Skocz do zawartości

Zdjęcie

[1.5.2][P][S][FB][C][24/7] Strefa Gier

• Zamknięty Temat jest zamknięty
198 odpowiedzi w tym temacie

#1 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 00:52

Nazwa Serwera: Strefa Gier

IP: 193.110.122.213:25565

Maxymalna liczba Graczy:50 (Jak bedzie pelno to sie zwiekszy)

Typ: Survival + FreeBuild
Poziom trudności: Hard

Administracja serwera: losdamianos, Sivvus, p4v, Theomarque, Markjaw, Lowicz, Eter1993  (na forum te same nicki)
Pluginy: Miedzy innymi: WorldEdit, WorldGuard. LWC, Essentials, DynMap, Craftbook, Vault oraz masa innych. (opis pluginow znajdziecie ponizej)

TYP SERWERA: Serwer byl jest i bedzie dla graczy z PREMIUM co to oznacza ?

Max. ilość graczy: 50

Platne Funkcje: Brak

Inne Informacje
Forum: http://strefagier.co...m/33-minecraft/
TS: 193.110.122.196

Opis Pluginow: Towny (system miast), WorldGuard(podstawowe zabezpieczenia). LWC(zabezpieczenie skrzynek), Essentials(podstawowe komendy), DynMap (mapa tutaj http://mc.strefagier...strada.pl:8123/), Craftbook(mosty, bramy i zaawansowany redstone), Server Signs(tabliczki z komendami) Multiverse (wiele map)

Opis Serwera:

rect54.png

Zapraszamy wszystkich chętnych do gry na naszym serwerze Minecraft. Zapewniamy płynną rozgrywkę z miłą ekipą stałych graczy. Serwer ma w tym momencie 50 slotów.

Miasta starej mapy:
Sherwood
sherwood.th.png
Varanas
varanas.th.png
Fukushima
fukushima.th.png
Avalon
avalon.th.png
Mineo
mineo.th.png
Atlantis
atlantism.th.png
Ponyville
ponyville.th.png
Neostradowo
neostradowo.th.png

#2 TKSMATIPL

TKSMATIPL

Lubie Kebap

• Użytkownik
  • 107 postów
  • TKSMATIPL

Napisano 14 marzec 2011 - 17:04

Ten serwer jest super wszyscy gracze mili pomagają nowe budowle.Ja sądzę że to najlepszy serwer.Jestem od 2 tygodni a już 1 dnia mogłem zbudować dom !:-)

d0c3450c0633a1ac67b362066ceb42a4.jpg

tksmati.png

#3 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 23:24

Od dwoch dni dziala stabilnie nether.
zapraszamy :)

#4 Jurecki

Jurecki

Nowy

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 18:02

jest tu WL bo mi wyskakuje cos takiego : Failed to verify username

#5 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 20:20

serwer tylko dla osob posiadajacych oryginalna wersje gry
White Listy nie ma

#6 pUch4cz

pUch4cz

Nowy

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 13:57

zapraszam wszystkich :)

#7 TKSMATIPL

TKSMATIPL

Lubie Kebap

• Użytkownik
  • 107 postów
  • TKSMATIPL

Napisano 02 kwiecień 2011 - 18:27

zapraszam wszystkich :)

to zaktualizujcie serwer ;]
lub podaj nowe id bo pisze ,,Outadated server ,,

d0c3450c0633a1ac67b362066ceb42a4.jpg

tksmati.png

#8 GreyHavens

GreyHavens

fb.craftsite.pl

• Ekipa jCraft
  • 1796 postów
  • GreyHavens

Napisano 04 kwiecień 2011 - 08:47

Czemu wy wstawiacie budowle ze schematica? Ludzie moga byc pod wrazeniem tego co tam macie, jednak sa to gotowe projekty lub zbudowane przy pomocy MCEdit i wrzucone na serwer. Powinniscie dawac graczom to zbudowac Oo

jGw5px2.png

#9 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 09:57

@TKSMATIPL
Serwer stoi jeszcze na 1.3. Nie ma jeszcze WSZYSTKICH PLUGINOW jakie byly wczesniej. A nie bedziemy stawiac 1.4 bez chociazby zabezpieczenia skrzynek, zwiedzajac inne serwery widze czym to grozi :) .
anyway,

Jeśli ktoś już zrobił update do 1.4 wystarczy ze wklei ten plik :

http://strefagier.com.pl/minecraft.zip

start -> w uruchom %appdata% w katalogu .minecraft/bin zamienić plik i można wejść na serwer

@GreyHavens
ZADNA budowla nie byla wklejona ze schematica.
do polowy stycznia (przed wejsciem bukkita) dzialal plugin ze statystykami gdzie mozna bylo zobaczyc dokladnie ile kto postawil klockow/zniszczyl klockow przebywal na serwerze.
Na serwerze dziala world guard tak wiec jak masz pajeczyne mozesz sprawdzic kto wybudowal dany dom.
Od grudnia do lutego wychodzily tez filmiki na youtube promujace serwer gdzie mozna bylo zobaczyc progres.
Jezeli to wszystko Cie nie przekonuje masz tez dostep do kopii map generowanych co 24h.
Dalej masz watpliwosci ? wskaz jaka budowla wedlug Ciebie moze byc wklejona a postaram sie sprawdzic kto i kiedy ja budowal. (budowal nie wklejal)

