Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak znaleźć diamenty.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Argo

Argo

Diamond Miner

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 17:54

Cześć!
Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie : "Jak łatwo i szybko znaleźć diamenty?".
Otóż mam dla was odpowiedź w formie wideo. Filmik stworzył mój kumpel dlatego mam podobny nick. Metoda jest sprawna w 100% kilka razy ją testowałem i zawsze trafiałem na diamenty :D. A więc dla chcących diamentów mam ten filmik :

#2 Damianu

Damianu

Bywalec

• Użytkownik
  • 130 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 18:06

Yy Aha. Dla waszego info to diamenty są na poziomie 13-16, najlepiej na nim mieć kopalnie. A to co pokazałeś to moja kopalnia jest, zawsze tak kopie, bo wtedy przekopuje się cały obszar.

#3 Argo

Argo

Diamond Miner

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 18:14

[quote='Damianu' pid='29946' dateline='1300640798']
Yy Aha. Dla waszego info to diamenty są na poziomie 13-16, najlepiej na nim mieć kopalnie. A to co pokazałeś to moja kopalnia jest, zawsze tak kopie, bo wtedy przekopuje się cały obszar.
[/quote]

Mój kolega zaczął kopać tak nisko, bo na minecraft wiki przeczytał, że diamenty są na poziomie ok.64 w głąb. Thx za info.

#4 Jajnick

Jajnick

Pr0 kolorek nicku

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 18:46

Nie rozumiem, po co męczyć się z wrzuceniem pokazu slajdów skoro można wrzucić screeny i tekst tu. Poza tym, sens tego filmiku jest taki: Kop na tej wysokości aż znajdziesz.. 3/10, [NIE POLECAM].

#5 zer0zer0

zer0zer0

Nowy

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:46

Polski król mc to ctsg ?

Poradnik..łee..Szczerze mówiąc nic nie przedstawia.Nie ma żadnego sposobu,żadnego wyjaśnienia gdzie to szukać.Bo wskazówki aby podejsc nad bedrocka i kopac aż trafimy nie nadaja sie do publikacji,ze względu że to chyba oczywiste..

#6 wojtek858

wojtek858

Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

• Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 22:23

A to nowość... Śmieszny jest szczególnie ekwipunek - 8 pochodni?? Ja zużywam przy kopaniu kilka stacków.
Zero drewna? A z czego kilofy później zrobi, nie mówiąc już o pochodniach i craftbox.
Łopat też nie ma i będzie musiał rękami kopać.

Można by to uznać za poradnik dla początkujących, ale nawet dla nich jest marny i wprowadza w błąd.
Dodany obrazek

#7 mateusz007157

mateusz007157

Inkwizytor

• Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 19:57

Tia dam dla rady że najlepiej kopać na 14-15 y i mieć więcej pochodni i kopać 2 kolocki (żeby się zmieścić) 2 na 1 i potem wracamy się 2 przerwy i znów 2 na 1 itd :)
Dodany obrazek
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#8 ErdeMO

ErdeMO

Bywalec

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 20:09

Po pierwsze kopie się nie tylko wzdłuż ale też w górę dokąd kilof dosięga. Dzięki temu skracamy czas który poświęcamy na bieganie. Diament występuje od -64 do -48 więc najlepiej kopać na -58 bo nie ma tam skały nieziszczalnej co zwiększa szanse że w tym miejscu będą surowce.

A diamenty się spotyka, ja na zużyty jeden kilof diamentowy wydobywam min. 5diamentów a przeważnie jest to coś koło 8 czyli wychodzę mocno na plus.

#9 kubala1532

kubala1532

Nowy

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 21:43

Diamenty znajdują się na wysokości ok. 12 klocków od dna ziemi.

#10 Robinxon

Robinxon

Nowy

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 22:00

[quote='ErdeMO' pid='30315' dateline='1300734568']
Po pierwsze kopie się nie tylko wzdłuż ale też w górę dokąd kilof dosięga. Dzięki temu skracamy czas który poświęcamy na bieganie. Diament występuje od -64 do -48 więc najlepiej kopać na -58 bo nie ma tam skały nieziszczalnej co zwiększa szanse że w tym miejscu będą surowce.

