rzeczy w grze, a mianowicie... Przepalanie Zacznijmy od powiedzenia sobie z czego mogą składać się nasze huty oraz jak wpłynie to na ich wydajność. 1. Piece: Kamienny Stalowy Elektryczny 2. Taśmociągi zwykły szybki ekspresowy (statystyki ilości piecy nie dotyczą kamienia, bo z nim mniej wszystko o połowę, ale proszę ja was... kto by się przejmował kamieniem?) Kilka przykładów wykorzystania w maksimum szybkości taśmociągów i wydajności piecy: I. piec kamienny + zwykły taśmociąg Bardzo proste i efektywne rozwiązanie, na początek w sam raz. 48 piecy w 2 rzędach po 24 na stronę, zwykły taśmociąg 15 płytek na sekundę II. piec stalowy + szybki taśmociąg wariant a) Dla małych i średnich firm 48 stalowych piecy w 2 rzędach po 24 na stronę, szybki taśmociąg 30 płytek na sekundę wariant b) Dla 'xD' dużych firm 96 stalowych piecy w 4 rzędach po 24 na stronę, szybki taśmociąg 60 płytek na sekundę III. piec elektryczny + szybki taśmociąg wariant a) Wiem, wiem jak to wygląda. Elektryczne piece są duże, ale układ podobny do stalowych z ominięciem węgla 144 piecy w 6 rzędach po 24 na stronę, szybki taśmociąg 90 płytek na sekundę wariant a (wersja z modułami) po dodaniu do każdego pieca modułu prędkości III ich prędkość zwiększa się o 100% - potrzeba nam zatem 2x mniej piecy. 72 piece w 6 rzędach po 12 na stronę, szybki taśmociąg 90 płytek na sekundę Nie zapominajmy również o jednej bardzo ważnej kwestii - surowiec! Na 1 piec kamienny przypada 1,6 wiertnicy elektrycznej, to znaczy, że na 16 piecy kamiennych potrzeba 10 wiertnic Na 1 piec stalowy/elektryczny przypada 0,8 wiertnicy, to znaczy, że na 2 piece stalowe przypada 1,6 wiertnicy, a to oznacza, że na 16 piecy stalowych/elektrycznych potrzeba 20 wiertnic Miłego przepalania!
 13. Ersanek

  He comeback

  Może znam. Nie pamiętam. Tak czy inaczej, witaj towarzyszu!
 14. PanLisz

  He comeback

  Generalnie, do CraftPortal dołączyłem kilka lat temu, ale od dłuższego czasu tam nie zaglądałem. No i przeniosłem się tu. Myślę, że takie osobistości jak @MrKisiel, @Egzequtor, @Hevbis czy @Libter mogą mnie kojarzyć. Zapytaj ich, może powiedzą Ci, co oni o mnie myślą (MrKisiel, twój koszmar powrócił >:) )
 15. Bardzo możliwe że odpowiada za to wersja 1.14.1 Kiedyś próbowałem uruchomić go na 1.13.2 i również miałem problem z działkami. Polecam poczekać na teoretyczną wersje 1.14 lub wykorzystać do tego jakiś inny plugin EDIT: Z tego co widzę na jenkinsie autora są jakieś wzmianki wględem 1.14 Polecam się z nimi zapoznać http://jenkins.elmakers.com
 16. Aha, świetnie. Czyli ekipa csrv zamiast wywalić źle działającą bazę lub zrobić nową, bazującą na serwisach, na które wrzucane są aktualne wersje pluginów, po prostu to tak zostawia, a ty na to, że "problem miej do twórców"? Toż to interes klientów csrv, a więc ekipy csrv (która powinna klientowi starać się dogodzić). Tak więc twierdzisz, że limit plików jest wymuszony przez backup? Ok. Ale na moje stwierdzenie o beznadziejności backupu na csrv odpowiadasz, że mogę sobie robić go sam. Czyli w Twojej opinii serwer z pluginem DynMap staje się "niepoprawnie skonfigurowany", bo tak? Ponieważ większość osób, kto miała z nimi kiedyś do czynienia się z nich śmieje. Ponadto, craftserve jest to pułapka dla nowych adminów i nie polecam jej nikomu. Kiedy sam miałem serwer na craftserve wstyd było mi się przyznać, że on tam stoi. Nic nie działało tak, jak powinno. Na szczęście od roku już nie mam u nich serwera - bardzo mnie to cieszy, a większość moich problemów technicznych dot. jego prowadzenia znikła.
 17. @artur9010 jest lepszy skrypt mojego autorstwa do tego. Dlaczego w moim artykule robicie wszyscy bicie piany na temat craftserve? Ono w zupełności starcza, a te wszelkie limity można zwiększyć pisząc na helpdesku .
 18. Mam serwer dla 1.14.1 na Spigocie. Problem tkwi w wtyczce PreciousStones 12.0 (wcześniej próbowałem na wersji 10). Niby wszystko przy starcie serwera się ładuje, komendy /ps są dostępne w grze, permisje zostały ustawione ale po postawieniu bloku diamentu nie tworzy się działka. Nie wiem czy odpowiada za to wersja 1.14.1 ale jeżeli ktoś już miał taki problem i go rozwiązał, może jakieś pomysły to proszę o pomoc.
 19. Ostatni tydzień
 20. "baza pluginow jest oparta o dev.bukkit.org - to nie nasza wina, ze sa tam nieaktualne wersje" No tak, daje Ci najnowsza wersje z dev bukkita. Problem miej do twórców, że nie aktualizuja wersji tam. "Jaka szkoda, że nie są skorzy do pisania o takowym w swojej ofercie" Jak to nic nie zmienia, tak jak powiedziałem. Limit służy temu by żaden serwer nie doprowadził do sytuacji gdy backup (jednego serwera) będzie trwać pół nocy i żaden POPRAWNIE skonfigurowany serwer do limitu dobić nie powinien. "Tak, szczególnie, kiedy chcesz przywrócić backup serwera, bo oczywiście user nie ma takiej opcji." Zawsze można robić backup we własnym zakresie. Nawet jest do tego taki fajny skrypt https://motyka.pro/2019/03/12/craftserve-pl-python-backup-script
 21. VaporeonPL

  Factorio

  Również szukam ludzi do gry, chętni niech do mnie piszą. (od razu mówię, że Factorio kupiłem przedwczoraj :V)
 22. Trochę pociąłem jedną z wiadomości, po tym zabiegu jest całkowicie bezsensowna xD
 23. @Grzesiek11 Z tego co mi wiadomo, to brązowa krowę można tworzyć tylko poleceniem lub, gdy piorun uderzy w czerwoną. Co do lewej ręki, to nie popełniłam błędu, poniewaz temat tworzyłam na podstawie wersji Java Edition.
 24. O kilku sprawach rzeczywiście nie wiedziałem i dzięki @Vin za ten artykuł, ale fakt co do funkcjonowania lewej ręki nie jestem pewien (sam korzystałem z niej bardzo rzadko w grze). To te pierwsze 2 sprawy wymienione przez @Grzesiek11 rzeczywiście weszły do gry chyba wraz z 1.14.
 25. Poniedziałek, nieee...

  1. VaporeonPL

   VaporeonPL

   #JP100%! Iść do łóżek z poniedziałkami na 100%!

 26. Jest. Jest. Jest w Bedrocku. Beznadzieja, szczerze mówiąc. Ile miesięcy temu prowadziłeś ten risercz? Zareagowałbym thinkingiem, ale nie ma...
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...