Oczywiscie nie jestem przeciwko wklejaniu i jezeli ktos sobie na singlu stworzyl naprawde unikalny domek i chce zobaczyc jak to jest na multi jest mozliwosc wklejenia takiego domku. Dojdzie tez cale miasto z innego serwera to akurat bedzie wklejone ale jedynie dlatego ze drugi serwer konczy dzialalnosc a my dalismy mozliwosc niejakiego polaczenia map osoby ktore budowaly to miasto beda grac na serwerze.

Mysle ze to tyle na ten temat

Dziekuje dobranoc.

#10 GreyHavens

GreyHavens

fb.craftsite.pl

• Ekipa jCraft
  • 1796 postów
  • GreyHavens

Napisano 04 kwiecień 2011 - 10:24

Zajrzalam na wasze forum do dzialu projektu i w screenach jest kilka z MCEdit.

jGw5px2.png

#11 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 10:38

Zajrzalam na wasze forum do dzialu projektu i w screenach jest kilka z MCEdit.

tak, jest projekt sterowca. kazdy ten projekt moze sciagnac i wybudowac na swoim serwerze. MC edit traktuje jako lepsze narzedzie do pokazania komus budowli. jezeli mamy do czynienia z czyms tak duzym kazdy chetny do pomocy sciaga sobie projekt i ma zywy podglad na to jak dany obiekt ma byc wybudowany :). Nikt tego nie wkleja na zywca, bardziej chodzi o rekonstrukcje, rownie dobrze mozna wejsc na cudzy serwer i zrobic filmik, ale gdzie tu radosc z utworzenia czegos oryginalnego ?

#12 GreyHavens

GreyHavens

fb.craftsite.pl

• Ekipa jCraft
  • 1796 postów
  • GreyHavens

Napisano 04 kwiecień 2011 - 13:34

Ok rozumiem. Ten MC edit mnie zmylil :)

jGw5px2.png

#13 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 17:55

Spoko sam polecam mcedit do grupowych budowli,
oczywiscie byl jeszcze google scetchup
do pixelarta sprawdza sie paint :D ahh ta niezawodna lupa
sa jeszcze javowe programy konwertujace

#14 radanat

radanat

Nowy

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 18:25

Ach, a co do wersji. Pluginy, Bukkit itp. już są na 1.4.01 więc server, już stoi na 1.4.01. Miłego szukania piesków ;)

#15 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 01:45

mapa generowana codziennie
http://mc.strefagier...da.pl/overview/

#16 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 09:51

Serwer stoi na 1.5

zapraszamy !!!

#17 xvyx

xvyx

Turret

• Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 02 maj 2011 - 18:37

Ymm, David, MashKatharr się rozpadł kilka dni temu, masz trochę przeterminowane informacje :F

#18 gumyns

gumyns

Nowy

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 maj 2011 - 10:48

Ja tez polecam serwa, ostatnio trochę lagowało, ale już jest lepiej ;)

#19 losdamianos

losdamianos

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 23 maj 2011 - 13:04

FAQ SERWERA
Brakuje pytania? Zadaj je w poście!

1. Jaki jest adres serwera?
mc.strefagier.neostrada.pl

2. Czy serwer posiada swój kanał TeamSpeak? Jak podłączyć się pod TeamSpeak?
Tak, możesz wejść na TS podając poniższe dane:
Adress: mc.strefagier.neostrada.pl
Port: 9987
Pass: minecraft

Pobierz TS'a z oficjalnej strony, instalując wybierz klawisz Push To Talk, który będzie działał jak krótkofalówka - gdy guzik będzie wciśnięty będziesz słyszany na kanale. Następnie kliknij zakładkę Connections -> Connect, podaj dane i połącz się z naszym serwerem TS.

3. Help, nie mogę budować i niszczyć po wejściu na serwer!
Musisz opuścić miejsce spawnu, tzw. Neostradowo. Wyjdź poza granice miasta, tam będziesz mógł zacząć się budować. Ewentualnie popytaj innych graczy, czy nie zechcą przyjąć cię do swoich miast.

4. Miasta? Brzmi ciekawie, czy to jakiś system?
O przywilejach bycia w mieście w punkcie siódmym.
Tak, niektóre miasta obsługiwane są poprzez wtyczkę. Mają swoje własne prawa, miejsca spawnu, nałożone blokady dla nieproszonych gości i tak dalej. Listę miast możesz przejrzeć wpisując komendę /town list, w nawiasie podawana jest przybliżona ilość graczy. Status miasta pozwala na zmianę swojego spawnu po śmierci, również miejsce spawnu w mieście leczy mieszkających w nim graczy. Zasięg miasta i leczenia można zwiększać opłacając adminom 25 sztabek złota. Warto wspomnieć, że miasta mają swoich zarządców - burmistrzów i zastępców, którzy mają różnorodne opcje.
Sam możesz uzyskać status miasta, jeżeli zbierzesz co najmniej 5 graczy, którzy zechcą budować się blisko Ciebie.

5. Z jakich komend mogę korzystać?
Przede wszystkim z /sethome, który stawia "domek" oraz /home, który teleportuje w to miejsce. O zamykaniu skrzynek, drzwi, pieców etc przeczytasz w kolejnym punkcie.

6. Złodziej! Ktoś ukradł mi surowce ze skrzynek, co robić?!
A widzisz... Skrzynki, drzwi, warsztaty, piece i inne "otwieralne" rzeczy można zamykać na hasło, na nick lub na grupę graczy.
By zamknąć rzecz tylko na siebie, wpisz /cprivate a następnie lewym przyciskiem myszy na tej rzeczy. Pamiętaj, że drzwi będziesz musiał sam zamknąć, jeżeli nawet je "priwejtniesz", a zostawisz otwarte to i tak ktoś będzie mógł wejść.
Możesz też zamknąć je na hasło komendą /cpassword HASŁO. Gdy będziesz chciał ją otworzyć (lub inny gracz), wpierw będziesz musiał wpisać komendę /cunlock HASŁO.
Możesz też zamknąć rzeczy np. na grupę graczy wpisując /cprivate nick1 nick2 nick3 i klikając lewym na tej rzeczy.
By zmienić "właścicieli" rzeczy musisz tą rzecz zniszczyć i wpisać komendę od nowa.

7. Jakie przywileje daje bycie w mieście
Przede wszystkim po śmierci nie pojawiasz się w Neostradowie, a w mieście do jakiego należysz lub którym władasz. Masz do dyspozycji dwa teleporty, nie zaś jeden - /sethome jako miejsce pracy oraz /town spawn jako teleport do miasta. Kolejna sprawa to leczenie się w rejonie miasta, który można powiększać płacąc złotem adminom.
Teleport miejski może być publiczny lub tylko dla mieszkańców.

8. Ktoś mi zniszczył domek, help! Co mam zrobić? Czy mogę go odzyskać? Czy da się ukarać sprawcę?
Tak, możesz odzyskać zniszczony domek przy pomocy jednego z administratorów. Sprawdzi kto ostatni zmieniał klocki w tym regionie, jeżeli był to ktoś niepożądany to zostanie ukarany więzieniem. Nic nie buduj w miejscu zniszczonego domku.
Możesz również poprosić o nałożenie cuboida, swego rodzaju zabezpieczenia, że tylko Ty lub wybrani ludzie mogą budować i niszczyć w danym rejonie.

9. Czy Nether normalnie działa i jest dostępny na serwerze?
Tak, możesz udać się do niego poprzez Neostradowo (spawn główny), jedna z dróg prowadzi do portalu. Również możesz poprosić jednego z administratorów by postawił Ci portal do Netheru.

10. Jak to jest z Creeperami?
Nie wybuchają, ani nie zadają obrażeń. Podobnie z TNT czy lawą - nie kombinuj, i tak nic nie wysadzisz i nic nie podpalisz.

11. Outdated server lub inne błędy przy wchodzeniu na serwer, wtf?!
Pewnie wyszła nowa wersja gry i Minecraft Ci się zaktualizował. Zobacz jaką masz wersję i zapytaj na TS kogoś, jaka jest aktualna wersja na serwie.
Serwer nie od razu przechodzi na nową wersję, najpierw czekamy około paru dni na aktualizację najpotrzebniejszych wtyczek. Chyba nie chcesz, by Twoje skrzynki zostały od razu ograbione? Poczekaj, aż ktoś zaufany z serwera udostępni starą wersję gry - ściągnij ją i graj dalej.

12. Byłem sobie w domku i coś mnie zabiło, a na 100% nie był to potwór. O co chodzi?
Włączone jest PVP poza miastami (w niektórych miastach, które nie "poszerzyły" swoich wpływów na nowe budowle również). Możliwe, że zabił Cię inny gracz. Jeżeli np. widzisz, że jakiś gracz Cię atakuje, a Ty ani nie masz stanu wojny z jego miastem, ani nic - zgłoś go administracji.

#20 Aziz

Aziz

Azoz władca pierunów

• Użytkownik+
  • 2857 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 19:45

hm, coś jest nie tak bo nie mogę wejść ;/ jakieś błędy Javy czy coś, pisze Internal Exception: java.net.socketTimeoutException: read timed out. czyli co?
  • RozbojnikPL lubi to

25gif6.gif
Na co mi pad gdy mam WSAD

"era kucyków na CraftSite minęła" - Danio "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
73353_437028816366128_1149805106_n.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych