Dlaczego Minecraft odniósł tak duży sukces?

Markus Persson, twórca gry Minecraft (zwany jako notch) w bardzo krótkim czasie został milionerem. Dlaczego? Tego się dowiesz kiedy przeczytasz ten artykuł.

6. Java

Owszem, to środowisko posiada wiele wad, ale ma też zalety, np. możliwość grania gdzie tylko chcesz! To między innymi dzięki tej zalecie Minecraft odniósł tak duży sukces. Ostatnimi czasy bardzo popularne są gry w przeglądarce, dzięki czemu w szybki i prosty sposób możemy w je grać „bez instalacji”. Myślisz że notch nie napisał Minecraft w innym języku, bo nie umiał? Mylisz się! On po prostu racjonalnie pomyślał.

5. Taniocha!

W Europie każdy zarabia około 10€ za godzinę. To tyle ile kosztowała Alpha. Więc wyobraźcie sobie co musieli pomyśleć miliony graczy kiedy zobaczyli tą śmieszną cenę za tak świetną grę?  Poco piracić, poco kraść, poco ograniczenia? 10€ to prawie NIC! Piraci (szczególnie w Polsce, grrr…) mają trudności z poszukaniem pirackiego serwera do gry. Dlaczego? Bo kto będzie zakładał piracki serwer skoro można kupić Minecraft za tak tanio?

4. Support

Modyfikacje, Minepedia, forum Minecraft i oczywiście craftsite.pl. Wszystko to sprawia, że gra nie zginie i zawsze będzie żywa, nawet jak notch przestanie wspierać Minecraft.

3. Prostota

Istnieje dużo gier podobnych do Minecraft które są o wiele bardziej rozbudowane (Garry’s Mod etc.), ale są dość trudne do opanowania. A co z Minecraft’? WSAD + lewy i prawy przycisk myszy. To wszystko! Stawiasz klocek, stawiasz klocek i… stawiasz klocek. Chyba najbardziej skomplikowaną częścią gry jest tylko czerwony proszek. To wszystko sprawia, że ta gra może przypaść do gustu każdemu!

2. Multiplayer

Możesz sobie pograć ze znajomymi budując gigantyczne budowle (Classic), bądź potargować się ze znajomym lub także budować tyle, że z Creeperem za plecami (pełna wersja gry). Granie z innymi sprawia o wiele lepsze wrażenia niż granie samemu. Gratulacje notch!

1. Pomysł!

„Budowanie z klocków? Nuuuda!” A jednak nie!  Nie wiem jak notch wpadł na ten pomysł (pewnie bawił się klockami lego), ale jest świetny! Już samo stawianie klocków przyniosło grze sporą popularność, a do tego później zostały dodane potwory. Możesz zostać budowniczy (Classic), albo drugim Pudzianem który jest budowniczym i żołnierzem (pełna wersja). Założę się, że sam notch nie wiedział, że gra się tak rozrośnie i zdobędzie taką popularność.