A diamenty się spotyka, ja na zużyty jeden kilof diamentowy wydobywam min. 5diamentów a przeważnie jest to coś koło 8 czyli wychodzę mocno na plus.
[/quote]

Skąd ty wziąłeś te wartości minusowe? Wysokość mapy liczy się od 1 do 128 (albo coś około tego). Adminium AKA Bedrock AKA "skała nieziszczalna" znajduje się na poziomach od 1 do 5, także jeśli buduje się kopalnie na samym dole mapy, to trzeba zatrzymać się na wysokości 6, żeby potem nie było problemów.

#11 mateusz007157

mateusz007157

Inkwizytor

• Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 12:49

[quote='ErdeMO' pid='30315' dateline='1300734568']

[/quote]

HAahahha aleś dojeba^ serio :) Te obliczenia wsadzaj swoim kumplom stary generator mapy robi jak chce :) Możesz znaleźć w 10 minut z 50 diamentów albo 6 więc bez jaj :/
Dodany obrazek

#12 ErdeMO

ErdeMO

Bywalec

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 23:15

[quote]HAahahha aleś dojeba^ serio :) Te obliczenia wsadzaj swoim kumplom stary generator mapy robi jak chce :) Możesz znaleźć w 10 minut z 50 diamentów albo 6 więc bez jaj :/ [/quote]

Wiesz ja swoje informacje czerpałem ze stron typu wiki. Ale domyślam się że ty jesteś taki PRO ze włamałeś się do kodu gry i sam wszystko sprawdziłeś i na wszystkich portalach sobie wymyślają te liczby.

#13 mateusz007157

mateusz007157

Inkwizytor

• Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 08:28

Ja wiem z doświadczenia jak się kopie i co więc sry mi wystarczą 3 kilofy z żelaza , wegiel , drewno , shoutbox , i 2 stacki pochodni (potem moge sobie dorobic) i jeszcze 2 lopaty zelazne i sie kopie ale ci PRZYPOMNE że KAŻDA mapa jest inna (chyba że grasz na takim samym sedzie co któs inny) :/ (sry za bledy spiesze sie)
Dodany obrazek

#14 ErdeMO

ErdeMO

Bywalec

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 18:06

Po pierwsze popraw gramatykę bo straszcie ciężko się czyta.

Po drugie To idź sobie szukać diamentów na poziomie ponad 20. Jak znajdziesz to naciśnij f3 i zrób screen.

Po trzecie jak ty lubisz wsadzać kolegą "w dupę" to nie zapraszaj do swojego hobby innych. Nie każdy jest homo.

#15 mateusz007157

mateusz007157

Inkwizytor

• Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 18:44

@up post zgłoszony pewnie masz multi konto bo poradnik jest kiepski i to nie filmik i masz przejeba7e ;) A i zamiast nicku : ErdeMO możesz mieć ErdeHOMO (i co teraz? :/ weź się ogarnij a nie będziesz mi problemy robić a po za tym poradnik do dup& jak pisałem ostatnio ;))
Dodany obrazek

#16 ErdeMO

ErdeMO

Bywalec

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 20:25

A to jakiś twój krypto podryw. Powiedz od razu że chcesz się ruchać.

No ale niestety ja wole płeć damska. Więc znajdź sobie innego partnera do zabawy.

#17 Gallu

Gallu

Nowy

• Zbanowany
  • 43 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 20:51

Ty chyba sobie żartujesz? To twoim zdaniem jest poradnik? Dostajesz - repa z chjowy kawał

#18 Kanashii

Kanashii

Nowy

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 12:25

Niech ktoś zamknie ten temat bo się tutaj robi burdel totalny i idiotyczne wyzwiska dzieci które 5 kwietnia będą pisały test 6-klasisty.

Poradnik:
Bezsens totalny, żeby znaleźć diamenty wystarczy kopać, autor tego "filmiku" chciał chyba to zaprezentować.

#19 Araniero

Araniero

H

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 16:05

Kanashii nie obrażaj. Co niektórzy są normalni. Ty też kiedyś miałeś 12 lat...Co do poradnika...Zacytuję Jajnick'a:

Kop na tej wysokości aż znajdziesz...

Proste i logiczne. Nie wiem po co powstał ten poradnik.
PS
Czemu tylko osiem pochodni? :o

#20 CzarnyBrat12

CzarnyBrat12

Nowy

• Zbanowany
  • 3 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 16:42

Nie polecam używać tego poradnika , ponieważ z takim eq to się nic nie da zrobić i diamenty są nieco wyżej...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych