It’s Better Together! by FloddyFosh

Jest to mapa przeznaczona dla dwóch graczy, a więc żeby zagrać, trzeba założyć serwer na jej podstawie. Naprawdę warto, bo gra zapewnia godziny dobrej zabawy, łamigłówek, zręcznościówek i to wszystko na zasadzie kooperacji. Początkowe poziomy mogą wydawać się banalne, jednak z każdym poziomem trzeba bardziej ruszyć głową.

Mapę możemy pobrać tutaj.

            Zaczynamy w pokoiku z dwoma łóżkami. Po przejściu przez długi korytarz z zasadami i zalecanymi opcjami, wchodzimy na drabinę i zaraz zauważamy pewien motyw koniecznej współpracy. Należy wcisnąć dwa przyciski, jeden na każdą osobę, najlepiej w tym samym czasie. Od tej chwili zaczyna się gra fabularna, połączona z łamigłówkami i zręcznościówkami. Zostajemy „sklonowani”. Naszym klonem rzekomo jest drugi gracz z którym gramy. Jest to ciekawy pomysł, jednak trochę nietrafiony ze względu na to, że drugi gracz może mieć inną skórkę niż Ty. Dowiadujemy się, że jesteśmy eksperymentami naukowymi i będziemy przechodzić kolejno różne testy na naszą inteligencję, a cały ten system jest komputerowo zaprogramowany i niestety nie znajdziemy tu żywej duszy. Przez wszystkie poziomy „towarzyszyć” nam będzie jeden z naukowców, komunikując się z nami za pomocą tabliczek. Pierwsze poziomy są łatwe, wręcz nudne. Jednak im dalej będziemy szli, tym inteligencja zaczyna być coraz bardziej wymagana. Po jakimś czasie otrzymamy krzesiwo, które będzie nam pomagało w niektórych zadaniach. Niektóre poziomy wymagają ogromnej cierpliwości od obu graczy i mogą zająć lwią część naszego wolnego czasu. Jednak warto trochę pogłówkować nad zadaniami, chociażby po to, żeby później czuć tą dumę kiedy żelazne drzwi do następnego poziomu staną przed nami otworem. Im dalej tym ciekawiej! Niekiedy będziemy musieli wyciskać z siebie siódme poty, żeby przejść jakiś tor przeszkód lub odgadnąć w końcu o co chodzi w tej zagadce. Jeżeli dobrze poszukamy, możemy natrafić na ukryte pokoje z tajemniczymi zapiskami na tabliczkach. Najważniejsza zasada to nie oszukiwać, nie warto psuć sobie tej gry i własnego humoru tym, że się nie postaraliśmy.

          Mapa dostarcza dużo frajdy i naprawdę opłaca się poświęcić jej wiele wolnego czasu. Sam często irytuję się nie mogąc dojść, o co chodzi autorowi na danym poziomie, jednak nic nie zastąpi uczucia, kiedy wraz ze swoją partnerką w końcu przejdziemy na kolejny poziom. Gorąco polecam!