Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minecraft Poradnik - Jak zrobić katapultę

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Craft

Craft

Poradniki Minecraft!

• Użytkownik
  • 102 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:30

Cześć, witajcie, w tym poradniku wyjaśnię wam jak łatwo zbudować działko które będzie wystrzeliwać wasz ładunek wybuchowy na pewno odległość. Poradnik specjalnie kręcony dla osób które nie miały styczności z działkami, pokazuje w nim jak stworzyć najprostsze działko którego siła wystrzału wynosi około 30 kratek.
Film jednocześnie jest testem jakości, więc jeżeli zauważyliście jakieś zmiany w audio czy video proszę pisać. Pod koniec filmu nieudane sceny :)

#2 warmen885

warmen885

Mistrz walki

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:52

O wiele lepsze audio i video. Poza tym fajny poradnik.
Szukam jakiego? ogarni?tego kolesia, który chcia?by pogra? na lu?nym serverze we 2, ze skypem.

Pozdrawiam :D

#3 Nitr0Skay

Nitr0Skay

Nowy

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 10:54

Fajny poradnik . Powiedz mi , jakie zastosowania może mieć owe działko ??

#4 Craft

Craft

Poradniki Minecraft!

• Użytkownik
  • 102 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 11:08

Fajny poradnik . Powiedz mi , jakie zastosowania może mieć owe działko ??

Ogólnie to dla zabawy na domowych serwerach multiplayer, można je używać także w wojnach na serwerach pvp, ale tak jak mówiłem głownie dla zabawy :)

#5 George

George

Na zawsze...

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 11:38

Super działko. Na pewno się przyda:D

#6 Nitr0Skay

Nitr0Skay

Nowy

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 03:11

No trzeba przyznać . Łap plusa za pomysły i poświęcenie .

#7 tomangelo

tomangelo

Ekspert

• Użytkownik+
  • 1289 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 02:38

U mnie jakoś nie działa, czasem działa, a czasem rozwala najbliższą okolicę. Robię wszystko jak w poradniku i albo działa albo nie działa. Nie wiem czemu.

ppc10.png <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#8 Mawixx

Mawixx

Nowy

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 06:55

U mnie jakoś nie działa, czasem działa, a czasem rozwala najbliższą okolicę. Robię wszystko jak w poradniku i albo działa albo nie działa. Nie wiem czemu.

A ja wiem czym jest to spowodowane :-D Po godzinnym graniu przy katapulcie, również wkurwiało mnie to "zahaczenie" tnt, powodującym zniszczenie okolicy. Ale mam na to teraz sposób: Jak uaktywnisz TNT, TNT skocze zawsze w tą samą stronę. W skutku tego rozszyfrowałem, że katapulta w ten sposób zbudowany jak w filmiku działa ZAWSZE jak strzelasz w POŁUDNIE, lub w WSCHÓD. Jednak na pozostałe kierunki nie działa. Dlatego trzeba katapultę tak jakby odwrócić symetrycznie, żeby działało na PÓŁNOC i ZACHÓD (mam nadzieje że mnie zrozumiecie :-) ). Kierunek można rozpoznać przy pomocy cobblestone'a. Gdy go położycie, to jest na nim strzałka która pokazuje zawsze w południowy-zachód.

Myśle, że to pomoże :P

A tak BTW. to mój pierwszy post ;-)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników